Fed widzi poprawę na rynku pracy

Fed widzi poprawę na rynku pracy

Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, podczas środowego posiedzenia Fed podjął decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na niezmiennym poziomie.  „Bazując na obecnych szacunkach Komitet ocenia, że może być cierpliwy w rozpoczęciu normalizacji nastawienia w polityce monetarnej” – czytamy w opublikowanym wczoraj wieczorem komunikacie. Tradycyjnie już podkreślono, że stopy procentowe mogą zostać podniesione wcześniej niż do tej pory zakładano, jeśli warunki ulegną istotnej zmianie. Zwrócono także uwagę na znaczącą poprawę sytuacji na amerykańskim rynku pracy, a także umiarkowany wzrost wydatków gospodarstw domowych, co wpłynęło na pozytywny odbiór komunikatu przez większość inwestorów – kurs EUR/USD spadł w środę do poziomu 1.1273.

EUR/USD

1

Źródło: Saxo Bank

Rano poznaliśmy informacje o wysokości stopy bezrobocia w Niemczech oraz nastrojach panujących wśród europejskich inwestorów. Popołudniu zza Oceanu napłyną natomiast nowe wiadomości na temat aktualnej sytuacji na tamtejszym rynku pracy – analitycy spodziewają się spadku liczy złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych do 300K. Szczególną uwagę warto zwrócić także na sytuację panującą na giełdzie w Atenach, gdzie od momentu ogłoszenia wygranej Syrizy, większość głównych indeksów notuje znaczące spadki.

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

Previous Raiffeisen przyspieszy debiut na GPW?
Next eService rozlicza rekordową liczbę transakcji

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Złoto traci po Minutach FOMC

Euro (EUR) nieprzerwanie kontynuuje swój trend „byka” już od dwóch dni i osiągnęło wczoraj poziom 1.2599 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po publicznym wystąpieniu FOMC. Fed niepokoi się o

Komentarze rynkowe 0 Comments

W tym roku polski rynek handlu internetowego notuje 18-proc. wzrost

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się w tempie 18 proc. rocznie i na koniec tego roku osiągnie wartość 47 mld zł – wynika z prognoz Grupy Integer.pl. Najszybciej rosnącą kategorią jest sprzedaż żywności online.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz makro-walutowy

Deflacja w Polsce nadal się pogłębia Od początku lutego na głównej parze walutowej panuje względny spokój, gdyż dzienne wahania są nieporównywalnie mniejsze niż w miało to miejsce w poprzednim miesiącu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!