Na czym polega cyberprzestępczość?

Na czym polega cyberprzestępczość?

Wraz rozpowszechnieniem komputerów powstało mnóstwo przyjaznych rozwiązań, np. przekaz wiadomości, nauki, komunikacji. Niestety warto wspomnieć również o zagrożeniach i cyberprzestępczości. Na czym w rzeczywistości polega? Czy nowe zjawisko może być kontrolowane?

W zgodzie z przepisami funkcjonującymi w kraju cyberprzestępczość to wykorzystywanie sieci do nękania, sabotażu, zmian systemowych, rozszyfrowywania haseł oraz komputera do drukowania pieniędzy, dokumentów oraz praw autorskich.

Zlokalizowanie oraz udowodnienie przestępstw wypisanych wcześniej jest bardzo trudno. Jednak dzięki przełomowym technikom i rewolucyjnym narzędziom szybciej znajduje się przestępców i ogłasza wyroki.

Podsumowując, cyberprzestępczość to bezprawne operacje z użyciem komputera. Badaniem wielu zachowań trudni się ONZ, UE oraz wybrane do tego celu jednostki wewnętrzne.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Co nowego w zatrudnianiu cudzoziemców?
Next Wybór pierwszej lepszej lokaty może sporo kosztować

Może to Ci się spodoba

E-biznes 1Comments

Jak przywrócić służbowe dane?

Wszystkie dane wprowadzane do komputera służbowego są bardzo ważne, a ich utrata może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Szczególnie, gdy informacje dotyczyły tajemnicy firmy lub pracowników. Jak przywrócić usunięte lub

E-biznes 1Comments

Co to jest branding?

Metody pozyskiwania klientów są różne, nowe teorie wyrastają na wielkie strategie marketingowe. Cały ten ,,ruch” nazywany jest przez branżę brandingiem. Wiele firm próbuje kreować świadomość marki, ale nie każdemu się

E-biznes 0 Comments

W jaki sposób wyrabia się podpis elektroniczny?

Internet jest ostatnio źródłem istotnych wiadomości. Dodatkowo ułatwia komunikację, kształtuje umiejętności, uczy i bawi. Siłą rzeczy jest także miejscem nawiązywania współpracy oraz zdobywania kontrahentów. Nie raz trzeba wysyłać podpisane dokumenty.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!