Ugody frankowe – dobra alternatywa dla unieważnienia kredytu frankowego?

Ugody frankowe – dobra alternatywa dla unieważnienia kredytu frankowego?

Od pewnego czasu wiele mówi się o ugodach frankowych. Banki przygotowały propozycje ugód dla kredytobiorców – mają one stanowić alternatywę dla spraw w sądzie. Jednocześnie prawnicy ostrzegają, że ugody nie zawsze są korzystnym finansowo rozwiązaniem. Sprawdź, czy ugody frakowe są dobrą alternatywą dla unieważnienia kredytu frankowego!

Czy warto zdecydować się na ugodę frankową?

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy ugoda frankowa jest dobrym rozwiązaniem. Jest to zależne od wielu czynników – przede wszystkim od tego, co bank może zaproponować konkretnemu kredytobiorcy. Już jakiś czas temu Komisja Nadzoru Finansowego orzekła, że banki powinny przygotować ugody, traktując kredyty CHF w taki sposób, jakby od początku były one kredytami PLN. Kredyt miałby zostać przewalutowany po takim kursie, jaki obowiązywał w dniu, w którym zaciągnięto zobowiązanie.

Takie rozwiązanie niemal całkowicie zniwelowałoby ryzyko walutowe, jakie ponosi kredytobiorca. I choć ugody wydają się być bardzo korzystne, zarówno frankowicze, jak i banki, mają sporo wątpliwości. Z czego one wynikają? Przede wszystkim z tego, że w wielu przypadkach odfrankowienie lub unieważnienie kredytu frankowego jest o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż ugoda. Banki natomiast mają wątpliwości związane z tym, czy stać je na zawarcie ugód – nie w każdym przypadku bowiem kondycja finansowa banku jest na tyle dobra.

Przed zawarciem ugody z bankiem niezbędna jest dokładna analiza!

Po wielu miesiącach pracy pierwsze banki zaczynają proponować frankowiczom ugody w sprawie kredytów CHF. W mediach pojawiają się informacje o tym, że coraz więcej osób decyduje się na ugodę. Z pewnością jest to szybki sposób na rozwiązanie sporu z bankiem. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad podpisaniem ugody, daj sobie chwilę – warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy kancelarii, np. na stronie frankowy-kredyt.pl.

Dlaczego? Otóż prawnik mający doświadczenie w sprawach frankowych może przeanalizować Twoją umowę kredytową, a także warunki ugody, jaką zaproponował bank. Dodatkowo może oszacować, na jaką kwotę możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na walkę o odfrankowienie lub unieważnienie kredytu frankowego.

Kiedy uzyskasz wszystkie te informacje, o wiele łatwiej będzie Ci ocenić, czy ugoda z bankiem się opłaca, czy może warto złożyć pozew w sądzie. W przypadku niewielkiej różnicy ugoda może być o wiele prostszym wyborem, jednak co w sytuacji, gdy odfrankowienie pozwoli Ci odzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej? Z pewnością warto poświęcić nieco czasu na tę analizę.

Podsumowanie

Coraz więcej frankowiczów staje przed koniecznością podjęcia bardziej trudnej decyzji – czy warto zdecydować się na ugodę z bankiem? A może jednak lepszym wyjściem będzie odfrankowienie lub unieważnienie kredytu frankowego? W każdym przypadku warto zdecydować się na dokładną analizę, oczywiście przeprowadzoną przez wyspecjalizowaną kancelarię, która wie między innymi, jak unieważnić kredyt we frankach. W ten sposób zyskasz pewność, że wybierasz najbardziej korzystne rozwiązanie.

 

Previous Jaką podłogę wybrać do wnętrza swojego nowego domu?
Next Bitcoin cash – czym jest i jak w niego inwestować?

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 1Comments

Polacy mają coraz więcej długów. Najwięcej jest zadłużeń w wysokości od 1 do 10 tys. zł

Na koniec II kwartału 2015 roku w Rejestrze Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej było ponad 2,7 mln spraw o łącznej wartości 13,1 mld zł. W porównaniu z I kwartałem 2015 roku zarówno liczba

Finanse osobiste 0 Comments

W polskich szkołach brakuje edukacji finansowej

Młodzi ludzie nie mają wystarczającej wiedzy ekonomicznej. Dotyczy to także ubezpieczeń społecznych. Może mieć to konsekwencje w ich dorosłym życiu. Dlatego eksperci postulują, by edukację zacząć jak najwcześniej. Uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a od

Finanse osobiste

Ile zapłacimy za miejsce postojowe w garażu podziemnym?

W jakiej cenie deweloperzy oferują miejsca postojowe w powstających osiedlach? Analitycy portalu  nieruchomości Dompress.pl przeprowadzili sondę wśród firm by sprawdzić, w których inwestycjach nabywcy mieszkań są zobligowani do ich zakupu.

Finanse osobiste 0 Comments

Wyjazdy na ferie są w tym roku mało popularne. 81 proc. dzieci zimową przerwę spędzi w domu

Tylko co piąte dziecko wyjeżdża na zimowe ferie – wynika z badania Barometr Providenta. Częściej jest to wyjazd zorganizowany niż rodzinny wypoczynek. Na zimowy wyjazd rodzice są skłonni przeznaczyć ok. 1,7

Finanse osobiste 0 Comments

Absolutna stopa zwrotu niezależnie od sytuacji rynkowej?

Fundusze absolutnej stopy zwrotu w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Zarządzający nimi stawiają sobie bowiem ambitny cel osiągnięcia bezwzględnego zysku. Expander postanowił sprawdzić, czy tego typu inwestycje rzeczywiście przynoszą

Finanse osobiste 0 Comments

Usługi finansowe przydatne w chłodne dni

Zbliżający się listopad przynosi ze sobą zimniejsze dni. Już teraz temperatura coraz bardziej zbliża się do zera. Przy takiej aurze perspektywa wyjścia na świeże powietrze przestaje cieszyć. Zwłaszcza jeśli jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź