Jak wygląda dumping?

Jak wygląda dumping?

Każda firma ma indywidualną taktykę rozwoju i budowania pozycji na rynku. Czasami wybiera się dość ryzykowne metody, które nie dają gwarancji na sukces. Wśród nich jest dumping, który cieszy się coraz większą popularnością. Czym się charakteryzuje? Dlaczego przedsiębiorstwa wybierają go tak często?

Na wstępie warto powiedzieć, że dumping wdrażają firmy handlowe. Oferują swoje towary w cenach, które nie rekompensują nawet kosztów produkcji lub eksportują produkty poza granicami, ale nie prezentują ich w kraju.

Wyróżnić można trzy najważniejsze strategie dumpingowe. Zwykle spotykany jest dumping sporadyczny, który polega na sprzedaży towarów po zaniżonej cenie z powodu braku klientów, ogromnego popytu za granicą lub aby otrzymać zwrot kosztów magazynowania. Mniej znany, ale dużo bardziej niebezpieczny, jest dumping łupieżczy, który prowadzi do przejęcia rynku i usunięcia konkurencji. Rzadko spotkać można dumping stały, czyli sprzedawanie towarów tylko za granicą.

Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że dumping w Polsce jest zakazany i dokładnie opisany w ustawie sprzed 20 lat. Jest objawem dyskryminacji konkurencji i drastycznego zwalczania rywali biznesowych.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Nastroje wciąż dobre
Next Dlaczego stosuje się controlling?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 2 komentarze

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Wybór dobrego biura rachunkowego ułatwi nam zarządzanie firmą i przyczyni się do obniżenia stresu wywołanego obawą o ewentualne niezawinione przez nas błędy. Jak jednak dokonać go, aby nie żałować podjętej

Mała firma 0 Comments

Czym jest tutoring?

Duże przedsiębiorstwa i światowe firmy próbują usprawnić istniejący system zarządzania podwładnymi i odnowić metody motywowania zespołu. W ramach eksperymentów od jakiegoś czasu funkcjonuje tzw. tutoring, który powinien pozytywnie działać na

Szukasz pomysłu na własny biznes? Rozważ franczyzę

Samodzielność w życiu zawodowym jest jedną z najbardziej pożądanych cech we współczesnym biznesie. Pozwala nie tylko zbudować karierę w korporacji, ale także odnaleźć się na zawiłym często rynku działalności gospodarczej.

Mała firma 0 Comments

Jakie są korzyści zawodu wirtualnego asystenta?

Wirtualny asystent to forma zatrudnienia polegająca na pracy chałupniczej. Dla kogo praca wirtualnego asystenta może być odpowiednim zajęciem? Do zadań osoby pracującej na tym stanowisku należą: czuwanie nad obiegiem dokumentów

Mała firma 0 Comments

Jakich przepisów trzeba przestrzegać przy budowie obiektów do pracy?

Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy opisują odpowiednie pomieszczenie, w którym realizowane są obowiązki służbowe. Ze względu na charakter wykonywanej pracy musi ono być zgodne z podstawowymi normami z tego zakresu.

Mała firma 0 Comments

Amortyzacja środków wykorzystywanych sezonowo

Inwestowanie w środki trwałe polega na stopniowym dokonywaniu odpisów amortyzacyjnych. W przypadku środków trwałych o wartości nie większej niż 3 500 zł wydatki na ich kupno mogą być doliczane w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź