Urząd Skarbowy wobec wyroków sądów administracyjnych

Urząd Skarbowy wobec wyroków sądów administracyjnych

Wiele kwestii skarbowych oraz problemów samych podatników rozpatruje US. Jednak nie zawsze decyzje ogłaszane przez Fiskus są tolerowane i przyjmowane z pokorą. Jednym z rozwiązań jest oddanie wyroku do analizy, którą podejmuje sąd administracyjny. Czy werdykty mogą być rozbieżne? Którą traktować poważniej?

W polskich przepisach, szczególnie podatkowych i skarbowych, wskazać można całe mnóstwo luk i niejasnych kwestii. Interpretacja prawa jest ciężka i zwykle niełatwo o jasną odpowiedź. Z pomocą przychodzi Urząd Skarbowy, który został powołany m.in. do wyjaśniania sporów w przepisach} ustawowych i teoretycznie ma głos niepodważalny.

Trzeba jednak wyjaśnić, że sytuacja wygląda trochę inaczej, ponieważ sądy administracyjne również wpływają na końcowy wynik. Ale zanim się to stanie Fiskus musi opublikować swoją decyzję, a podatnik ją odrzucić. Przeważnie cały konflikt podatkowy nie jest przekazywany wyżej z obawy o koszty i orzeczony wynik.

Reasumując, można powiedzieć, że od kilku lat sądy administracyjne pełnią nową funkcję. Zajmują się sprawdzaniem pracy Urzędów Skarbowych, które wydają często zbyt bezwzględne decyzje i ignorują charakterystykę konkretnych przypadków.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Co to jest pozew zbiorowy?
Next Co to jest faktura korygująca?

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Zakup licencji kosztem podatkowym

Każda firma, oprócz podwładnych, potrzebuje maszyn i urządzeń, do efektywnego spełniania powinności. Aby usprawnić działanie wszystkich technologii warto zakupić dodatkowe programy, które umożliwią wprowadzenie dodatkowych opcji, poprawią jakość i skuteczność.

Prawo podatkowe 0 Comments

Rozliczenia podatkowe sędziów sportowych

Każdy sędzia sportowy otrzymuje wynagrodzenie za prowadzenie zawodów lub sędziowanie spotkań. Musi jednak założyć jednoosobową działalność gospodarczą, aby wykonywać taki zawód. Jak zatem powinien rozliczać się sędzia sportowy? Czy może

Prawo podatkowe 0 Comments

Ile wynosi składka wypadkowa w 2013 roku?

Każdy przedsiębiorca musi odprowadzać obowiązkowe składki ubezpieczeniowe za swoich pracowników (emerytalne, zdrowotne, itd.). W przypadku ubezpieczenia wypadkowego przełożony ignoruje pracowników, którzy znajdują się na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Możliwości obliczania

Prawo podatkowe 0 Comments

Czy wymiana opon w samochodzie to wydatek firmowy?

Każdy przedsiębiorca, który zarejestrował swój samochód na firmę wie, że wymiana części i naprawa jest bardzo droga. Dlatego też wdrożono ułatwienie, które umożliwia wymianę opon, a następnie wliczenie tej usługi

Od stycznia nowe zasady kontroli podatkowej w małych i średnich firmach

Od nowego roku już nie tylko największe firmy, lecz także małe i średnie będą miały obowiązek przekazywania w formie elektronicznej informacji o prowadzonej ewidencji VAT poprzez Jednolity Plik Kontrolny (JPK). Będzie to dotyczyło ok.

Prawo podatkowe 0 Comments

Kiedy otrzymamy ulgę prorodzinną?

Dostawanie pieniędzy z racji prorodzinnej formy rozliczania podatku VAT jest określone limitem przychodu, jaki potomek może zarobić w określonym roku podatkowym. Wątpliwości budzą się w kwestii wliczania do limitu kwot

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź