Google Adsense a podatki

Każda firma, która swoje oferty kieruje przede wszystkim do internautów może oczekiwać na wysokie pieniądze. Przede wszystkim w związku z zamieszczanymi na swojej stronie internetowej reklamami. Z pomocą przychodzi Google AdSense, który czytelnie tłumaczy i gwarantuje osiąganie korzyści z promowania znanych marek na swojej stronie. Bez wątpienia stanowi to nadprogramowy przychód dla firmy, dlatego też trzeba to zawrzeć w księdze przedsiębiorstwa. Pod warunkiem, że nie jest to główne źródło pieniędzy dla działalności.

Zanim firma będzie kontrahentem Google AdSense musi przejść kontrolę. Przede wszystkim liczy się stan, jaki przedstawia strona internetowa firmy. Musi bowiem zgadzać się z powszechnym zamysłem organizacji. Po przekroczeniu etapu rekrutacji przedsiębiorstwo może startować z dysponowanie miejscami reklamowymi na swojej stronie. Trzeba pamiętać, że podpisywana będzie wówczas umowa międzynarodowa, bowiem siedziba Google Ad Sense jest poza Polską.

Jeśli zatem organizacja proponuje usługi to tym samym ma świadomość, że po jej stronie leży odprowadzanie wszystkich podatków wynikających z zawarcia umowy oraz rejestrowanie faktur dotyczących zysków reklamowymi.

Wszystkie rachunki są przekazywane drogą elektroniczną, co znaczy, że niezbędne dokumenty i faktury wysyłane są na wyznaczony do tych celów adres mejlowy. Jak już wyżej zostało powiedziane rodzimy przedsiębiorca objęty jest zerową stawką VAT za oferty reklamowe, aczkolwiek co jakiś czas przekazywane są faktury wyznaczające praktyczne zyski. Faktury takie gromadzą przede wszystkim:

– szczególne numery;

– wszystkie daty – sprzedaż, wypisanie faktury;

– informację o zerowym podatku;

– sumę przychodu (bez podatku) w walucie odpowiedniej dla Google;

– precyzyjny termin i forma wpłaty przychodów;

– nazwanie stron, między którymi zawiązywana jest umowa handlowa.

Trzeba pamiętać, że końcowa kwota zysku jest ustalana w walucie obcej. Oznacza to, że w księdze przychodów i rozchodów znaleźć się musi suma w złotówkach, czyli po przewalutowaniu w oparciu o aktualny kurs walut Narodowego Banku Polskiego.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Anulowanie faktury VAT

Sposoby wystawiania faktury VAT już jakiś czas temu zostały usystematyzowane prawnie. Szczegółowo wypisano także sytuacje, w których można sporządzać fakturę korygującą. Ani słowem natomiast nie wspomniano o trybie anulacji. Aczkolwiek

Prawo podatkowe 0 Comments

Co nowego w zwolnieniach podatkowych?

Każdy podatnik, który nie musi obawiać się o opodatkowanie ma sposobność do przedstawiania wszystkich transakcji za pośrednictwem faktur. Procedura działa tak dlatego, gdyż wprowadzono określone ustalenia w tej sprawie oraz

Prawo podatkowe 0 Comments

Kiedy nie zapłacimy podatku od czynności cywilnoprawnych?

Czy w przypadku, gdy matka udziela pożyczki swojej córce taka czynność podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Odpowiedź brzmi: nie, ponieważ jest to czynność zwolniona z tego podatku, pod warunkiem,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź