Regularne oszczędzanie – sprawdź, jak to zrobić

Regularne oszczędzanie – sprawdź, jak to zrobić

Oszczędzanie to bardzo dobry nawyk, który pozwala na stworzenie bezpieczeństwa finansowanego. Dzięki odłożonym pieniądzom można też pozwolić sobie na więcej niż w przypadku całkowitego braku oszczędności. Wiele osób jednak uważa, że oszczędzanie w dzisiejszych czasach jest niemożliwe. Czy faktycznie tak jest?

Regularne oszczędzanie – czy to w ogóle możliwe?

Panuje powszechne przekonanie, że regularne oszczędzanie jest bardzo trudne. Wiele osób uważa, że to wręcz niemożliwe zadanie. Zastanawiasz się, jak regularnie oszczędzać pieniądze i czy to w ogóle możliwe do zrealizowania? Odpowiedź jest jedna – tak! Wystarczy stopniowo wprowadzić do swojego życia kilka bardzo prostych zasad. Nie zapominaj też o tym, że oszczędzanie powinno być regularne – tylko wtedy przyniesie najlepsze efekty. Zwróć także uwagę na to, że oszczędzać możesz w wielu sferach swojego życia. Najłatwiej rozpocząć je od codziennych zakupów spożywczych. Później warto poszukać sposobów na to, jak zaoszczędzić na zakupach okazjonalnych. Kolejnym krokiem będzie znalezienie atrakcyjnych produktów finansowych, które pozwolą ci nie tylko odłożyć pieniądze na drobne przyjemności, lecz także zabezpieczyć się na przyszłość.

Jak zmienić swoje życie, by łatwiej było oszczędzać?

Ciekawe rozwiązanie, które ułatwi regularne oszczędzanie praktycznie w każdej z wymienionych wyżej sfer życia, to różnego rodzaju programy lojalnościowe. Na rynku najczęściej dostępne są te skierowane do klientów jednego sklepu, jednak warto zainteresować się również programami multipartnerskimi, takimi jak PAYBACK. Dzięki temu można zbierać punkty podstawowe i bonusowe w wielu miejscach jednocześnie. W przypadku tego Programu są to sklepy stacjonarne i online, punkty usługowe, a także stacje benzynowe oraz kina.

Za zebrane punkty otrzymasz nagrody rzeczowe lub vouchery. Dzięki nim możesz również obniżyć wartość rachunków za zakupy u stacjonarnych partnerów PAYBACK.

Samo uczestnictwo w programie lojalnościowym to tylko jeden z kroków, jeśli chodzi o oszczędzanie. Tak jak to zostało wyżej wspomniane, liczy się konsekwencja w działaniu, a także odpowiednie przygotowanie. Na zakupy zawsze zabieraj ze sobą przygotowaną listę zakupową – jest dostępna także w aplikacji PAYBACK. To ułatwi ci skupienie się na tym, czego najbardziej potrzebujesz. Zmniejszysz w ten sposób ryzyko kupienia niepotrzebnych rzeczy oraz skrócisz czas spędzony w sklepie. Ustal też kwotę, jaką będziesz odkładać po każdych zakupach lub stwórz wirtualną skarbonkę na swoim koncie, jeśli twój bank oferuje taką opcję.

undefined

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kiedy najlepiej kupić euro i dolary na wakacje?

To oczywiste, że planując zagraniczne wakacje, należy odpowiednio wybrać moment, w którym kupimy euro lub dolary. Nie każdy ma jednak świadomość, jak pomocny w tym zadaniu może być kalendarz –

Wiadomości 0 Comments

Zysk z funduszy inwestycyjnych możesz zwiększyć sam

Na koniec grudnia ubiegłego roku środki powierzone w zarządzanie działającym w Polsce towarzystwom funduszy inwestycyjnych osiągnęły poziom 209 mld zł. Jak podał portal analizyonline.pl w całym 2014 roku saldo wpłat

Wiadomości 0 Comments

Prywatni przewoźnicy chcą usprawnić komunikację miejską

Pełna liberalizacja rynku przewozów komunikacji miejskiej będzie z korzyścią zarówno dla miast, jak i dla pasażerów – przekonuje prezes Grupy Mobilis, obsługującej m.in. część przewozów w Warszawie. Prywatni operatorzy mogą odciążyć spółki komunalne, przejmując

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź