Warunki uzyskania kredytu hipotecznego na zakup mieszkania i jego wykończenie

Warunki uzyskania kredytu hipotecznego na zakup mieszkania i jego wykończenie

Zakup zupełnie nowego mieszkania nie zawsze sprawia, że od razu możemy się wprowadzić i z niego korzystać. Niejednokrotnie musimy własne cztery ściany doprowadzić do użyteczności czy lekko przerobić. To wszystko kosztuje, a przecież niemałe pieniądze wydajemy już na sam zakup. Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza że można go połączyć razem z kredytem na wykończenie mieszkania. Taki połączony kredyt sprawia, że możemy uzyskać nawet większą pulę do wydania oraz rozłożyć spłatę na dłuższy okres przy podobnej wysokości rat. Jednak uzyskanie go wiąże się z pewnymi dodatkowymi wymogami, których banki dość stanowczo przestrzegają.

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania i wykończenie – harmonogram prac i kosztorys

Zakup mieszkania i jego wykończenie to szereg rozdrobnionych wydatków oraz rozłożony w czasie proces. Składa się na to zaplanowanie prac, opłacenie ekipy remontowej oraz zakup stosownych materiałów. Niestety, by otrzymać kredyt na zakup mieszkania i jego wykończenie, musimy to wszystko zawrzeć w jednym, przejrzystym harmonogramie prac oraz kosztorysie. Uwzględnić musimy każdy wydatek oraz określić przewidywany czas ukończenia prac. Bank daje sobie prawo do oceniania i kwestionowania poszczególnych elementów. Przedłożyć musimy także umowę deweloperską lub przedwstępną oraz numer księgi wieczystej.

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania – zdolność kredytowa i wkład własny

Kredyt hipoteczny, jak każdy inny, wymaga przekonania banku, że jesteśmy w stanie go spłacić. Bank oczywiście standardowo sprawdzi naszą wiarygodność kredytową oraz zażąda przedłożenia zaświadczenia o dochodach na podstawie rozliczenia PIT–37 z ubiegłego roku. A także wyciąg z naszego konta z ostatnich miesięcy, do nawet roku wstecz. Oprócz tego oczywiście potrzebny będzie wkład własny, który wynosić może między 10 a 20% całej pożyczonej kwoty.

Kredyt hipoteczny na wykończenie mieszkania – wypłata i kontrola kredytowania

Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, bank wypłaci kwotę wydaną na zakup mieszkania bezpośrednio na konto firmy deweloperskiej. Jednak ponieważ jest to też kredyt na wykończenie mieszkania, pozostała część pieniędzy trafi na nasze konto. Choć nie cała „remontowa” część od razu. Banki preferują wypłatę tej części kredytu w mniejszych transzach. Daje też sobie prawo do kontrolowania, czy prace, które wykonujemy z racji wykończenia mieszkania, zgadzają się z zadeklarowanymi w kosztorysie i czy całość przebiega terminowo. W ramach wykończenia mieszkania, pieniądze pochodzące z kredytu przeznaczać możemy na między innymi malowanie ścian, układanie płytek, stawianie ścianek działowych, ale też dodatkowe instalacje grzewcze, gazowe, elektryczne czy wodno–kanalizacyjne.

Ważne, aby wszystko to było uwzględnione we wspomnianym wcześnie kosztorysie. Wszelkie opóźnienia czy nieustalone wydatki mogą powodować problemy. W takich sytuacjach bank zawiesza wypłatę kolejnych transz lub nawet może podważyć całą umowę kredytową. Niezbędnym zatem wymogiem z naszej strony jest uczciwość, skrupulatność i terminowość. Kredyt hipoteczny na zakup i wykończenie mieszkania oraz inne trudne kredyty to ważne zagadnienia. O tym i wielu innych poczytasz na stronach Ambulatorium Kredytowego.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Nowa marka e-papierosów na rynku

Na polskim rynku debiutuje nowa marka e-papierosów – VILT.  Jej produkty będą dostępne w lokalnych, osiedlowych sieciach sprzedaży oraz na stacjach benzynowych. Sztandarowymi produktami marki są zestawy e-papierosów Vilt GO!

Wiadomości 1Comments

Już wkrótce mali i średni przedsiębiorcy z obowiązkiem raportowania JPK

Od 1 lipca 2016 obowiązuje nowelizacja ordynacji podatkowej. Do końca roku ponad 140 000 podmiotów z sektora małych i średnich firm musi dostosować się do nowych przepisów. Czekający przedsiębiorców obowiązek raportowania

Wiadomości 0 Comments

Polscy naukowcy stworzyli innowacyjne urządzenie do badania piersi w warunkach domowych

Pierwsze na świecie urządzenie do przesiewowego badania piersi w warunkach domowych stworzyli polscy naukowcy z biotechnologicznej spółki Braster. Chroniony patentami wynalazek trafił właśnie do powszechnej sprzedaży na polskim rynku. Głównym kanałem dystrybucji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź