BPH: raport futures

BPH: raport futures

Sesja

W piątek kontrakty terminowe na WIG20 rozpoczęły sesję neutralnie, przy czym wraz z otwarciem rynku kasowego strona podażowa osiągnęła przewagę i kurs FW20M13 przed 11:00 wyznaczył dzienne minimum na poziomie 2 447 pkt. W tym czasie na parkietach zachodnioeuropejskich dominowały negatywne nastroje, ale pomimo to strona popytowa kontrolowała cofnięcie i jeszcze przed południem przystąpiła do powolnego odrabiania strat. Spadek ok. 14:00 był już całkowicie zniwelowany w oczekiwaniu na plusowy start notowań w USA. Potem na kilkadziesiąt minut nastąpiło nieznaczne cofnięcie. Parkiety za oceanem otwarły sesję neutralnie, ale opublikowane zostały bardzo dobre dane makro w postaci Chicago PMI oraz indeksu nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan i kurs FW20M13 podczas ostatnich minut notowań powrócił w neutralne okolice. Ostatecznie, dzięki wzmożonej aktywności byków na fixingu, zamknięcie wypadło na poziomie 2 483 pkt (+0,61%). Wolumen wyniósł 30,8 tys., LOP 107,7 tys. Na poniedziałkowej sesji, wobec gwałtownej piątkowej korekty w USA, warszawskim bykom trudno będzie utrzymać osiągnięte z końcem ub. tygodnia poziomy.

Sytuacja techniczna

Kupującym w piątek rzutem na taśmę udało się wyznaczyć majowe maksima w cenach zamknięcia. Ruch został jednak wypracowany na samym fixingu, przy spadającym LOP-ie, także do ostatniej, pro-wzrostowej świecy, która ukazała się na dziennym wykresie kontynuacyjnym należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Mimo wszystko niewątpliwym faktem jest utrzymanie przez kupujących wsparcia w rejonie luki hossy o zakresie 2 437-2 463 pkt – te poziomy powinny stanowić solidny, wysoko ustawiony poziom obrony przed ewentualną korektą. Celem dla byków, oprócz zachowania wypracowanych poziomów, jest domknięcie luki bessy z połowy marca (2 464-2 492 pkt), która na razie jest skutecznym oporem. Możliwość ich sforsowania sugeruje RSI, który pokazuje, iż przestrzeń do wzrostów jeszcze istnieje. Kupującym sprzyja także ADX, powoli umacniający się, przy silnej linii +DI.

2

 

BM BPH

Previous Który fundusz parasolowy najlepszy?
Next BPH: raport rynek akcji

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

Spółka dnia: BRE

Opór: 464,90 zł Wsparcie: 423,00 zł Po okresie kilkusesyjnej korekty spadkowej kurs spółki zbliżył się do średnioterminowej linii trendu wzrostowego. Poziom 423,00 zł powinien być kluczowym wsparciem dla walorów spółki.

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Choć na otwarciu piątkowych notowań WIG wzrósł o 0,38%, a WIG20 poszedł w górę o 0,33% do 2376,84 pkt to już po godzinie handlu indeksy zanurkowały poniżej czwartkowego zamknięcia.

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Nastroje na warszawskim parkiecie we wtorek były odmienne od poniedziałkowych. Główny indeks warszawskiego parkietu wystartował z poziomu 47 326 pkt. Po niespełna 30 minutach wzrostów strona popytowa odpuściła nieco,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!