Warunki uzyskania kredytu hipotecznego na zakup mieszkania i jego wykończenie

Warunki uzyskania kredytu hipotecznego na zakup mieszkania i jego wykończenie

Zakup zupełnie nowego mieszkania nie zawsze sprawia, że od razu możemy się wprowadzić i z niego korzystać. Niejednokrotnie musimy własne cztery ściany doprowadzić do użyteczności czy lekko przerobić. To wszystko kosztuje, a przecież niemałe pieniądze wydajemy już na sam zakup. Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza że można go połączyć razem z kredytem na wykończenie mieszkania. Taki połączony kredyt sprawia, że możemy uzyskać nawet większą pulę do wydania oraz rozłożyć spłatę na dłuższy okres przy podobnej wysokości rat. Jednak uzyskanie go wiąże się z pewnymi dodatkowymi wymogami, których banki dość stanowczo przestrzegają.

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania i wykończenie – harmonogram prac i kosztorys

Zakup mieszkania i jego wykończenie to szereg rozdrobnionych wydatków oraz rozłożony w czasie proces. Składa się na to zaplanowanie prac, opłacenie ekipy remontowej oraz zakup stosownych materiałów. Niestety, by otrzymać kredyt na zakup mieszkania i jego wykończenie, musimy to wszystko zawrzeć w jednym, przejrzystym harmonogramie prac oraz kosztorysie. Uwzględnić musimy każdy wydatek oraz określić przewidywany czas ukończenia prac. Bank daje sobie prawo do oceniania i kwestionowania poszczególnych elementów. Przedłożyć musimy także umowę deweloperską lub przedwstępną oraz numer księgi wieczystej.

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania – zdolność kredytowa i wkład własny

Kredyt hipoteczny, jak każdy inny, wymaga przekonania banku, że jesteśmy w stanie go spłacić. Bank oczywiście standardowo sprawdzi naszą wiarygodność kredytową oraz zażąda przedłożenia zaświadczenia o dochodach na podstawie rozliczenia PIT–37 z ubiegłego roku. A także wyciąg z naszego konta z ostatnich miesięcy, do nawet roku wstecz. Oprócz tego oczywiście potrzebny będzie wkład własny, który wynosić może między 10 a 20% całej pożyczonej kwoty.

Kredyt hipoteczny na wykończenie mieszkania – wypłata i kontrola kredytowania

Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, bank wypłaci kwotę wydaną na zakup mieszkania bezpośrednio na konto firmy deweloperskiej. Jednak ponieważ jest to też kredyt na wykończenie mieszkania, pozostała część pieniędzy trafi na nasze konto. Choć nie cała „remontowa” część od razu. Banki preferują wypłatę tej części kredytu w mniejszych transzach. Daje też sobie prawo do kontrolowania, czy prace, które wykonujemy z racji wykończenia mieszkania, zgadzają się z zadeklarowanymi w kosztorysie i czy całość przebiega terminowo. W ramach wykończenia mieszkania, pieniądze pochodzące z kredytu przeznaczać możemy na między innymi malowanie ścian, układanie płytek, stawianie ścianek działowych, ale też dodatkowe instalacje grzewcze, gazowe, elektryczne czy wodno–kanalizacyjne.

Ważne, aby wszystko to było uwzględnione we wspomnianym wcześnie kosztorysie. Wszelkie opóźnienia czy nieustalone wydatki mogą powodować problemy. W takich sytuacjach bank zawiesza wypłatę kolejnych transz lub nawet może podważyć całą umowę kredytową. Niezbędnym zatem wymogiem z naszej strony jest uczciwość, skrupulatność i terminowość. Kredyt hipoteczny na zakup i wykończenie mieszkania oraz inne trudne kredyty to ważne zagadnienia. O tym i wielu innych poczytasz na stronach Ambulatorium Kredytowego.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polskie firmy produkcyjne z sukcesem konkurują na zagranicznych rynkach

Polskie małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne są w większości oparte na polskim kapitale, a zaledwie co dziesiąta firma korzysta z zagranicznego finansowania. Mimo to skutecznie konkurują na międzynarodowych rynkach. Są też otwarte na

Wiadomości 0 Comments

Inwestycje w zielone technologie zwracają się po 2–4 latach

Inwestycje centrów handlowych w zielone technologie związane są przede wszystkim z ograniczeniem zużycia wody, energii i odpowiednią gospodarkę odpadami. Przekłada się to na znaczne oszczędności kosztów, co sprawia, że inwestycja zwraca się już w ciągu

Wiadomości 0 Comments

Wszystko o Radzie Fiskalnej

W wakacyjnym harmonogramie rządu nie ma wiele punktów. Jednak wymienić można kilka najważniejszych, które muszą zostać zrealizowane. Wśród nich jest również zbudowanie Rady Fiskalnej. Czym będzie się zajmowała instytucja? Na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź