Czy to koniec podwójnego opodatkowania dla przedsiębiorców?

Czy to koniec podwójnego opodatkowania dla przedsiębiorców?

W poprzednim roku ustalono inne przepisy dotyczące uiszczania zaliczki za listopad na rzecz PIT. Do tej pory należało dwa razy opłacić składkę, aby zmieścić się w roku podatkowym. Obecnie wycofano taki przymus. Jak zatem przekazywać opłaty, aby działać zgodnie z prawem?

Wedle zmian w ustawie przedsiębiorca może grudniową składkę uregulować dopiero w styczniu roku kolejnego. To korzystne rozwiązaniem, bowiem można uniknąć dużych opłat w okresie największych wydatków.

Okazuje się jednak, że nie każdy posiadacz własnego biznesu może skorzystać z nowych udogodnień. Limity obejmują głównie tych podatników, którzy notują wysokie przychody pod koniec roku kalendarzowego. Do 2012 roku składkę ustalało się na podstawie zysków z wcześniejszych miesięcy, jednak w stosunku do grudnia, jako świetnego okresu sprzedaży, byłoby to niesprawiedliwe. W związku z tym środki powinny być zatrzymane przez dłuższy czas, aby właściwie rozliczyć się ze swoich zysków.

Podsumowując, należy bardzo uważać, aby właściwie policzyć wszystkie składki i obowiązki wobec instytucji skarbowych. Wszystkie odstępstwa od wprowadzonych norm będą karane.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jakie kary za brak OC w 2013 roku?
Next Czy można pozostawić starą kasę fiskalną?

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Różnice pomiędzy przychodem a dochodem

Podatek dochodowy od osób prawnych płacony jest od uzyskanego. Dochód stanowi nadmiar przychodów nad kosztami ich uzyskania. Terminy te, zatem nie posiadają tego samego znaczenia. Zaistnienie dochodu jest zależne od

Prawo podatkowe 0 Comments

Urząd Skarbowy wobec wyroków sądów administracyjnych

Wiele kwestii skarbowych oraz problemów samych podatników rozpatruje US. Jednak nie zawsze decyzje ogłaszane przez Fiskus są tolerowane i przyjmowane z pokorą. Jednym z rozwiązań jest oddanie wyroku do analizy,

Prawo podatkowe 0 Comments

Jak zmieniła się ustawa o podatku akcyzowym?

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Polska zmuszona była wdrożyć modyfikacje w ustawie o podatku akcyzowym po wygaśnięciu okresu przejściowego. Dlatego też 1 listopada tego roku wprowadzono w życie nowe, odświeżone przepisy.

Prawo podatkowe 0 Comments

Jakie konsekwencje podatkowe niesie za sobą kradzież prądu?

Gdy wykryta zostaje kradzież energii osoba, która tego dokonała musi nie tylko pokryć opłaty za bezprawnie pobrany prąd, ale także zapłacić z tego tytułu podatek akcyzowy. Fakt ten jest sprzeczny

Zmiany w rozliczaniu VAT w budownictwie kłopotem dla branży

Nowe zasady rozliczania VAT za usługi budowlane, które weszły w życie z początkiem stycznia, mają uszczelnić system podatkowy oraz ograniczyć oszustwa i nadużycia. Nowe przepisy budzą jednak wątpliwości interpretacyjne. Sam podatnik musi sklasyfikować usługi.

Prawo podatkowe 0 Comments

Rozliczenie podatku VAT przy pobieraniu zaliczki

Obecnie popularne staje się wpłacanie zaliczek za wykupione świadczenia między firmami. Polega to na uiszczeniu przedpłaty przed realizacją świadczenia, następnie należność powinno się uregulować po skończonym świadczeniu. Z tego powodu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź