Ugody frankowe – dobra alternatywa dla unieważnienia kredytu frankowego?

Ugody frankowe – dobra alternatywa dla unieważnienia kredytu frankowego?

Od pewnego czasu wiele mówi się o ugodach frankowych. Banki przygotowały propozycje ugód dla kredytobiorców – mają one stanowić alternatywę dla spraw w sądzie. Jednocześnie prawnicy ostrzegają, że ugody nie zawsze są korzystnym finansowo rozwiązaniem. Sprawdź, czy ugody frakowe są dobrą alternatywą dla unieważnienia kredytu frankowego!

Czy warto zdecydować się na ugodę frankową?

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy ugoda frankowa jest dobrym rozwiązaniem. Jest to zależne od wielu czynników – przede wszystkim od tego, co bank może zaproponować konkretnemu kredytobiorcy. Już jakiś czas temu Komisja Nadzoru Finansowego orzekła, że banki powinny przygotować ugody, traktując kredyty CHF w taki sposób, jakby od początku były one kredytami PLN. Kredyt miałby zostać przewalutowany po takim kursie, jaki obowiązywał w dniu, w którym zaciągnięto zobowiązanie.

Takie rozwiązanie niemal całkowicie zniwelowałoby ryzyko walutowe, jakie ponosi kredytobiorca. I choć ugody wydają się być bardzo korzystne, zarówno frankowicze, jak i banki, mają sporo wątpliwości. Z czego one wynikają? Przede wszystkim z tego, że w wielu przypadkach odfrankowienie lub unieważnienie kredytu frankowego jest o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż ugoda. Banki natomiast mają wątpliwości związane z tym, czy stać je na zawarcie ugód – nie w każdym przypadku bowiem kondycja finansowa banku jest na tyle dobra.

Przed zawarciem ugody z bankiem niezbędna jest dokładna analiza!

Po wielu miesiącach pracy pierwsze banki zaczynają proponować frankowiczom ugody w sprawie kredytów CHF. W mediach pojawiają się informacje o tym, że coraz więcej osób decyduje się na ugodę. Z pewnością jest to szybki sposób na rozwiązanie sporu z bankiem. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad podpisaniem ugody, daj sobie chwilę – warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy kancelarii, np. na stronie frankowy-kredyt.pl.

Dlaczego? Otóż prawnik mający doświadczenie w sprawach frankowych może przeanalizować Twoją umowę kredytową, a także warunki ugody, jaką zaproponował bank. Dodatkowo może oszacować, na jaką kwotę możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na walkę o odfrankowienie lub unieważnienie kredytu frankowego.

Kiedy uzyskasz wszystkie te informacje, o wiele łatwiej będzie Ci ocenić, czy ugoda z bankiem się opłaca, czy może warto złożyć pozew w sądzie. W przypadku niewielkiej różnicy ugoda może być o wiele prostszym wyborem, jednak co w sytuacji, gdy odfrankowienie pozwoli Ci odzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej? Z pewnością warto poświęcić nieco czasu na tę analizę.

Podsumowanie

Coraz więcej frankowiczów staje przed koniecznością podjęcia bardziej trudnej decyzji – czy warto zdecydować się na ugodę z bankiem? A może jednak lepszym wyjściem będzie odfrankowienie lub unieważnienie kredytu frankowego? W każdym przypadku warto zdecydować się na dokładną analizę, oczywiście przeprowadzoną przez wyspecjalizowaną kancelarię, która wie między innymi, jak unieważnić kredyt we frankach. W ten sposób zyskasz pewność, że wybierasz najbardziej korzystne rozwiązanie.

 

Previous Jaką podłogę wybrać do wnętrza swojego nowego domu?
Next Bitcoin cash – czym jest i jak w niego inwestować?

Może to Ci się spodoba

Konta 1Comments

Czy warto założyć internetowe konto bankowe?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na założenie konta internetowego połączonego ze swoim rachunkiem bankowym. Zdecydowanie jest to rozwiązanie wygodne i innowacyjne. Sprawdźmy jakie są jego zalety, a może też

Finanse osobiste 0 Comments

15 proc. rodziców nie edukuje swoich dzieci w zakresie finansów

Dziewięciu na dziesięciu Polaków jest zdania, że dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym należy dostarczać wiedzy z dziedziny finansów osobistych i zarządzania pieniędzmi – wynika z badania Barometr Providenta. Ponad połowa uważa, że ciężar tej

Ubezpieczenia 0 Comments

3,3 mln Polaków zamierza w te wakacje wykupić polisę turystyczną

Z roku na rok coraz więcej Polaków kupuje ubezpieczenie turystyczne. W tym roku z 4,5 mln osób wybierających się w podróż zagraniczną 3,3 mln wykupi taką polisę – wynika z badania Mondial Assistance.

Finanse osobiste 0 Comments

Kampania medialna: Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!

Chociaż maksymalne nominalne oprocentowanie pożyczek wynosi obecnie 12 procent, to wiele firm pożyczkowych oferuje produkty, których rzeczywista roczna stopa oprocentowania może przekraczać tysiące procent. Dlatego też nierozważne podpisanie umowy o

Finanse osobiste 0 Comments

50 rat 0% – hit czy kit?

W styczniu sklepy stawiają na super promocje, by napędzić sprzedaż. Sztandarowym rozwiązaniem jest rozłożenie zakupu na długie i nieoprocentowane raty, najlepiej „50 rat zero procent” Czy zakup na taki kredyt

Finanse osobiste 0 Comments

Firmy mogą stracić miliony przez złe zarządzanie licencjami oprogramowania

Niemal każde oprogramowanie jest prawnie chronione licencją. Nieaktualna umowa licencyjna albo jej brak może być poważnym problemem dla firmy, która w przypadku audytu będzie zmuszona zapłacić wysokie kary. Straci na tym nie tylko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź