Kolejne e-deklaracje bez podpisu elektronicznego
Od pewnego czasu każda osoba kierująca firmą może przesłać swoje zobowiązanie podatkowe za pomocą internetu nawet wówczas, gdy nie dysponuje podpisem elektronicznym. Zmiany mają w dużej mierze ułatwić całą czynność i oszczędzić drogocenny czas.
Według wiadomości przekazanych przez Ministerstwo Finansów działalność może złożyć online takie oto formularze:
– VAT-7 (dla podatku od towaru i usług),
– VAT-7K,
– VAT-7D,
– PCC-3.
Jak zostało wspomniane wcześniej podpis elektroniczny nie będzie wymogiem koniecznym do przyjęcia deklaracji, jak było dotychczas. Urzędy skarbowe wiedzą ile jest trudności wyrobienia takowego podpisu, a i tak wiele formalności ciąży już na przedsiębiorcach.
1 października weszła w życie ustawa, która mówi, że deklarację bez elektronicznego podpisu można wysłać za okresy rozliczeniowe dopiero po 30 września.
Z roku na rok podatnicy mogą składać coraz więcej przeróżnych deklaracji. Od czterech lat są to formularze PIT-37, rok później dodano PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39. Dodatkowo za pośrednictwem internetu można przekazywać także korekty wszystkich dokumentów.
W związku z wprowadzaniem nowych ułatwień w różnych instytucjach są jeszcze krótsze, wszystko można ustalić bez wychodzenia z domu. To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla zapracowanych przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na chodzenie po urzędach. Wedle danych w ubiegłym roku ponad 2 mln podatników skorzystało z tego bardzo wygodnego pomysłu.
Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Źródła informacji organów skarbowych o majątku podatnika są praktycznie nieograniczone
Fiskus ma wiele różnych możliwości zdobycia informacji o dochodach i wydatkach podatnika. Organy podatkowe są uprawnione do weryfikacji wydatków i ich pokrycia w uzyskanych dochodach już w ramach czynności sprawdzających, które poprzedzają kontrolę lub postępowanie
Kto może się ubiegać o zwrot za materiały budowlane?
Możliwość otrzymania zwrotu VAT za materiały budowlane od początku 2014 roku ulegnie znacznej modyfikacji. Stanie się on bardzo wąski i nie wszystkim będzie się należał w odróżnieniu od aktualnego prawa.
Kiedy zapłacić podatek od zaliczki?
Bardzo często klienci płacą zaliczkę z tytułu usług wykonywanych przez zleceniobiorcę. Najczęściej jest to wymóg przedsiębiorstwa i stanowi asekuracje w sytuacji nie wykonania odbioru zamówionych towarów po ich faktycznym przygotowaniu.
Kto wprowadza ceny transferowe?
W czasie przygotowywania dokumentacji skarbowych lub wartości indywidualnych dla firmy, przychodzi pora na oszacowanie cen transferowych. Czym tak naprawdę są oraz kiedy powinny być ustalane? Czy ktoś sprawdza ich wysokość?
Jakie są ulgi amortyzacyjne?
Stopień amortyzacji to liczba procentowa obrazująca zużycie konkretnego środka trwałego w znanym czasie. Mnożąc wartość procentową i wartość początkową otrzymujemy fragment kosztów podatkowych. Dodatkowo indywidualne stawki amortyzacyjne są określane przez
Amortyzacja domku kempingowego
Jeżeli dla celów prowadzonej działalności gospodarczej osoba nabywa domek kempingowy nie jest on jednorazowo wliczany do kosztów uzyskania przychodów, lecz, jako środek trwały ulega amortyzacji. Określając indywidualne stawki przedsiębiorca może
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!