RBA obniża przeceniony kurs dolara australijskiego

RBA obniża przeceniony kurs dolara australijskiego

Euro (EUR) osiągnęło nowy poziom 1.3113 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta pozostaje pod presją i uformowała nowy poziom oporu, wynoszący 1.3145, a obecnie notowana jest w okolicach poziomu 1.3120.

Dolar amerykański (USD) rozpoczął swoją tygodniową sesję na poziomie 104.15 i wzrósł do poziomu 104.86 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Para walutowa odnotowała swoje dziewięciomiesięczne minimum w związku ze spekulacjami o reformie japońskiego systemu emerytalnego.

Akcje

Akcje azjatyckie zyskały na wartości. Indeks Indian 50 (IND) osiągnął swoje nowe maksimum na poziomie 8090, indeks China 50 (CNX) jest notowany w okolicach poziomu 7210, a Japan 225 (NKI) około poziomu 15700.

Towary

Kukurydza (CRN) spadła ze swojego tygodniowego maksimum na poziomie 369 do poziomu 361 dolarów amerykańskich, ponieważ napięcie geopolityczne na Ukrainie może zakłócić zwiększony popyt na ten surowiec w USA oraz jego dostawy znad Morza Czarnego.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) spadł o około 70 pipsów i osiągnął swoje nowe minimum na poziomie 0.9284 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Dolar australijski stracił na wartości po tym, jak Bank Rezerwy Australii (RBA) pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie 2.5%. Ponadto, prezes RBA, Glenn Stevens, ogłosił, że nadmierny wzrost kursu australijskiej waluty wywiera zły wpływ na gospodarkę tego kraju.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii długiego stelaża (Long Straddle) na parze AUDUSD i zyskać, jeśli notowania pary będą zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię długiego stelaża można utworzyć kupując opcje at-the-money Call oraz opcje Put.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Plusy i minusy używanych samochodów
Next Rubel najtańszy od upadku ZSRR

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz giełdowy – niewielka poprawa nastrojów

Słabe nastroje po piątkowych sesjach giełdowych na światowych parkietach na szczęście utrzymały się jedynie na azjatyckich rynkach. Od rana widać odreagowanie na europejskich rynkach, a dodatkowo rosną również kontrakty terminowe

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • DoE: spadek zapasów ropy w USA • Nowe sankcje na Iran w wakacje? • Cena ropy delikatnie w górę Wczorajsza sesja na rynkach towarowych była bardzo

Komentarze rynkowe 0 Comments

Efekt jo-jo na AUD

Bank Rezerwy Australii zgodnie z oczekiwaniami ściął główną stopę procentową o 25 pb i dolar australijski wstępnie tracił po decyzji. Jednak przyjęcie w oświadczeniu neutralnego stanowiska doprowadziło do wyparowania oczekiwań

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!