RBA obniża przeceniony kurs dolara australijskiego

RBA obniża przeceniony kurs dolara australijskiego

Euro (EUR) osiągnęło nowy poziom 1.3113 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta pozostaje pod presją i uformowała nowy poziom oporu, wynoszący 1.3145, a obecnie notowana jest w okolicach poziomu 1.3120.

Dolar amerykański (USD) rozpoczął swoją tygodniową sesję na poziomie 104.15 i wzrósł do poziomu 104.86 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Para walutowa odnotowała swoje dziewięciomiesięczne minimum w związku ze spekulacjami o reformie japońskiego systemu emerytalnego.

Akcje

Akcje azjatyckie zyskały na wartości. Indeks Indian 50 (IND) osiągnął swoje nowe maksimum na poziomie 8090, indeks China 50 (CNX) jest notowany w okolicach poziomu 7210, a Japan 225 (NKI) około poziomu 15700.

Towary

Kukurydza (CRN) spadła ze swojego tygodniowego maksimum na poziomie 369 do poziomu 361 dolarów amerykańskich, ponieważ napięcie geopolityczne na Ukrainie może zakłócić zwiększony popyt na ten surowiec w USA oraz jego dostawy znad Morza Czarnego.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) spadł o około 70 pipsów i osiągnął swoje nowe minimum na poziomie 0.9284 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Dolar australijski stracił na wartości po tym, jak Bank Rezerwy Australii (RBA) pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie 2.5%. Ponadto, prezes RBA, Glenn Stevens, ogłosił, że nadmierny wzrost kursu australijskiej waluty wywiera zły wpływ na gospodarkę tego kraju.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii długiego stelaża (Long Straddle) na parze AUDUSD i zyskać, jeśli notowania pary będą zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię długiego stelaża można utworzyć kupując opcje at-the-money Call oraz opcje Put.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Plusy i minusy używanych samochodów
Next Rubel najtańszy od upadku ZSRR

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Dane w USA

Od opublikowania poprzedniego szacunku dynamiki PKB w I kwartale inwestorzy i analitycy otrzymali kolejne raporty – najważniejszym były dane o bilansie w handlu zagranicznym w ostatnim miesiącu I kwartału –

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz walutowy – Optymistyczny początek tygodnia

Początek sesji europejskiej upływa pod znakiem umocnieniem amerykańskiego dolara, który średnio zyskuje do wszystkich walut G10 0,43%. Do pozostałych zyskujących walut należą euro, jen oraz funt. Na rynku czuć optymizm

Komentarze rynkowe 0 Comments

Spokojny start tygodnia

Od strony publikacji makro tydzień rozpoczyna się spokojnie, mimo że w tle mamy mini-zaskoczenie ze strony Ludowego Banku Chin. Cięcie stopy rezerw obowiązkowych nie było niespodzianką samą w sobie, ale

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!