Podrażniona skóra po goleniu – jak temu zaradzić?

Podrażniona skóra po goleniu – jak temu zaradzić?

Wiele osób cierpi z powodu podrażnionej skóry po goleniu. Mogą pojawić się zaczerwienienia, suchość skóry i małe czerwone krostki. Mogą one wyglądać nieatrakcyjnie i mogą być bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeśli znajdują się w okolicach intymnych lub na szyi. Jak można złagodzić podrażnienia po goleniu? W aptekach i drogeriach można znaleźć szeroką gamę produktów łagodzących ten drażniący problem. Oto dziesięć domowych sposobów na podrażnienia po goleniu.

Sprawdź: Co zrobić, aby rany goiły się szybciej?

Jak złagodzić podrażnienia po goleniu?

Czarna herbata

Kwas taninowy to silny środek na podrażnienia. Czarna herbata zawiera go w dużych ilościach. Jak możesz czerpać korzyści z tego dobroczynnego składnika? Zanim zaparzysz torebkę z herbatą, pozwól jej ostygnąć. Po ostygnięciu użyj torebki z herbatą do przetarcia skóry.

Płatki owsiane

Płatki owsiane zawierają wiele cennych składników. Świetnie sprawdzają się w diecie i kosmetologii. Zmielone płatki owsiane wymieszaj z jogurtem naturalnym. Taką mieszankę nałóż na miejsce infekcji. Po 30 minutach zmyj skórę ciepłą wodą. Taka kuracja powinna być kontynuowana przez trzy dni. Po tym czasie możesz umyć twarz ciepłą wodą.

Olejki eteryczne

Ciepła kąpiel może stać się przyjemniejsza dzięki dodaniu kilku kropli olejku różanego. Olejek ten jest świetny w łagodzeniu objawów migreny i depresji, a także w łagodzeniu podrażnień i oparzeń skóry.

Aspiryna

Aspiryna jest nie tylko skuteczna w łagodzeniu bólu, ale ma również właściwości zmniejszające stan zapalny i zaczerwienienia, nawet po goleniu. Nie jest jednak zalecana dla skóry wrażliwej. Zmieszaj jedną łyżeczkę wody z tabletką aspiryny, aż powstanie pasta. Nałóż pastę na skórę i pozostaw na 10 minut. Zmyj ją ciepłą wodą.

Ocet jabłkowy z cydru

Ocet jabłkowy jest przeciwzapalny, zapobiega infekcjom, zmniejsza podrażnienia i redukuje swędzenie. Ten produkt jest dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz czegoś, co ukoi podrażnioną skórę po goleniu. Użyj wacika, aby nasączyć go octem, a następnie delikatnie spłucz skórę. Pozwól jej wyschnąć, a następnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj ten proces 2-3 razy dziennie.

Naturalne olejki

Dobrym pomysłem jest nawilżanie skóry, aby złagodzić swędzenie. Możesz natrzeć zaczerwienioną skórę olejem kokosowym lub olejem z awokado, jeśli masz je w swojej kuchni.

Aloes

Aloes to roślina z rodziny aloesowatych, która zawiera wiele cennych składników. Ze względu na dużą zawartość witamin jest szeroko wykorzystywany w kosmetologii. Aloes można kupić w drogerii lub aptece. Wystarczy mieć roślinę w domu. Miąższ można pozyskać poprzez odcięcie liścia u nasady. Miąższ rozsmarowujemy na skórze. Aloes nawilża, ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia i oparzenia.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest często kojarzona z pieczeniem, ale można ją również stosować do leczenia podrażnień i pryszczy. Użyj łyżeczki sody oczyszczonej do rozpuszczenia w wodzie. Następnie za pomocą wacika nanieś sodę oczyszczoną na zmienione chorobowo miejsce. Po wyschnięciu skóry, spłucz ją ciepłą wodą.

Chłodzące okłady

Użyj chłodnej wody do namoczenia czystego ręcznika. Umieść ręcznik na skórze i pozostaw do wyschnięcia. Czynność tę można powtarzać kilka razy dziennie.

Warto pamiętać, że należy nie tylko myśleć o tym, co zrobić na poparzenie od maszynki do golenia, ale także odpowiednio zadbać o skórę przed i po zabiegu. Sprawdzone sposoby na uniknięcie podrażnień znajdziesz na naszej stronie, m.in. jak pozbyć się truskawkowych nóg!

 

Previous Dlaczego warto wybierać drukarnie online?
Next Jakie są rodzaje faktur?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Niskie stopy procentowe sprzyjają rynkowi nieruchomości

Sytuacja na rynku mieszkaniowym od 2014 roku zdecydowanie się poprawia – jest większy popyt na mieszkania, a deweloperzy, nadążając za rynkiem, nie wyprzedzają go, co powoduje równowagę między dostępną ofertą a

Wiadomości 0 Comments

Odwrócony kredyt hipoteczny – najważniejsze pytania

10 listopada Prezydent RP podpisał uchwałę przygotowaną przez Ministerstwo Finansów o odwróconym kredycie hipotecznym. Agencja Metrohouse przygotowała najważniejsze informacje o tym szczególnym rodzaju kredytu, który może zainteresować nie tylko seniorów.

Wiadomości 1Comments

Jak przywrócić ratę kredytu w CHF do poziomu z grudnia

Po gwałtownym wzroście kursu franka raty kredytów w tej walucie są obecnie o ponad 20% wyższe niż przed miesiącem. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu obniżymy je do poziomu z grudnia.

Wiadomości 1Comments

Jak uzyskać dodatek zmianowy?

Zadaniem każdego przełożonego jest wypłacanie pracownikom należnego wynagrodzenia oraz dodatków związanych z pełnieniem przydzielonych funkcji. W przypadku podjęcia nadliczbowych zobowiązań można liczyć na większą wypłatę. Wśród wielu dostępnych premii wyróżnić

Wiadomości 0 Comments

Wyprawkę szkolną coraz częściej kompletujemy w sieci

Zeszyty, przybory szkolne czy podręczniki rodzice coraz częściej kupują online. Ze względu na możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny zakupy w sieci to bezpieczna i wygodna alternatywa dla tradycyjnych sklepów. Warto jednak zachować

Wiadomości 0 Comments

Cyfryzacja samorządów na słabym poziomie

Samorząd gminny, powiatowy i wojewódzki zarządza danymi wrażliwymi co najmniej 24 mln podatników i obraca setkami miliardów złotych. Te liczby powodują, że inwestycje w cyberbezpieczeństwo są koniecznością, ale na razie głównie na papierze.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź