Ile naprawdę można zaoszczędzić na wymianach walut online?

Ile naprawdę można zaoszczędzić na wymianach walut online?

Podróżujemy, handlujemy z zagranicą, spłacamy kredyty walutowe – krótko mówiąc cały czas obracamy walutami obcymi. Do niedawna byliśmy skazani na korzystanie z tradycyjnych kantorów i banków. Dziś istnieje bardziej korzystna możliwość: kantory internetowe.

Czym są kantory internetowe i jak działają?

Kantory internetowe to wynalazek XXI wieku,  zaczęły powstawać w Polsce od 2008 roku. Tak naprawdę jednak większość z nich powstała po 2011 roku – wtedy w życie weszła tzw. ustawa antyspreadowa. Dzięki jej zapisom banki musiały przestać obciążać dodatkowymi kosztami klientów, którzy chcieli spłacać swoje kredyty walutowe zaciągnięte w walutach obcych – walutą kupowaną poza bankiem, tj. kupioną po bardziej korzystnym kursie.

Kantory internetowe działają w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlegają wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.  Działając w przestrzeni internetowej programy i systemy zabezpieczeń kantorów muszą spełniać podobne wymogi jak w przypadku instytucji bankowych. Czuwa nad tym Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Wszystkie dane, które podawane są w trakcie transakcji, są szyfrowane i zabezpieczane za pomocą protokołów SSL.

Zasada działania kantoru internetowego jest bardzo prosta: klient chcąc dokonać transakcji zakupu lub sprzedaży waluty, loguje się do serwisu kantoru, wybiera satysfakcjonujący go kurs waluty, akceptuje go, po czym wykonuje przelew na wskazane kontu kantoru i voila! – już po chwili dostaje przelew zwrotny w walucie docelowej.

Korzystanie z kantorów internetowych opłaca się każdemu! Klientem kantoru może zostać: osoba indywidualna i przedsiębiorca, każdy kto ma dostęp do internetu, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania czy pobytu.

headd1

Dlaczego bardziej opłaca się wymieniać waluty online niż tradycyjnie?

Internetowa natura e-kantoru sprawia, że są one w stanie oferować swoim Klientom bardzie korzystne kursy walut niż  standardowe placówki czy banki. Dlaczego tak się dzieje? Wirtualny kantor ponosi niższe koszty bieżącej działalności. Nie wymaga atrakcyjnego lokalu w centrum miasta, nie ponosi kosztów związanych z przechowywaniem i transportem gotówki, zatrudnia doskonale wyszkolonych pracowników, ale dzięki dobrej organizacji pracy może zatrudnić ich mniej. Stosunkowo wysokie koszty zaplecza informatycznego są równoważone praktycznie nieograniczoną skalą i zasięgiem działalności.

Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex. Nie ponosisz kosztu kilku lub kilkunastogroszowego spreadu – spread walutowy to różnica pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży waluty (jak w tradycyjnych kantorach) i sam decydujesz kiedy i na jakich warunkach dokonujesz transakcji.

Korzystanie z usługi wymiany waluty przez internet to wielka wygoda. Dzięki internetowi wymieniasz walutę kiedy chcesz: ergokantor.pl udostępnia ergokursy 24h/dobę 7 dni w tygodniu, transakcje zlecasz całą dobę, księgowanie przelewów odbywa się w godzinach pracy kantoru.

Jak dużo można zaoszczędzić?

Na stronie ergokantor.pl znajdziemy specjalny kalkulator korzyści, który pozwoli nam przekonać się jak bardzo opłacalna jest transakcja – wystarczy wpisać wymienianą kwotę i walutę oraz zaznaczyć bank, z którego usług korzystamy.

Specjaliści oceniają, że możemy zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy (w porównaniu do tradycyjnej wymiany w banku lub kantorze stacjonarnym)!

Obowiązuje jedna zasada: im więcej i częściej wymieniasz walutę tym więcej oszczędzasz! Zwłaszcza, że dobre kantory, jak np. ergokantor.pl oferują stałym Klientom możliwość indywidualnej negocjacji kursu lub zniżek przy akcjach promocyjnych.

Previous Własny biznes to także outsourcing
Next CFA czy MBA – co wybrać planując karierę w finansach?

Może to Ci się spodoba

Emerytury 0 Comments

Czy warto oszczędzać w III filarze emerytalnym? Zasady IKZE i IKE

Indywidualne konto emerytalne i indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego to metody dobrowolnego oszczędzania na emeryturę. Zyski wypracowane narzędziami finansowymi w ramach IKE i IKZE są wolne od podatku od zysków kapitałowych.

Finanse osobiste 0 Comments

Przybywa nieruchomości wynajmowanych na krótki czas

Krótkoterminowy wynajem lokali turystom może być znacznie bardziej opłacalny niż wynajem na dłuższy czas. Zwłaszcza że taka forma noclegu zyskuje na popularności. Najem krótkoterminowy sprawdzi się w największych miastach i kurortach turystycznych.

Domowe finanse 0 Comments

Jakie kwoty oszczędzać na emeryturę?

Mieszkańcy Polski niejednokrotnie zdają sobie sprawę, iż po przekroczeniu wieku emerytalnego, uzyskiwane przez nich środki nie pozwolą na godne życie, do którego niektórzy są przyzwyczajeni. Aby uniknąć momentu pogorszenia poziomu

1 Comment

  1. Tomasz
    Październik 20, 20:56 Reply
    Ja niestety jestem jednym z tych, którzy dali się wkręcić w kredyt we frankach i muszę przyznać, że dzięki kantorom online udaje mi się naprawdę sporo zaoszczędzić. Żałuję tylko, że zacząłem z nich korzystać tak późno. Teraz zawsze przed planowaną datą raty zaglądam na stronę https://www.waluty360.pl/, gdzie jest zebrana do kupy chyba zdecydowana większość kantorów tego typu, wybieram ten, gdzie kurs jest dla mnie najlepszy i przelewam złotówki, które po krótkim czasie wracają do mnie we frankach. Prosto, tanio i bez wychodzenia z domu.

Zostaw odpowiedź