Ile naprawdę można zaoszczędzić na wymianach walut online?

Ile naprawdę można zaoszczędzić na wymianach walut online?

Podróżujemy, handlujemy z zagranicą, spłacamy kredyty walutowe – krótko mówiąc cały czas obracamy walutami obcymi. Do niedawna byliśmy skazani na korzystanie z tradycyjnych kantorów i banków. Dziś istnieje bardziej korzystna możliwość: kantory internetowe.

Czym są kantory internetowe i jak działają?

Kantory internetowe to wynalazek XXI wieku,  zaczęły powstawać w Polsce od 2008 roku. Tak naprawdę jednak większość z nich powstała po 2011 roku – wtedy w życie weszła tzw. ustawa antyspreadowa. Dzięki jej zapisom banki musiały przestać obciążać dodatkowymi kosztami klientów, którzy chcieli spłacać swoje kredyty walutowe zaciągnięte w walutach obcych – walutą kupowaną poza bankiem, tj. kupioną po bardziej korzystnym kursie.

Kantory internetowe działają w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlegają wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.  Działając w przestrzeni internetowej programy i systemy zabezpieczeń kantorów muszą spełniać podobne wymogi jak w przypadku instytucji bankowych. Czuwa nad tym Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Wszystkie dane, które podawane są w trakcie transakcji, są szyfrowane i zabezpieczane za pomocą protokołów SSL.

Zasada działania kantoru internetowego jest bardzo prosta: klient chcąc dokonać transakcji zakupu lub sprzedaży waluty, loguje się do serwisu kantoru, wybiera satysfakcjonujący go kurs waluty, akceptuje go, po czym wykonuje przelew na wskazane kontu kantoru i voila! – już po chwili dostaje przelew zwrotny w walucie docelowej.

Korzystanie z kantorów internetowych opłaca się każdemu! Klientem kantoru może zostać: osoba indywidualna i przedsiębiorca, każdy kto ma dostęp do internetu, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania czy pobytu.

headd1

Dlaczego bardziej opłaca się wymieniać waluty online niż tradycyjnie?

Internetowa natura e-kantoru sprawia, że są one w stanie oferować swoim Klientom bardzie korzystne kursy walut niż  standardowe placówki czy banki. Dlaczego tak się dzieje? Wirtualny kantor ponosi niższe koszty bieżącej działalności. Nie wymaga atrakcyjnego lokalu w centrum miasta, nie ponosi kosztów związanych z przechowywaniem i transportem gotówki, zatrudnia doskonale wyszkolonych pracowników, ale dzięki dobrej organizacji pracy może zatrudnić ich mniej. Stosunkowo wysokie koszty zaplecza informatycznego są równoważone praktycznie nieograniczoną skalą i zasięgiem działalności.

Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex. Nie ponosisz kosztu kilku lub kilkunastogroszowego spreadu – spread walutowy to różnica pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży waluty (jak w tradycyjnych kantorach) i sam decydujesz kiedy i na jakich warunkach dokonujesz transakcji.

Korzystanie z usługi wymiany waluty przez internet to wielka wygoda. Dzięki internetowi wymieniasz walutę kiedy chcesz: ergokantor.pl udostępnia ergokursy 24h/dobę 7 dni w tygodniu, transakcje zlecasz całą dobę, księgowanie przelewów odbywa się w godzinach pracy kantoru.

Jak dużo można zaoszczędzić?

Na stronie ergokantor.pl znajdziemy specjalny kalkulator korzyści, który pozwoli nam przekonać się jak bardzo opłacalna jest transakcja – wystarczy wpisać wymienianą kwotę i walutę oraz zaznaczyć bank, z którego usług korzystamy.

Specjaliści oceniają, że możemy zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy (w porównaniu do tradycyjnej wymiany w banku lub kantorze stacjonarnym)!

Obowiązuje jedna zasada: im więcej i częściej wymieniasz walutę tym więcej oszczędzasz! Zwłaszcza, że dobre kantory, jak np. ergokantor.pl oferują stałym Klientom możliwość indywidualnej negocjacji kursu lub zniżek przy akcjach promocyjnych.

Previous Własny biznes to także outsourcing
Next CFA czy MBA – co wybrać planując karierę w finansach?

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Jak znaleźć profesjonalnego komornika?

Praca komornika nie jest łatwa. Wymaga dużych pokładów rzetelności, pewności siebie i odpowiedzialności. Odzyskiwanie długów to mozolna, często sprawiająca problemu, profesja. Niestety wśród całej masy komorników trudno znaleźć specjalistę i

Finanse osobiste 0 Comments

Transakcje online: jak skorzystać na wymianie walut w e-kantorach?

Finanse przeniosły się do internetu. Bankowość elektroniczna, systemy płatności internetowych, a od kilku lat również internetowa wymiana walut – są nie tylko bardzo wygodne i szybkie, ale także korzystne finansowo

Finanse osobiste 0 Comments

Czym jest renta szkoleniowa?

O rencie szkoleniowej można mówić w odniesieniu do pracowników, którzy utracili zdolność do pracy zawodowej, ale po zmianie zawodu nadal mogą pozostawać czynni zawodowo. Istnieją jednak pewne warunki, które trzeba

Finanse osobiste 2 komentarze

Kiedy renta dożywotnia powinna zostać przyznana?

Od kilku lat zadaniem Ministra Gospodarki jest wprowadzenie renty do końca życia. Prace zmierzające do przyjęcia ustawy trwają, a zainteresowani politycy zabiegają o skrócenie niezbędnych procedur. Komu przyda się świadczenie?

Finanse osobiste 1Comments

W jakim czasie można otrzymać szybką pożyczkę gotówkową?

Atutem firm pożyczkowych w stosunku do oferty bankowej i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w zakresie pożyczek i kredytów jest czas, niezbędny do udzielenia zobowiązania. W instytucjach pozabankowych można zaciągnąć pożyczkę nawet

Domowe finanse 0 Comments

Mniej niż połowa Polaków w razie potrzeby zapożyczy się u rodziny

Polacy nie zawsze chętnie zapożyczają się u rodziny i przyjaciół – robi to odpowiednio 42 proc. i 25 proc. Znacznie mniej krępujące jest dla nich pożyczanie w banku (70 proc.), jednak jest to znacznie droższe

1 Comment

  1. Tomasz
    20 października, 20:56 Reply
    Ja niestety jestem jednym z tych, którzy dali się wkręcić w kredyt we frankach i muszę przyznać, że dzięki kantorom online udaje mi się naprawdę sporo zaoszczędzić. Żałuję tylko, że zacząłem z nich korzystać tak późno. Teraz zawsze przed planowaną datą raty zaglądam na stronę https://www.waluty360.pl/, gdzie jest zebrana do kupy chyba zdecydowana większość kantorów tego typu, wybieram ten, gdzie kurs jest dla mnie najlepszy i przelewam złotówki, które po krótkim czasie wracają do mnie we frankach. Prosto, tanio i bez wychodzenia z domu.

Zostaw odpowiedź