Jak założyć własny zakład fryzjerski

Jak założyć własny zakład fryzjerski

Zakłady fryzjerskie usytuowane w atrakcyjnej lokalizacji i świadczące usługi w najlepszej jakości, mogą okazać się bardzo opłacalnym biznesem.

Jak zawsze na początku musimy sprostać kilku formalnościom. Pierwsza najważniejsza kwestia to wystarczająca ilość pieniędzy na otwarcie własnego biznesu. Jeśli tylko mamy możliwość, warto też skorzystać z dotacji unijnych lub pomocy państwa.

Należy wspomnieć, że salon fryzjerski należy do takiej działalności, która może być zarazem kameralnym, jednoosobowym przedsięwzięciem, jak i wieloosobową firmą z całą siecią filii, rozłożonych po całym kraju. W tym przypadku nasz wkład pieniędzy na samym początku nie jest aż tak duży. Wszystkie formalności, rozpoczynają się wraz z zarejestrowaniem swojej firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i składaniem wniosków w ZUS-ie i Sanepidzie.

Zadbany i elegancki zakład fryzjerski

gazetafinansowa.pl fryzjer2

Sanepid jest koniecznością, jeśli chodzi o tego rodzaju działalność. Lokal przez nas wybrany musi znajdować się w dogodnej lokalizacji i powinien spełniać wszystkie wymagania sanitarnohigieniczne, dzięki którym zostanie wydana dobra opinia i będziemy mogli założyć własny biznes.

Miejsce przeznaczone na zakład fryzjerski musi zostać podzielone na kilka części, ponieważ wykonuje się w nim różne rodzaje usług. Powinny być wyznaczone odrębne miejsca, gdzie:

– myje się włosy (z dostępem do zimnej i ciepłej wody),

– farbuje, strzyże i modeluje kleintów.

Nie można też zapomnieć o szatni, poczekalni i toalecie. Każdy z wykorzystywanych w salonie kosmetyków musi być zamknięty w szczelnych opakowaniach. Grzebienie, szczotki, muszą być precyzyjnie wyczyszczone po każdorazowym użyciu. Ścięte włosy i inne odpady powinny być przechowywane w hermetycznych pojemnikach. W zakładzie fryzjerskim obowiązuje przede wszystkim zachowanie higieny i sterylności.

Jak promować swój salon?

Najlepszą reklamą i wizytówką samą w sobie jest zadbany wygląd całego zakładu – począwszy od pomieszczeń do tego, jak prezentuje się obsługa. Personel powinien być ubrany w jednakowe stroje, czyste fartuszki, prezentować się profesjonalnie i estetycznie. Klienci będą do nas przychodzić, jeśli nasz salon będzie wyglądał atrakcyjnie i interesująco – w poczekalni powinny być zawsze gazety dal oczekujących klientów, nie szkodzi też zainwestować w telewizor.

Na pierwszy plan powinniśmy wysunąć szyld i zewnętrzne reklamy, które przyciągną wzrok, wyróżnią się wśród wystaw sklepowych i innych usług na tej samej ulicy oraz zachęcą do odwiedzenia naszego zakładu. Bardzo istotna jest też chwytliwa nazwa, która zapadnie klientowi w pamięć.

Dodatkowo powinniśmy promować siebie w sieci – na różnych forach tematycznych, na facebooku i innych portalach społecznościowych. Warto też pomyśleć nad własną witryną internetową – schludna i estetyczna strona będzie naszą wizytówką w sieci!

Ciekawym pomysłem jest też organizowanie różnych konkursów, dzięki którym dotrzemy do jak największej liczby klientów. Możemy także obdarowywać dotychczasowych klientów i tych potencjalnych, próbkami różnych kosmetyków, które zachęcą do odwiedzenia naszego salonu i skorzystania z całego pakietu usług.

Obsługa

Profesjonalny personel musi składać się z wykwalifikowanej kadry. Powinny to być osoby, które ukończyły szkoły fryzjerskie, posiadają doświadczenie, zdobyte na praktykach lub we wcześniejszej pracy, związanej z fryzjerstwem. Dobrze, jeśli są to mistrzowie w swoim fachu, posiadający sieć sprawdzonych kontaktów. Dodatkowo, renomę zakładu i profesjonalizm pracujących w nich osób, można poświadczyć wieloma certyfikatami i dyplomami.

Oczywiste jest, że to czy nasz zakład będzie prosperować z powodzeniem, jest zależne od jakości usług, które wykonujemy. Dlatego sam profesjonalny personel nie wystarczy – powinniśmy zainwestować w najlepszy sprzęt, począwszy od specjalnych akcesoriów do cięcia i modelowania do kosmetyków jak najlepszych marek, zapewniających spektakularne efekty.

Wnętrze

Jak już zostało wspomniane, wygląd wnętrza odgrywa ogromną rolę – koniecznie muszą być one schludne, estetyczne i czyste. Przy projektowaniu naszego salonu, warto zaczerpnąć rad od profesjonalnego projektanta wnętrz (architekturą wnętrz w Krakowie zajmuje się: www.yourinteriors.pl). I nie możemy zapomnieć o specjalnych meblach, fotelach, lustrach i innowacyjnych sprzętach do modelowania włosów. Muszą być one atestowane i przystosowane do pracy w zakładach fryzjerskich (szereg inspiracji znajdziecie pod adresem: www.ayala.com.pl). Do koniecznego wyposażenia salonu fryzjerskiego zalicza się też komputer i kasa fiskalna.

W branży fryzjerskiej jest duża konkurencja, dlatego musimy dostosować się do wszystkich wyżej wymienionych zasad, aby osiągnąć sukces.

Previous E-handel przechodzi do mediów społecznościowych
Next Bezpłatne leki dla seniorów dostępne od 1 września

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 1Comments

Reklama dźwignią handlu

Od kilku lat każdy z nas może cieszyć się dostępem do cudownego wynalazku jakim jest internet.Dzięki niemu możemy codziennie sprawdzić wiadomości z całego świata i dostać się do informacji których

Zakładam firmę 0 Comments

Jak powinien wyglądać biznesplan?

Każdy przyszły właściciel własnej działalności gospodarczej musi skupić się na napisaniu biznesplanu, żeby poznać najważniejsze wydatki, spodziewane zyski, konkurencję oraz ryzyko klęski. Jest to świetne rozwiązanie dla początkujących, ale dobre

Zakładam firmę 0 Comments

Jak kształtują się zarobki przedsiębiorcy?

Większość pracowników dużych firm i korporacji planuje założenie własnej działalności gospodarczej. Powodów takiego rozwoju zawodowego jest kilka. Jednak zazwyczaj najbardziej ceniona jest niezależność decyzyjna i finansowa. Ile zarabia przeciętny przedsiębiorca?

Zakładam firmę 0 Comments

Jakie są zalety franczyzy internetowej?

Polacy, którzy nie mają planu na własną firmę, a pomimo tego pragną prowadzić swój biznes, mogą skorzystać z możliwości, które niesie ze sobą porozumienie z franczyzodawcą. Otwarty model współpracy to

Zakładam firmę 0 Comments

Jak zorganizować fundusze na rozwój firmy?

Prawie każdy przedsiębiorca, który planuje otwarcie i rozwój swojej działalności gospodarczej boryka się z problemami finansowymi. Bardzo trudno zdobyć środki na start i zorganizować potrzebne sprzęty oraz opłacić pierwsze wydatki.

Zakładam firmę 0 Comments

Wszystko o otwarciu działalności gospodarczej

Aktualnie założenie działalności gospodarczej nie jest już długotrwałym i skomplikowanym procesem. Firmę można otworzyć bez chodzenia po urzędach i wystarczy wykonać kilka czynności, aby zrealizować formalności z tym związane. Najistotniejszym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź