Idealny czas na pozwanie banku przez frankowiczów !

Idealny czas na pozwanie banku przez frankowiczów !

Po słynnym wyroku w sprawie Państwa Dziubak wszystko stało się jasne – umowy pseudo frankowe są wadliwe a wygrana z bankiem w sprawie o kredyt frankowy jak najbardziej możliwa. Ponad 40 000 frankowiczów wzięło sprawy w swoje ręce i wytoczyło powództwo o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu frankowego. Prawie wszyscy wygrali! 

Co zatem powstrzymuje pozostałe osoby od uwolnienia się od kredytu powiązanego z CHF? 


Zapytaliśmy o to naszego eksperta od kredytów frankowych – adwokata Daniela Ostaszewskiego z kancelarii frankowej z Poznania – kredyty frankowe Ostaszewskikredytyfrankowe.pl z odziałami w Poznaniu, Bydgoszczy i Warszawie, specjalistę w sprawach kredytów pseudo frankowych. Mecenas Daniel Ostaszewski prowadzi blisko 250 spraw sądowych z licznymi sukcesami przeciwko takim bankom jak Millennium, Mbank, PKO, Raiffeisen, Getin czy BPH. 

CZY WARTO CZEKAĆ NA UGODĘ Z BANKIEM?

Adwokat Daniel Ostaszewski wskazuje, iż wiele osób błędnie zakłada, że banki samodzielnie przewalutują kredyt na złotówki. W grudniu 2020 roku przewodniczący KNF zaproponował aby banki zawierały masowo ugody z frankowiczami. Postulaty Jastrzębskiego zakładały przewalutowanie kredytów tak jakby od początku były kredytami złotowymi. Miało to  zapewnić poczucie sprawiedliwości społecznej… 

No właśnie… Miało… bo banki już masowo wskazują, iż ugód z frankowiczami nie będzie. 

Po pierwsze nie stać ich na to – wskazuje Mecenas Ostaszewski. Łączny koszt przewalutowania kredytów kosztowałby blisko 180 mld złotych.  Bank BPH oraz Raiffeisen już zrezygnowały z propozycji. Santander oraz PKO masowo przeprowadzają sondaże wśród swoich klientów odwlekając decyzję. Bank Millennium jak wynika z naszych doświadczeń za wszelką cenę stara stara się utrzymać aktualne saldo zadłużenia kredytobiorców, co jest niezgodne ze stanowiskiem KNF. A gdyby jednak ktoś zdecydował się na ugodę z bankiem?

Ugoda z bankiem jest w chwili obecnej całkowicie nieopłacalna – podkreśla Mecenas Ostaszewski. 

25 MARCA 2021 ROKU WAŻNA UCHWAŁA SĄDU  NAJWYŻSZEGO

Obecnie ponad 90 procent frankowiczów wygrywa w sądach – głównie są to  unieważnienia umowy kredytu frankowego. Po 25 marca 2021 roku kiedy Sąd Najwyższy wyda wiążącą uchwałę odsetek ten będzie jeszcze wyższy. Uchwała Sądu Najwyższego  po raz pierwszy bowiem tak kompleksowo zajmie się najważniejszymi problemami frankowiczów. W poniższym filmie mec. Ostaszewski tłumaczy na czym polega unieważnienie umowy kredytu frankowego.

To kluczowy wyrok. Orzeczenie dotyczy wszystkich rodzajów kredytów pseudo frankowych-  a więc indeksowanych i denominowanych.  Wydanie wyroku oznaczać będzie, iż wszystkie sądy powinny orzekać tak samo.  Sądy będą związane tą uchwałą. To trochę jak dodanie przepisu w kodeksie, który Sąd musi stosować – dodaje Adwokat Daniel Ostaszewski.

Jeżeli Sąd odpowie zgodnie z oczekiwaniami frankowiczów oznaczać to będzie, iż umowa o kredyt frankowy, po uznaniu przez sąd za zawierającą niedozwolone zapisy, upadnie w całości – zostanie uznana za nieważna.  Bank zaś nie będzie mógł domagać się żadnego wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. 

CO TO OZNACZA W PRAKTYCE?

Mecenas tłumaczy to na przykładzie: jeśli kredytobiorca otrzymał 200 000 złotych kredytu indeksowanego do franków szwajcarskich w 2008 a do tej chwili zapłacił  w ratach łącznie 180 tyś złotych, będzie zobowiązanych oddać bankowi tylko 20 tyś złotych, a nie jak uważa bank jeszcze 240 tyś. złotych. Nie rozważa się już kwestii  odsetek, prowizji czy marża. Kredytu bowiem po prostu nie było!

To przełom. Moim zdaniem frankowicze powinni masowo ruszyć do Sądów po swoje prawa – podkreśla Mec. Ostaszewski.

CZY BANK WYPOWIE UMOWĘ KREDYTOWĄ?

A czy frankowicze mogą się bać, że jeżeli pozwą bank to ten im wypowie kredyt?

Nie! Bank nie może wypowiedzieć umowy czy “zabrać domu”! Wytaczając powództwo kredytobiorca nie ma się czego obawiać. Wygrana z udziałem doświadczonego prawnika jest niemal pewna, a koszty w porównaniu do salda zadłużenia jakie wskazuje bank są bardzo niskie.

KOSZTY PROCESU

No właśnie, jakie to są koszty i czy frankowicz sam może napisać pismo do sądu o unieważnienie umowy?

Na wstępie zaznaczam, iż odradzam samodzielne pozywaniem banku- wskazuje adw. Daniel Ostaszewski. Proces frankowy jest procesem trudnym i długim. Potrzeba sporego doświadczenia. Sam pozew i odpowiedź banku na niego to czasem kilkaset stron i analiz. Należy zrobić wyliczenia, do tego potrzebny jest ekonomista bankowy. Nie każdy adwokat czy radca potrafi przygotować klienta do takiego procesu. Zawsze przestrzegam też przed korzystaniem z firm pośredniczących, czyli spółek a nie kancelarii.

U nas zasady prowadzenia sporu są jasne. Pobieramy niskie wynagrodzenia na starcie i kilku procentową premię po wygranym procesie. Sam koszt opłaty od pozwu wynosi tylko tysiąc złotych. 

A zatem,  naprawdę warto zawalczyć o unieważnienie umowy i raz na zawsze pozbyć się kredytu. Prowadzimy darmowe konsultacje na których analizujemy umowę oraz dokonujemy wyliczeń – wystarczy zadzwonić lub napisać – 511 030 795, d.ostaszewski@cno-legal.pl. Zapraszam także do odwiedzenia mojej witryny poświęconej w całości . Wyjaśnimy co zrobić krok po kroku i uwolnić się od zobowiązania. Wszystkie dane kontaktowe: Kredyty frankowe Kancelaria Poznań  Kredyty frankowe Kancelaria Bydgoszcz

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Cyfrowy detoks dla większości osób zbyt stresujący

Obsesyjne sprawdzanie każdej wiadomości i powiadomienia o aktywności znajomych, ciągłe odświeżanie poczty elektronicznej czy przeglądanie newsów w czasie wolnym świadczy o tym, że chęć bycia online jest już nie tylko naszym nawykiem, lecz także nałogiem.

Wiadomości 0 Comments

Pielęgnacja tapicerki skórzanej

Gdy chodzi o tapicerkę ze skóry to skutecznie będzie ona dodawać uroku naszemu pojazdowi, ale jedynie wtedy gdy będziemy dobrze o nią dbać. Mamy informacje, które odnoszą się do tego

Wiadomości 0 Comments

Płatności za naprawę i serwis samochodu to spory wydatek. Jak uniknąć nieprzewidzianej dziury w domowym budżecie?

Właściciele samochodów są świadomi, że auto generuje wysokie koszty – nie tylko w kontekście regularnego tankowania, ale przede wszystkim z powodu konieczności serwisowania i napraw. Wydatki bywają wysokie i mogą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź