W jakim celu korzysta się z development center?

W jakim celu korzysta się z development center?

Zazwyczaj osoby rekrutujące pracowników posiadają cały zbiór testów, analiz, możliwych pytań oraz zadań, które sprawdzą podstawowe możliwości oraz szanse zajęcia wskazanego stanowiska. Wśród nich popularnością cieszy się development center. Czym się wyróżnia? W jakich przypadkach sprawdza się najlepiej?

Na początek warto powiedzieć, że strategia development center wykorzystywana jest w skomplikowanych sytuacjach lub wymagających głębszej analizy. Inaczej mówiąc nie zawsze sposób ten sprawdzi się podczas spotkania kwalifikacyjnego.

W rzeczywistości development center stosowany jest podczas przydzielania awansów, wyboru liderów zespołu lub poszukiwań na profesjonalne i odpowiedzialne stanowisko. Wówczas przygotowuje się charakterystyczne zadania, które podkreślą pożądane cechy lub odkryją wadliwe skłonności dyskwalifikujące kandydata.

Trzeba jednak wiedzieć, że rezultaty nie dają stuprocentowej pewności, że podwładny z najwyższym wynikiem najlepiej sprawdzi się na przygotowanym stanowisku. Często codzienność sprawdza możliwości i niejednokrotnie kompromituje zatrudnionego.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous W jaki sposób firma wybiera menadżera?
Next Jak sekretarka przygotowuje delegację?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Czy rozmowa o dochodach jest zabroniona?

Nie od dzisiaj wiadomo, że każdy pracodawca dba o interesy swojej firmie. Dlatego też wielokrotnie w umowach o pracę znaleźć można paragraf na temat tajemnicy wynagrodzenia. Czy akapit ten znajduje

Mała firma 0 Comments

Kiedy należy stosować mediacje?

Bywają przypadki, kiedy kontrahenci lub wspólnicy mają odmienne zdanie na temat podpisanych kontraktów lub sposobów prowadzenia dalszej współpracy. Od czasu do czasu załatwianie spraw we własnym zakresie nie jest możliwe.

Mała firma 0 Comments

Kiedy stosuje się urlop przestojowy?

Panujący kryzys ekonomiczny oraz poważne problemy przedsiębiorców sprawiają, że ciężko zatrzymać płynność finansową. Ciągłe opóźnienia z przekazywaniem wynagrodzenia czy obniżone pensje to rezultat niestabilnych notowań giełdowych. Wiele korporacji proponuje tzw.

Mała firma 0 Comments

Kto powinien prowadzić pełną księgowość?

W roku 2012 licznym podmiotom będzie ciężej uniknąć stosowania zasad pełnej księgowości, jako że zmieniła się granica przychodów netto. Pułap, jaki obowiązywał, równał się 5 293 440zł, tymczasem teraz jest

Mała firma 0 Comments

Czym charakteryzuje się outsourcing?

Każdy właściciel chce, aby jego działalność gospodarcza prosperowała perfekcyjnie. Oznacza to, że zrobi wiele, żeby poprawić sprawność wprowadzonych rozwiązań, a wiekowe urządzenia poprawić lub wymienić. Pomocny może okazać się outsourcing,

Mała firma 0 Comments

Na co narzekają podatnicy w Urzędach Skarbowych?

Zgodnie z badaniami Polska jest określana za kraj nie przyjazny prowadzeniu działalności gospodarczej. Wiąże się to z ciągłymi kontrolami, niejasnymi przepisami oraz brakiem zrozumienia w prawie dla biznesmenów. Najwięcej uwag

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź