Odważ się… na bogactwo!

Odważ się… na bogactwo!

„Ludzie, którzy twierdzą, że pieniądze szczęścia nie dają, albo sami ich nie mają, albo kompletnie nie wiedzą, na co je wydawać…”

Money city

W Polsce wciąż panuje przekonanie, że pieniądze to coś złego, demoralizującego – z jednej strony skrycie marzymy o milionach, a z drugiej krytykujemy ludzi, którym udało się zrealizować tę wizję. Czy słusznie?

Posiadane pieniędzy to nie tylko zdolności nabywcze, nowe auta i wille. To przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa naszej rodziny – czyli to, co przecież dla wszystkich z nas jest najważniejsze. Posiadanie pieniędzy to zapewnienie dzieciom wykształcenia w najlepszych szkołach. To najlepsza opieka zdrowotna dla naszych bliskich. To wakacje spędzone beztrosko na plaży, bez zmartwień o spłatę kredytu. To wolność finansowa, która pozwala cieszyć się tym, co w życiu najcenniejsze.

Wielu z najbogatszych ludzi świata mówi, iż pieniądze nie są dla nich celem samym w sobie – są narzędziem do spełniania marzeń swoich i innych ludzi. Umożliwiają nie tylko liczne inwestycje biznesowe, ale też pomoc charytatywną i udział w ważnych akcjach społecznych. Bogacze zgodnie przyznają, iż dzielenie się jest jednym z najprzyjemniejszych aspektów posiadania pieniędzy, zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc najbardziej potrzebującym.

Wielu biznesmenów pomaga także stawiać pierwsze kroki na rynku młodym przedsiębiorcom – inwestując w młode firmy i startupy pozwalają kreatywnym i pełnym zapału nowicjuszom budować światowe marki.

Kwestia wolności finansowej to coś, co silnie podkreślają firmy takie jak Pay Trade International Club, który zrzesza przedsiębiorców z Polski i kilku innych państw świata. Od samego początku swojego istnienia Pay Trade uczy, jak obchodzić się z pieniędzmi – jak inwestować, jak optymalizować podatki, jak prowadzić biznes na miarę XXI wieku. Członkowie Klubu ze spokojem patrzą na przyszłość swoich rodzin – nie kładą się już do łóżka z codzienną obawą o to, co przyniesie kolejny dzień.

Pieniądze to nie tylko pycha, próżność i zarozumiałość. Posiadanie ich nie oznacza, iż zostały zdobyte w sposób niezgodny z prawem lub zasadami moralnymi. By nasz kraj rósł w siłę i wzbogacał się, musimy zmienić swoje myślenie o bogactwie – przełączyć swoją optykę o 180 stopni i dostrzec w nim przydatne narzędzie do spełniania marzeń i ulepszania świata, a nie tylko cel sam w sobie.

Previous EUR/USD: czy linia trendu zatrzyma wzrosty?
Next NZD/USD: opór pokonany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pomysł na niecodzienną imprezę integracyjną – loty w tunelu aerodynamicznym

Imprezy integracyjne to doskonały sposób na poprawę efektywności pracy zespołu. Są obecnie organizowane zarówno przez małe firmy, jak i duże korporacje dla swoich pracowników. Pomysłów na imprezy jest mnóstwo –

Wiadomości 0 Comments

Prywatne przedsiębiorstwa w służbie zdrowia – innowacje i współpraca dla lepszej opieki

Polski system ochrony zdrowia, zorganizowany wokół Narodowego Funduszu Zdrowia, stanowi podstawę funkcjonowania opieki zdrowotnej w kraju. To dzięki niemu miliony obywateli mają zapewniony dostęp do szerokiego wachlarza świadczeń medycznych. Niemniej

Wiadomości 0 Comments

KRUK nabywa kolejny portfel wierzytelności hipotecznych

Grupa KRUK wygrała przetarg na zakup portfela wierzytelności hipotecznych wraz z zabezpieczeniami od BZWBK S.A. o łącznej wartości nominalnej około 443 mln zł. Jest to już druga, tak istotna w

Wiadomości 0 Comments

Kiedy najlepiej kupić euro i dolary na wakacje?

To oczywiste, że planując zagraniczne wakacje, należy odpowiednio wybrać moment, w którym kupimy euro lub dolary. Nie każdy ma jednak świadomość, jak pomocny w tym zadaniu może być kalendarz –

Wiadomości 0 Comments

Wehikuł czasu

Rozmowa z Piotrem Jeske, dyrektorem marketingu F-Trust SA, współtwórcą Platformy Funduszy. – Zastanawiam się, czy jest Pan tylko optymistą, czy aż utopistą. – Uchodzę raczej za realistę. Dlaczego Pan pyta?

Wiadomości 0 Comments

Zmieniają się oczekiwania użytkowników telefonii komórkowej

W ciągu ostatnich 20 lat telefonia diametralnie się zmieniła. Telefon jest teraz naszym oknem na świat, centrum zarządzania życiem, a samo wykonywanie połączeń tylko dodatkiem – przekonuje Adam Sawicki, prezes

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź