Na czym polega cyberprzestępczość?

Na czym polega cyberprzestępczość?

Wraz rozpowszechnieniem komputerów powstało mnóstwo przyjaznych rozwiązań, np. przekaz wiadomości, nauki, komunikacji. Niestety warto wspomnieć również o zagrożeniach i cyberprzestępczości. Na czym w rzeczywistości polega? Czy nowe zjawisko może być kontrolowane?

W zgodzie z przepisami funkcjonującymi w kraju cyberprzestępczość to wykorzystywanie sieci do nękania, sabotażu, zmian systemowych, rozszyfrowywania haseł oraz komputera do drukowania pieniędzy, dokumentów oraz praw autorskich.

Zlokalizowanie oraz udowodnienie przestępstw wypisanych wcześniej jest bardzo trudno. Jednak dzięki przełomowym technikom i rewolucyjnym narzędziom szybciej znajduje się przestępców i ogłasza wyroki.

Podsumowując, cyberprzestępczość to bezprawne operacje z użyciem komputera. Badaniem wielu zachowań trudni się ONZ, UE oraz wybrane do tego celu jednostki wewnętrzne.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Co nowego w zatrudnianiu cudzoziemców?
Next Wybór pierwszej lepszej lokaty może sporo kosztować

Może to Ci się spodoba

E-biznes 0 Comments

Blokujemy pracownikom niektóre strony internetowe

Obecnie portale społecznościowe oraz plotkarskie robią furorę w wielkich korporacjach. Pracownicy nawet kilkakrotnie logują się na tych stronach, aby sprawdzić aktualności. Zamiast wykonywać swoje obowiązki zawodowe wolą surfowanie w internecie.

E-biznes 0 Comments

Czy e-faktury są opłacalne dla przedsiębiorcy?

Tradycją wielu, głównie wieloletnich przedsiębiorstw, jest wystawianie papierowych faktur. Są świadectwem dokonanych transakcji i gwarancją na wypadek problemów z zakupionym towarem. Niestety wychodzi na to, że wystawianie kilkunastu dokumentów w

E-biznes 0 Comments

Fakturowanie on-line

Postęp technologiczny pozwala na spore oszczędności czasu i pieniędzy. Firmy efektywnie przystosowują się do nowych możliwości, wykorzystując Internet do przesyłania faktur za oferowane usługi. Przesyłanie faktur on-line jest wygodne i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!