Podrażniona skóra po goleniu – jak temu zaradzić?

Podrażniona skóra po goleniu – jak temu zaradzić?

Wiele osób cierpi z powodu podrażnionej skóry po goleniu. Mogą pojawić się zaczerwienienia, suchość skóry i małe czerwone krostki. Mogą one wyglądać nieatrakcyjnie i mogą być bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeśli znajdują się w okolicach intymnych lub na szyi. Jak można złagodzić podrażnienia po goleniu? W aptekach i drogeriach można znaleźć szeroką gamę produktów łagodzących ten drażniący problem. Oto dziesięć domowych sposobów na podrażnienia po goleniu.

Sprawdź: Co zrobić, aby rany goiły się szybciej?

Jak złagodzić podrażnienia po goleniu?

Czarna herbata

Kwas taninowy to silny środek na podrażnienia. Czarna herbata zawiera go w dużych ilościach. Jak możesz czerpać korzyści z tego dobroczynnego składnika? Zanim zaparzysz torebkę z herbatą, pozwól jej ostygnąć. Po ostygnięciu użyj torebki z herbatą do przetarcia skóry.

Płatki owsiane

Płatki owsiane zawierają wiele cennych składników. Świetnie sprawdzają się w diecie i kosmetologii. Zmielone płatki owsiane wymieszaj z jogurtem naturalnym. Taką mieszankę nałóż na miejsce infekcji. Po 30 minutach zmyj skórę ciepłą wodą. Taka kuracja powinna być kontynuowana przez trzy dni. Po tym czasie możesz umyć twarz ciepłą wodą.

Olejki eteryczne

Ciepła kąpiel może stać się przyjemniejsza dzięki dodaniu kilku kropli olejku różanego. Olejek ten jest świetny w łagodzeniu objawów migreny i depresji, a także w łagodzeniu podrażnień i oparzeń skóry.

Aspiryna

Aspiryna jest nie tylko skuteczna w łagodzeniu bólu, ale ma również właściwości zmniejszające stan zapalny i zaczerwienienia, nawet po goleniu. Nie jest jednak zalecana dla skóry wrażliwej. Zmieszaj jedną łyżeczkę wody z tabletką aspiryny, aż powstanie pasta. Nałóż pastę na skórę i pozostaw na 10 minut. Zmyj ją ciepłą wodą.

Ocet jabłkowy z cydru

Ocet jabłkowy jest przeciwzapalny, zapobiega infekcjom, zmniejsza podrażnienia i redukuje swędzenie. Ten produkt jest dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz czegoś, co ukoi podrażnioną skórę po goleniu. Użyj wacika, aby nasączyć go octem, a następnie delikatnie spłucz skórę. Pozwól jej wyschnąć, a następnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj ten proces 2-3 razy dziennie.

Naturalne olejki

Dobrym pomysłem jest nawilżanie skóry, aby złagodzić swędzenie. Możesz natrzeć zaczerwienioną skórę olejem kokosowym lub olejem z awokado, jeśli masz je w swojej kuchni.

Aloes

Aloes to roślina z rodziny aloesowatych, która zawiera wiele cennych składników. Ze względu na dużą zawartość witamin jest szeroko wykorzystywany w kosmetologii. Aloes można kupić w drogerii lub aptece. Wystarczy mieć roślinę w domu. Miąższ można pozyskać poprzez odcięcie liścia u nasady. Miąższ rozsmarowujemy na skórze. Aloes nawilża, ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia i oparzenia.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest często kojarzona z pieczeniem, ale można ją również stosować do leczenia podrażnień i pryszczy. Użyj łyżeczki sody oczyszczonej do rozpuszczenia w wodzie. Następnie za pomocą wacika nanieś sodę oczyszczoną na zmienione chorobowo miejsce. Po wyschnięciu skóry, spłucz ją ciepłą wodą.

Chłodzące okłady

Użyj chłodnej wody do namoczenia czystego ręcznika. Umieść ręcznik na skórze i pozostaw do wyschnięcia. Czynność tę można powtarzać kilka razy dziennie.

Warto pamiętać, że należy nie tylko myśleć o tym, co zrobić na poparzenie od maszynki do golenia, ale także odpowiednio zadbać o skórę przed i po zabiegu. Sprawdzone sposoby na uniknięcie podrażnień znajdziesz na naszej stronie, m.in. jak pozbyć się truskawkowych nóg!

 

Previous Dlaczego warto wybierać drukarnie online?
Next Jakie są rodzaje faktur?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Co piąty zawodowy kierowca chce odejść z zawodu. Zarobki w branży nie rekompensują niedogodności

Ze względu na brak kierowców blisko dwie trzecie firm transportowych ma problemy z zapełnieniem grafiku przewozów. Niedobory kadrowe sięgają 100 tys. wakatów, a co roku branża mogłaby zatrudnić 30–40 tys. osób.

Gospodarka 1Comments

Coraz łatwiej o kredyt na samochód

Wielu przedsiębiorców i osób prywatnych musi korzystać z samochodu osobowego w codziennej pracy. Równie często przydaje się w życiu prywatnym i rodzinnym. Jednak w związku z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym

Wiadomości 0 Comments

Otoczenie rynkowe schłodziło sentyment do „misiów”

O wynikach spółek za III kwartał 2014 r. oraz klimacie rynkowym dla segmentu małych i średnich spółek rozmawiamy z Maciejem Kikiem, zarządzającym funduszami akcji Union Investment TFI. Jak ocenia Pan

Wiadomości 0 Comments

Prywatni przewoźnicy chcą usprawnić komunikację miejską

Pełna liberalizacja rynku przewozów komunikacji miejskiej będzie z korzyścią zarówno dla miast, jak i dla pasażerów – przekonuje prezes Grupy Mobilis, obsługującej m.in. część przewozów w Warszawie. Prywatni operatorzy mogą odciążyć spółki komunalne, przejmując

Wiadomości 0 Comments

W 2015 r. co dziesiąty smartfon na świecie zostanie wykorzystany do płatności mobilnych przynajmniej raz w miesiącu

– W tym roku wartość zakupów dokonywanych za pomocą smartfonów wzrośnie o ponad 1000 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Choć portfel mobilny na razie nie zastąpi tradycyjnego, rok 2015

Biuro rachunkowe 1Comments

Dlaczego biura rachunkowe się mylą?

Nie jest tajemnicą, że biura rachunkowe nie ponoszą odpowiedzialności za zlecone powinności księgowe. Wszystkie kontrowersje i nieprawidłowości spadają na zlecającego. Mimo wszystko cieszą się dużą popularnością i oferują niższe opłaty.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź