Ile naprawdę można zaoszczędzić na wymianach walut online?
Podróżujemy, handlujemy z zagranicą, spłacamy kredyty walutowe – krótko mówiąc cały czas obracamy walutami obcymi. Do niedawna byliśmy skazani na korzystanie z tradycyjnych kantorów i banków. Dziś istnieje bardziej korzystna możliwość: kantory internetowe.
Czym są kantory internetowe i jak działają?
Kantory internetowe to wynalazek XXI wieku, zaczęły powstawać w Polsce od 2008 roku. Tak naprawdę jednak większość z nich powstała po 2011 roku – wtedy w życie weszła tzw. ustawa antyspreadowa. Dzięki jej zapisom banki musiały przestać obciążać dodatkowymi kosztami klientów, którzy chcieli spłacać swoje kredyty walutowe zaciągnięte w walutach obcych – walutą kupowaną poza bankiem, tj. kupioną po bardziej korzystnym kursie.
Kantory internetowe działają w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlegają wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej. Działając w przestrzeni internetowej programy i systemy zabezpieczeń kantorów muszą spełniać podobne wymogi jak w przypadku instytucji bankowych. Czuwa nad tym Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Wszystkie dane, które podawane są w trakcie transakcji, są szyfrowane i zabezpieczane za pomocą protokołów SSL.
Zasada działania kantoru internetowego jest bardzo prosta: klient chcąc dokonać transakcji zakupu lub sprzedaży waluty, loguje się do serwisu kantoru, wybiera satysfakcjonujący go kurs waluty, akceptuje go, po czym wykonuje przelew na wskazane kontu kantoru i voila! – już po chwili dostaje przelew zwrotny w walucie docelowej.
Korzystanie z kantorów internetowych opłaca się każdemu! Klientem kantoru może zostać: osoba indywidualna i przedsiębiorca, każdy kto ma dostęp do internetu, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania czy pobytu.
Dlaczego bardziej opłaca się wymieniać waluty online niż tradycyjnie?
Internetowa natura e-kantoru sprawia, że są one w stanie oferować swoim Klientom bardzie korzystne kursy walut niż standardowe placówki czy banki. Dlaczego tak się dzieje? Wirtualny kantor ponosi niższe koszty bieżącej działalności. Nie wymaga atrakcyjnego lokalu w centrum miasta, nie ponosi kosztów związanych z przechowywaniem i transportem gotówki, zatrudnia doskonale wyszkolonych pracowników, ale dzięki dobrej organizacji pracy może zatrudnić ich mniej. Stosunkowo wysokie koszty zaplecza informatycznego są równoważone praktycznie nieograniczoną skalą i zasięgiem działalności.
Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex. Nie ponosisz kosztu kilku lub kilkunastogroszowego spreadu – spread walutowy to różnica pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży waluty (jak w tradycyjnych kantorach) i sam decydujesz kiedy i na jakich warunkach dokonujesz transakcji.
Korzystanie z usługi wymiany waluty przez internet to wielka wygoda. Dzięki internetowi wymieniasz walutę kiedy chcesz: ergokantor.pl udostępnia ergokursy 24h/dobę 7 dni w tygodniu, transakcje zlecasz całą dobę, księgowanie przelewów odbywa się w godzinach pracy kantoru.
Jak dużo można zaoszczędzić?
Na stronie ergokantor.pl znajdziemy specjalny kalkulator korzyści, który pozwoli nam przekonać się jak bardzo opłacalna jest transakcja – wystarczy wpisać wymienianą kwotę i walutę oraz zaznaczyć bank, z którego usług korzystamy.
Specjaliści oceniają, że możemy zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy (w porównaniu do tradycyjnej wymiany w banku lub kantorze stacjonarnym)!
Obowiązuje jedna zasada: im więcej i częściej wymieniasz walutę tym więcej oszczędzasz! Zwłaszcza, że dobre kantory, jak np. ergokantor.pl oferują stałym Klientom możliwość indywidualnej negocjacji kursu lub zniżek przy akcjach promocyjnych.
Może to Ci się spodoba
Pierwsza pożyczka gratis – dlaczego warto skorzystać z takiej oferty?
Wiele firm pożyczkowych promuje swoją ofertę, proponując gratis pierwszą pożyczkę. Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z usług pożyczkowych danej instytucji mogą zatem, zgodnie z zapewnieniami pożyczkodawców, zaciągnąć pożyczkę bez
Kto ma prawo do renty szkoleniowej?
Renta szkoleniowa dotyczy pracowników, którzy stracili zdolność do pracy zawodowej, jednak po przekwalifikowaniu wciąż mogą znaleźć zatrudnienie. Istnieją jednak pewne warunki, które warto spełnić, żeby starać się o świadczenie. Co
5 sposobów na obniżenie rachunków za gaz
Ogrzewanie gazowe ma wiele zalet. W porównaniu do węgla jest ono dużo czystsze i bezproblemowe, a z kolei w porównaniu do prądu zdecydowanie tańsze. Mimo to nierzadko rachunki za gaz
Lato na parkiecie to nie najgorszy pomysł
Ledwie inwestorzy uporali się z dylematem, czy sprzedawać akcje w maju, a już ci którzy postanowili zostać z nimi w portfelu, zastanawiają się, czy warto je trzymać także przez lato.
Czy warto oszczędzać energię cieplną?
Obecnie większość Polaków boryka się z kłopotami finansowymi. Powody takiej sytuacji mogą być różne. Jednak głównie kryzys gospodarczy, zastój na rynkach pracy czy kłopoty małych i średnich przedsiębiorstw. Do zachowania
35 proc. Polaków nie jest w stanie odłożyć przez miesiąc żadnych pieniędzy
Ze statystyk GUS wynika, że co trzecie gospodarstwo domowe źle ocenia stan swoich finansów, a ponad 40 proc. nie ma możliwości pokrycia niespodziewanych wydatków z własnej kieszeni. Z drugiej strony dane pokazują,
1 Comment
Tomasz
20 października, 20:56