Jaką pomoc mogą uzyskać frankowicze? Najnowsze wiadomości 2022

Jaką pomoc mogą uzyskać frankowicze? Najnowsze wiadomości 2022

W Polsce jest wielu frankowiczów, którzy potrzebują skutecznej pomocy w uwolnieniu się od kredytów frankowych. Kredyty frankowe nie są jakąś nowością — w zasadzie na polskim rynku bankowym funkcjonują od wielu lat. Banki sugerowały zawieranie umów kredytowych we frankach szwajcarskich. Obecnie największy problem mają osoby, które mają zaciągnięty kredyt we frankach na zakup nieruchomości. Frankowicze domagają się unieważnienia kredytu w CHF. W grę wchodzi również przewalutowanie kredytu. Do dzisiaj są konflikty na linii banki — frankowicze. Najnowsze wiadomości 2022 pomogą Ci sprawdzić, co da się zrobić w tej sprawie.

1. Dlaczego banki rekomendowały klientom kredyty frankowe?

2. Banki a frankowicze. Najnowsze wiadomości 2022 w sprawach frankowych

Frankowicze, którzy chcą pozwania banku, powinni decydować się na profesjonalne usługi. Pomoc frankowiczom świadczona przez kancelarie frankowe może mieć wpływ na wyrok w sądach. Konsument borykający się z tym problemem nie powinien działać samodzielnie. Banki będą robiły wszystko, by bronić się przed niekorzystnym dla nich wyrokiem, nawet jeśli Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie stoi po ich stronie. Wyrok TSUE z 2019 roku daje frankowiczom otwartą drogę do walki o odfrankowienia kredytu lub jego unieważnienie.

Dlaczego banki rekomendowały klientom kredyty frankowe?

Kredyty frankowe były standardowym produktem bankowym, przy czym pracownicy banków w sposób szczególny je promowali. Klienci banków słyszeli, że kredyt we frankach szwajcarskich to ogromne oszczędności. Sprzedawali więc nie tylko kredyty hipoteczne, ale i gotówkowe w CHF.

Kredyty gotówkowe były udzielane na maksymalnie 5 lat. Na dodatek kredytobiorcy mieli możliwość przewalutowania kredytu raz do roku. W razie problemu ze spłatą restrukturyzacja zadłużenia odbywała się w PLN.

Natomiast kredyty hipoteczne w CHF to umowy wieloletnie (30 lat to norma). W tak długim czasie nie dało się przewidzieć, że korzystniejsze raty w walucie obcej staną się pewnego dnia piekłem dla kredytobiorców. Dzisiaj frankowicze mogą zacząć walkę o swoje prawa, sprawdzając między innymi kalkulator kredytu frankowego.

Banki a frankowicze. Najnowsze wiadomości 2022 w sprawach frankowych

Frankowicze nie powinni zgadzać się na zawieranie ugód z bankami, gdyż takowe w ogóle nie uwalniają ich od kredytów w CHF. Trzeba bazować na możliwościach, jakie daje wyrok TSUE — wyrok ten wskazuje na pozwy, a nie na ugody. Warto sprawdzić też orzecznictwo sądów w Polsce.

Każdemu frankowiczowi pomoże kancelaria dla frankowiczów, która specjalizuje się w tej tematyce. Nie powinno się korzystać z pomocy adwokata, który na co dzień nie zajmuje się kredytami we frankach.

Previous Ubezpieczenie należności a ryzyko polityczne
Next Ile można zaoszczędzić wdrażając system chroniący sygnalistów?

Może to Ci się spodoba

Domowe finanse 0 Comments

Nasza praca, a nasze finanse

Większość osób pracujących narzeka na zbyt niskie pensje. Tylko nieliczni są zdania, iż zarabiają wystarczająco, bądź też adekwatnie do wykonywanej pracy. Co zatem mają powiedzieć Ci, którzy nie pracują w

Finanse osobiste 0 Comments

Gdy zaginie przelew

Przelewy stały się dla nas codziennością. Możemy dokonywać ich praktycznie z każdego miejsca na świecie przy pomocy komputera lub nawet telefonu. Ich zaletą jest oszczędność czasu, wygoda i bezpieczeństwo. Zdarza

Finanse osobiste 0 Comments

Wprowadzenie elektronicznego obrotu pieniądza

Wspólnota Europejska już od dłuższego czasu prowadzi prace nad wprowadzeniem obrotu pieniędzy elektronicznych. Zawierać on będzie nie tylko transfery, ale także pożyczki, debety oraz płatności internetowe i mobilne. Czynnikiem sprawczym

Finanse osobiste 0 Comments

Ubezpieczyciele wypłacają coraz większe odszkodowania i świadczenia

Konkurencja cenowa między ubezpieczycielami, rosnące koszty napraw, odszkodowań i zadośćuczynień za straty niematerialne dla ofiar wypadków oraz nowe regulacje prawne – wszystko to złożyło się na blisko 40-proc. wzrost stawek obowiązkowych polis OC

Finanse osobiste 0 Comments

Czy wolontariuszowi należą się świadczenia?

Wolontariusze poszukiwani są w wielu instytucjach i stowarzyszeniach. Zgadzają się wypełniać zlecone zadania za darmo i znoszą ciężkie warunki pracy. Jednak zgodnie z przepisami mogą oczekiwać na nieliczne świadczenia dodatkowe.

Finanse osobiste 0 Comments

Dobry miesiąc dla funduszy obligacji, słaby dla akcyjnych

Kwietniowe wyniki funduszy inwestycyjnych niewiele odbiegały od tych osiągniętych w marcu. Ponownie dodatnią stopę zwrotu wypracowała mniej niż połowa rozwiązań, a najlepsze rezultaty znów osiągnęły fundusze akcji tureckich. Po tym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź