EM FX: złoty dalej mocny

EM FX: złoty dalej mocny

EUR/PLN nie przerywa procesu wycofywania się z piątkowych szczytów i we wtorkowe południe testuje 4,0150. Jeśli wczoraj istniało ryzyko, że przecena złotego może ponownie wystartować, dziś ono wyparowało.

Kapitał wraca do polskich aktywów, gdyż inwestorzy nie wykazują przekonania, by pogłębiać zeszłotygodniową przecenę. Scenariusz na rynek nadal jest ten sam – jakkolwiek silniejsze zejście poniżej 4,00 jest mało prawdopodobne (inaczej stałoby się to już w kwietniu), tak bez silnego impulsu negatywnego dla EM nie zobaczymy mocniejsze przeceny złotego. Jutrzejsza decyzja RPP niewiele zmieni w temacie, a więcej może zależeć od danych z gospodarki USA, choć sam NFP w piątek może okazać się niewystarczający, by wywołać silne poruszenie w aktywach rynków wschodzących.

EUR/PLN zmierza ku 4,00 z 3,98 jako istotniejszym wsparciem. Opór bliżej 4,04.

USD/TRY utrzymuje nudną konsolidację wokół 2,71. Moim zdaniem dalszy kierunek będzie zależny od ogólnego sentymentu do USD, więc dziś więcej zmienności może pojawić się przy publikacji danych z USA. Bardziej prawdopodobny ruch w górę.

Na USD/ZAR dziś widzimy zejście w stronę 12,00, ale to wciąż wahania w konsolidacji od góry zamkniętej przy 12,07. Tutaj również dane z USA będą decydować o kierunku. Wsparcie przy 11,98-11,99.

Konrad Białas
Strateg Walutowy
TMS Brokers

Previous EUR/CHF: powrót do spadków?
Next Blok dolarowy: życie po decyzji RBA

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz do rynku złotego

Poranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi kontynuację wczorajszego umocnienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1930 PLN za euro, 3,1136 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4030 PLN

Komentarze rynkowe 0 Comments

Funt wzmocniony wynikami wyborów, uwaga przenosi się na NFP

Funt skoczył agresywnie w reakcji na szokujący exit poll, który wskazał na zdecydowanie lepszy wynik Partii Konserwatywnej w wyborach do parlamentu. GBP/USD podszedł pod 1,55. Ryzyko „zawieszonego parlamentu” stopniowo zanika.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Dolar umacnia się po „minutach” FOMC

Euro (EUR) straciło wczoraj na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) spadając do poziomu 1.3245, czyli swojego największego minimum od września. Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój trend „byka” w

Komentarze rynkowe 0 Comments

Wiara w gospodarkę i banki centralne napędza hossę

Spektakularna hossa w Japonii, rekordy wszech czasów na Wall Street i na głównych giełdach europejskich, to obrazek na podstawie którego postronny obserwator mógłby dojść do wniosku, że globalna gospodarka kwitnie.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz PLN: Rekordy na długu i próba rozegrania mocniejszego PLN

Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji z sesji wczorajszej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1811 PLN za euro, 3,2473 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4648 PLN

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • Dolar w końcu zyskuje na wartości • „Bezpieczne przystanie” mniej popularne • Odreagowanie walut emerging markets W pierwszej połowie tego tygodnia amerykański dolar był relatywnie słaby,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź