Czy wszystkie sklepy internetowe muszą posiadać kasy fiskalne?

Czy wszystkie sklepy internetowe muszą posiadać kasy fiskalne?

W ciągu ostatnich kilku lat otwarto wiele sklepów on-line. Proponują ciekawe przedmioty, szczególnie nieosiągalne na większą skalę lub niespotykane w Polsce. Przyciągają atrakcyjnymi cenami i szybko zdobywają oddanych klientów. Czy w związku z dużymi przychodami sklep internetowy musi mieć kasę fiskalną?

Po pierwsze trzeba powiedzieć, że wpływ na zainstalowanie kasy fiskalnej ma roczny obrót. Oznacza to, że jeśli przedsiębiorca przekroczy 20 tys. zł przychodów w ciągu roku, wtedy musi zaopatrzyć się w sprzęt rejestrujący wszystkie przeprowadzone transakcje.

Poza tym funkcjonują branże, w których bez patrzenia na obroty, należy posiadać kasę fiskalną. Wśród nich wskazać należy sprzedawanie gazów, elementów oraz całego silnika, przyczep, odbiorników radiowych oraz telewizyjnych, aparatów fotograficznych oraz wyrobów tytoniowych.

Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli firma nie posiada kasy fiskalnej musi inaczej dokumentować prowadzoną sprzedaż. Najczęściej właściciele otwierają ewidencję, w której notują transakcje lub archiwizują historię przelewów bankowych lub pocztowych.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Na jakich zasadach wypłaca się okresową emeryturę kapitałową?
Next Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując pierwsze mieszkanie?

Może to Ci się spodoba

E-biznes 0 Comments

Kto powinien ubiegać się o kredyt technologiczny?

Aktualnie wiele firm stawia na rozwój, kupno nowszego sprzętu i inwestowanie w przydatne technologie. To bardzo ciekawe i korzystne rozwiązanie, bowiem ułatwia funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz rodzi możliwości. Wiadomo jednak, że

E-biznes 0 Comments

Fakturowanie on-line

Postęp technologiczny pozwala na spore oszczędności czasu i pieniędzy. Firmy efektywnie przystosowują się do nowych możliwości, wykorzystując Internet do przesyłania faktur za oferowane usługi. Przesyłanie faktur on-line jest wygodne i

E-biznes 0 Comments

W jaki sposób wyrabia się podpis elektroniczny?

Internet jest ostatnio źródłem istotnych wiadomości. Dodatkowo ułatwia komunikację, kształtuje umiejętności, uczy i bawi. Siłą rzeczy jest także miejscem nawiązywania współpracy oraz zdobywania kontrahentów. Nie raz trzeba wysyłać podpisane dokumenty.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!