Odważ się… na bogactwo!

Odważ się… na bogactwo!

„Ludzie, którzy twierdzą, że pieniądze szczęścia nie dają, albo sami ich nie mają, albo kompletnie nie wiedzą, na co je wydawać…”

Money city

W Polsce wciąż panuje przekonanie, że pieniądze to coś złego, demoralizującego – z jednej strony skrycie marzymy o milionach, a z drugiej krytykujemy ludzi, którym udało się zrealizować tę wizję. Czy słusznie?

Posiadane pieniędzy to nie tylko zdolności nabywcze, nowe auta i wille. To przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa naszej rodziny – czyli to, co przecież dla wszystkich z nas jest najważniejsze. Posiadanie pieniędzy to zapewnienie dzieciom wykształcenia w najlepszych szkołach. To najlepsza opieka zdrowotna dla naszych bliskich. To wakacje spędzone beztrosko na plaży, bez zmartwień o spłatę kredytu. To wolność finansowa, która pozwala cieszyć się tym, co w życiu najcenniejsze.

Wielu z najbogatszych ludzi świata mówi, iż pieniądze nie są dla nich celem samym w sobie – są narzędziem do spełniania marzeń swoich i innych ludzi. Umożliwiają nie tylko liczne inwestycje biznesowe, ale też pomoc charytatywną i udział w ważnych akcjach społecznych. Bogacze zgodnie przyznają, iż dzielenie się jest jednym z najprzyjemniejszych aspektów posiadania pieniędzy, zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc najbardziej potrzebującym.

Wielu biznesmenów pomaga także stawiać pierwsze kroki na rynku młodym przedsiębiorcom – inwestując w młode firmy i startupy pozwalają kreatywnym i pełnym zapału nowicjuszom budować światowe marki.

Kwestia wolności finansowej to coś, co silnie podkreślają firmy takie jak Pay Trade International Club, który zrzesza przedsiębiorców z Polski i kilku innych państw świata. Od samego początku swojego istnienia Pay Trade uczy, jak obchodzić się z pieniędzmi – jak inwestować, jak optymalizować podatki, jak prowadzić biznes na miarę XXI wieku. Członkowie Klubu ze spokojem patrzą na przyszłość swoich rodzin – nie kładą się już do łóżka z codzienną obawą o to, co przyniesie kolejny dzień.

Pieniądze to nie tylko pycha, próżność i zarozumiałość. Posiadanie ich nie oznacza, iż zostały zdobyte w sposób niezgodny z prawem lub zasadami moralnymi. By nasz kraj rósł w siłę i wzbogacał się, musimy zmienić swoje myślenie o bogactwie – przełączyć swoją optykę o 180 stopni i dostrzec w nim przydatne narzędzie do spełniania marzeń i ulepszania świata, a nie tylko cel sam w sobie.

Previous EUR/USD: czy linia trendu zatrzyma wzrosty?
Next NZD/USD: opór pokonany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dynamicznie rośnie sprzedaż nowych aut i import używanych. Dystrybutorzy części liczą zyski

Od stycznia do końca sierpnia zarejestrowano blisko 310 tys. samochodów osobowych i dostawczych, o 17,8 proc. więcej niż rok wcześniej. W podobnym tempie rośnie import używanych aut, w czym pomaga między innymi program

Wiadomości 0 Comments

W jakim celu utworzono Trybunał Konstytucyjny?

Od wielu lat funkcjonuje w Polsce istotny organ władzy sądowniczej, którym jest Trybunał Konstytucyjny. Powołano go, aby weryfikować pracę urzędów i sądów niższej instancji. Kto wchodzi w skład Trybunału Konstytucyjnego?

Wiadomości 0 Comments

Polskie firmy transportowe mogą stracić pozycję lidera w Europie

Dynamiczny rozwój krajowej branży transportu i logistyki powoduje, że gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na kierowców. W branży zatrudnionych jest ok. 700 tys. kierowców, z czego prawie połowa ma powyżej 65 lat. Co roku

Wiadomości 0 Comments

Inwestujący w fundusze w 2014 r. zarobili przeciętnie 1,82%

Średnia stopa zwrotu jaką uzyskały w minionym roku fundusze inwestycyjne wynosi tylko 1,82%, czyli mniej niż przeciętne oprocentowanie lokaty bankowej. Odpowiednio je selekcjonując można było jednak zyskać znacznie więcej. W

Wiadomości 0 Comments

W tym roku wzrosną raty nie tylko kredytów we frankach

Raty kredytów zaciągniętych we frankach istotnie wzrosły, ale już niedługo możemy spodziewać się niewielkich spadków. W wyliczeń Expandera wynika, że w przypadku zobowiązania na kwotę 200 000 zł, ujemne stopy

Wiadomości 0 Comments

Polski rynek opakowań rośnie dwa razy szybciej niż światowy. W 2020 roku będzie wart 46 mld zł

Wraz z rosnącą konsumpcją dynamiczne wzrosty notuje także rynek opakowań, który jest dziś wart 33,5 mld zł. Do 2020 roku ma on rosnąć w tempie ok. 7 proc. rocznie, do poziomu 46

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź