Własny biznes to także outsourcing

Własny biznes to także outsourcing

Szacuje się, że połowa zarejestrowanych w Polsce przedsiębiorstw korzysta z usług outsourcingowych. Nic dziwnego, to nie tylko oszczędność pieniędzy ale także czasu, który jak powszechnie wiadomo jest niekiedy bardziej cenny niże ten pierwszy ekwiwalent.

Niekiedy nawet nieświadomie outsourcing wkrada się do naszego biznesu. Jedną z podstawowych usług outsourcingowych, najczęściej w małych i średnich firmach jest księgowość. Korzysta się z usług biur rachunkowych, ponieważ zatrudnianie księgowej na pół czy cały etat jest ekonomicznie nieuzasadnione. Właściciele firm decydują się na taką formę współpracy, która zarówno dla nich jak i partnera biznesowego, w tym przypadku biura rachunkowego, będzie przynosiła korzyści.

Strefa outsourcingowa to także często marketing, szeroko pojęty. Duże firmy oraz korporacje wykształciły w swojej strukturze osobny dział poświęcony tylko tym zagadnieniom. Mniejsze firmy, chcąc nie chcąc, także muszą poświęcić czas i środki na dobry i sprawny marketing, ponieważ to właśnie on poniekąd gwarantuje zbywalność usług lub towarów. Najchętniej z marketingu outsourcingowego korzystają firmy z branży FMCG, czyli branży dóbr szybko zbywalnych (żywność, kosmetyki) oraz przedsiębiorstwa wyspecjalizowane, np. firmy ogrodnicze czy drukarnie wielkoformatowe.

Mogłoby się wydawać, że powierzanie tak ważnej kwestii jak obsługa klienta firmie zewnętrznej jest czymś karygodnym jednak na takie rozwiązania wdrażają między innymi wydawnictwa czy spółki telekomunikacyjne. Zaufanie do firmy wykonujące zlecenie outsourcingowe musi być najwyższe, wtedy to od niej zależy jak marka będzie odbierana przed obecnych i potencjalnych klientów. To oni mają pierwszy kontakt z konsumentem, który jeśli będzie zadowolony wróci i przyprowadzi znajomych, jeśli nie zmiesza z błotem zarówno konsultanta jak i całą markę.

Największy odsetek firm korzystających z outsourcingu stanowią towarzystwa ubezpieczeniowe oraz banki i firmy zajmujące się finansami, a także branża telekomunikacyjna oraz medialna. Zlecają oni przede wszystkim takie działania jak: utrzymywanie porządków w biurze, przeprowadzanie szkoleń, transport, ochronę, specjalistyczne działania IT oraz działania call center. Mogliby zatrudnić do tych działań pracowników etatowych, jednak nie byłoby to dla nich opłacalne.

Branża outsourcingowa stale rośnie ale i zainteresowanie oraz potrzeby także notują ciągły wzrost. Nic dziwnego, korzyści z usług są wymierne i przedsiębiorcy to doceniają. Sprawdzeni specjaliści w outsourcingu ogłaszają się na dedykowanych dla nich portalach, m. in. na InClick.pl. Wielu z nich, z ideą długoterminowej współpracy poszukuje wyzwań ale także walczą o zaufanie i rekomendacje.

zlec_zadanie

projekt_ue_logo_2

Previous Polisy OC zdrożały średnio o 15 proc. Jednym z powodów jest wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkód
Next Ile naprawdę można zaoszczędzić na wymianach walut online?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Kto wypłaca wynagrodzenie chorobowe?

Wynagrodzenie chorobowe przyznawane jest w momencie, kiedy pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim. Oznacza to, że nie jest w stanie spełniać swoich obowiązków służbowych oraz musi przebywać w domu. Kto powinien

Mała firma 0 Comments

Co z zasiłkiem chorobowym dla ciężarnej?

Okres ciąży to szczególny czas, kiedy przyszła matka musi lepiej o siebie dbać i nie stresować się w pracy. Zdarzają się jednak okresy grypowe i infekcje stają się codziennością. Kiedy

Mała firma 2 komentarze

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Wybór dobrego biura rachunkowego ułatwi nam zarządzanie firmą i przyczyni się do obniżenia stresu wywołanego obawą o ewentualne niezawinione przez nas błędy. Jak jednak dokonać go, aby nie żałować podjętej

Mała firma 0 Comments

Co to jest działalność koncesjonowana?

Aktualnie, szczególnie w branży handlowo-usługowej, do kierowania działalnością trzeba zdobyć koncesję. Zwykle wystarczy złożyć wniosek do właściwej instytucji państwowej z prośbą o przyznanie zgody, na przykład na dystrybucję napojów wysokoprocentowych.

Mała firma 0 Comments

Ekwiwalent za odzież roboczą a podatek od jego wartości

Pracodawca ma obowiązek bezpłatnego dostarczenia zatrudnionego odzieży i obuwia roboczego, które realizują wszystkie obowiązkowe normy, jeżeli ulegnie ona zniszczeniu lub zabrudzeniu albo domagają się tego warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.

Mała firma 0 Comments

Czym jest dodatek zmianowy?

Zadaniem każdego kierownika jest przekazywanie zatrudnionym należnego wynagrodzenia oraz dodatkowych pieniędzy związanych z wypełnianiem nadprogramowych czynności. W przypadku zrealizowania zleconych zadań można liczyć na wyższą pensję. Wśród wielu legalnych premii

1 Comment

  1. Biznes
    24 lutego, 20:48 Reply
    Świat się zmienia również sposoby współpracy stają się bardziej elastyczne.

Zostaw odpowiedź