Akcje na rekordowym maksimum dzięki zwiększonej płynności

Akcje na rekordowym maksimum dzięki zwiększonej płynności

Euro (EUR) spadło jeszcze niżej podczas wczorajszej sesji i osiągnęło nowe roczne minimum na poziomie 1.3109, po czym odbiło się do poziomu 1.3134 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Kurs euro umacnia się, ponieważ Europejski Bank Centralny (ECB) rozważa wprowadzenie nowych środków stymulacyjnych w związku z poprawą amerykańskiej gospodarki i potencjalnym podniesieniem poziomu stóp procentowych przez Fed wcześniej, niż spekulowano.

Dolar amerykański (USD) odbył swój rajd i odnotował czteromiesięczne maksimum na poziomie 105.30 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Amerykańskie wskaźniki ekonomiczne pokazały dane lepsze niż oczekiwano, więc notowania dolara rosną w stosunku do głównych walut. Ogłoszenie kolejnych dobrych danych ekonomicznych może umocnić pozycję dolara jeszcze bardziej.

Akcje

Akcje azjatyckie zyskały na wartości, ponieważ raporty pokazują, że chińska ekspansja przemysłowa nabiera tempa, a kurs jena japońskiego spada. Notowania Indian 50 (IND) odnotowały swoje nowe maksimum na poziomie 8147, indeks China 50 (CNX) wzrósł do poziomu 7400, a Hong Kong 40 (HSX) jest notowany w okolicach swojego sześcioletniego maksimum na poziomie 25176.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła ze swojego maksimum na poziomie 95.86 aż do poziomu 92.67 dolarów amerykańskich. Surowce energetyczne tracą na wartości przed jutrzejszym ogłoszeniem stanu ich zapasów. Wygląda na to, że rozczarowujące dane ze Strefy Euro oraz mocna pozycja dolara zmusiły inwestorów do zmniejszenia cen sprzedażowych ropy, ponieważ zapasy tego towaru wciąż pozostają duże.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuuje swój „niedźwiedzi” trend i od poniedziałku spadło już o ponad 36 dolarów amerykańskich. Szlachetny metal odnotował swoje dwumiesięczne minimum na poziomie 1262 dolarów, ponieważ umocnienie amerykańskiej gospodarki odsunęło inwestorów od bezpiecznych aktywów.
Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii niedźwiedzia (Bear Put Spread) na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary utrzymają swój zniżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię niedźwiedzia można utworzyć kupując opcje in-the-money Put przy jednoczesnej sprzedaży opcji out-of-the-money Put.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Tylko Polska i 15 innych krajów mają przelewy natychmiastowe
Next Redukowanie pozycji na „safe haven”

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Popołudniowy komentarz walutowy – fatalny dzień dla dolara

Amerykańska waluta traci dziś na wartości na szerokim rynku i to już od godzin przedpołudniowych. Dzięki temu obserwowaliśmy znaczące ruchy na takich parach jak: EURUSD, GBPUSD, NZDUSD, czy AUDUSD. Również

Komentarze rynkowe 0 Comments

Rynek pracy wciąż w niezłej kondycji

Styczniowe dane z rynku pracy kontynuują dobrą passę z poprzednich miesięcy. Wynagrodzenia rosną o niemalże 4%, co przy ujemnej inflacji sprawia, że realnie siła nabywcza konsumentów zwiększa się jeszcze bardziej.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Inwestorzy czekają na decyzję Draghiego

Poniedziałkowy kalendarz ekonomiczny był dosyć skromny. Najważniejsze informacje dla europejskiej gospodarki dochodziły z Niemiec, gdzie produkcja przemysłowa wzrosła o 0.5% wobec oczekiwanych 0.3%. Ponadto, Mario Draghi, który jest dla rynków

Komentarze rynkowe 0 Comments

Bezrobocie w USA najniższe od 2008 roku

Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, koniec tygodnia na rynku walutowym upłynął pod znakiem dalszej aprecjacji amerykańskiej waluty. Dobre dane napływające z tamtejszego rynku pracy – gdzie we wrześniu stopa bezrobocia spadła

Komentarze rynkowe 0 Comments

Skandi FX: SEK chwilowo wsparty lepszymi danymi o produkcji

EUR/SEK spadł z 9,31 do 9,27 w reakcji na lepsze od prognoz dane o produkcji przemysłowej (0,3 proc. r/r, prog. -0,4 proc.), choć mediana złożona z sześciu prognoz nie jest

Komentarze rynkowe 0 Comments

Dane w USA

Doskonałe dane. PKB w II kwartale na poziomie 4 procent i rewizja w górą danych z I kwartału z -2,9 procent na -2,1 procent. Wydatki konsumentów wzrosły o 2,5 procent.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź