Ugody frankowe – dobra alternatywa dla unieważnienia kredytu frankowego?
Od pewnego czasu wiele mówi się o ugodach frankowych. Banki przygotowały propozycje ugód dla kredytobiorców – mają one stanowić alternatywę dla spraw w sądzie. Jednocześnie prawnicy ostrzegają, że ugody nie zawsze są korzystnym finansowo rozwiązaniem. Sprawdź, czy ugody frakowe są dobrą alternatywą dla unieważnienia kredytu frankowego!
Czy warto zdecydować się na ugodę frankową?
Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy ugoda frankowa jest dobrym rozwiązaniem. Jest to zależne od wielu czynników – przede wszystkim od tego, co bank może zaproponować konkretnemu kredytobiorcy. Już jakiś czas temu Komisja Nadzoru Finansowego orzekła, że banki powinny przygotować ugody, traktując kredyty CHF w taki sposób, jakby od początku były one kredytami PLN. Kredyt miałby zostać przewalutowany po takim kursie, jaki obowiązywał w dniu, w którym zaciągnięto zobowiązanie.
Takie rozwiązanie niemal całkowicie zniwelowałoby ryzyko walutowe, jakie ponosi kredytobiorca. I choć ugody wydają się być bardzo korzystne, zarówno frankowicze, jak i banki, mają sporo wątpliwości. Z czego one wynikają? Przede wszystkim z tego, że w wielu przypadkach odfrankowienie lub unieważnienie kredytu frankowego jest o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż ugoda. Banki natomiast mają wątpliwości związane z tym, czy stać je na zawarcie ugód – nie w każdym przypadku bowiem kondycja finansowa banku jest na tyle dobra.
Przed zawarciem ugody z bankiem niezbędna jest dokładna analiza!
Po wielu miesiącach pracy pierwsze banki zaczynają proponować frankowiczom ugody w sprawie kredytów CHF. W mediach pojawiają się informacje o tym, że coraz więcej osób decyduje się na ugodę. Z pewnością jest to szybki sposób na rozwiązanie sporu z bankiem. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad podpisaniem ugody, daj sobie chwilę – warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy kancelarii, np. na stronie frankowy-kredyt.pl.
Dlaczego? Otóż prawnik mający doświadczenie w sprawach frankowych może przeanalizować Twoją umowę kredytową, a także warunki ugody, jaką zaproponował bank. Dodatkowo może oszacować, na jaką kwotę możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na walkę o odfrankowienie lub unieważnienie kredytu frankowego.
Kiedy uzyskasz wszystkie te informacje, o wiele łatwiej będzie Ci ocenić, czy ugoda z bankiem się opłaca, czy może warto złożyć pozew w sądzie. W przypadku niewielkiej różnicy ugoda może być o wiele prostszym wyborem, jednak co w sytuacji, gdy odfrankowienie pozwoli Ci odzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej? Z pewnością warto poświęcić nieco czasu na tę analizę.
Podsumowanie
Coraz więcej frankowiczów staje przed koniecznością podjęcia bardziej trudnej decyzji – czy warto zdecydować się na ugodę z bankiem? A może jednak lepszym wyjściem będzie odfrankowienie lub unieważnienie kredytu frankowego? W każdym przypadku warto zdecydować się na dokładną analizę, oczywiście przeprowadzoną przez wyspecjalizowaną kancelarię, która wie między innymi, jak unieważnić kredyt we frankach. W ten sposób zyskasz pewność, że wybierasz najbardziej korzystne rozwiązanie.
Może to Ci się spodoba
Kiedy warto skorzystać z pożyczki gotówkowej?
Pożyczka gotówkowa to świetny sposób na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków oraz długo planowanych marzeń i planów. Kto może po nią sięgnąć i w jakich okolicznościach war-to to zrobić? Podpowiadamy. Brak oszczędności
Małe firmy wciąż niechętnie przyjmują płatności kartą. Sytuację mogą zmienić kasoterminale
Brak możliwości płacenia kartą zniechęca konsumentów, co dla sklepu może oznaczać stratę klienta. Mimo to mali detaliści niechętnie inwestują w terminale płatnicze. Odsetek firm akceptujących płatności kartą wynosi kilkanaście procent wśród przedsiębiorców,
Mniej niż połowa Polaków w razie potrzeby zapożyczy się u rodziny
Polacy nie zawsze chętnie zapożyczają się u rodziny i przyjaciół – robi to odpowiednio 42 proc. i 25 proc. Znacznie mniej krępujące jest dla nich pożyczanie w banku (70 proc.), jednak jest to znacznie droższe
Polacy przy budowie domów zwracają uwagę na jakość materiałów
Przy budowie domów koszty przestają mieć decydujące znaczenie. Liczą się terminowość, fachowy wykonawca i właściwy dobór materiałów, który gwarantuje trwałość inwestycji. Polacy mają też coraz większą wiedzę o materiałach budowlanych. Chętniej sięgają
Kiedy renta dożywotnia powinna zostać przyznana?
Od kilku lat zadaniem Ministra Gospodarki jest wprowadzenie renty do końca życia. Prace zmierzające do przyjęcia ustawy trwają, a zainteresowani politycy zabiegają o skrócenie niezbędnych procedur. Komu przyda się świadczenie?
Faktoring jako uzupełnienie kredytu
Każda firma może spotkać się z problemami dotyczącymi utrzymania płynności finansowej, czy brakiem funduszy na rozwój firmy. W takich sytuacjach można udać się do banku po kredyt, albo skorzystać z
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!