Leczenie uzależnień

Leczenie uzależnień

Wielu uzależnionych od alkoholu i narkotyków nie uznaje istnienia uzależnienia i stanowczo odmawia leczenia. Jednak im szybciej osoba przyzna się do istnienia problemu i zwróci się o pomoc do specjalistów, tym skuteczniejsze będzie leczenie narkomanii i alkoholizmu oraz tym mniej czasu chemikalia będą szkodzić jego organizmowi. Jednak aby osoba zdecydowała się na leczenie, jego krewni i przyjaciele będą musieli podjąć wiele wysiłków. Krewni powinni nie tylko w przystępny sposób opowiadać o nałogu, a także przekazywać informacje o negatywnych konsekwencjach dla nich. Krewni powinni przedstawiać te informacje w sposób obiektywny, bez oskarżeń i wyrzutów oraz wyjaśniać je chorym krewnym.

Uzależnienie

Alkohol i narkotyki niszczą nie tylko jedno życie, ale stają się tragedią dla całej rodziny. Dlatego wszyscy jej członkowie powinni brać udział w pozbyciu się uzależnienia – zwłaszcza na najważniejszym etapie przekonywania uzależnionego o potrzebie leczenia. W końcu, jak wiadomo, chęci pacjenta jest głównym warunkiem pomyślnego leczenia.

Aby przekonać osobę uzależnioną od alkoholu lub narkotyków o potrzebie leczenia, należy się dokładnie przygotować. Przygotowanie to powinno rozpocząć się od zbadania uzależnienia, na jakie cierpi twoja ukochana osoba. Efektem będzie jasne zrozumienie cech uzależnienia. Przede wszystkim dla bliskich osoby uzależnionej staje się jasne – narkomania i alkoholizm to choroby, a nie słabość charakteru czy brak szacunku dla uczuć i opinii innych ludzi. W przypadku przewlekłego zażywania narkotyków osoba zaczyna być kontrolowana przez narkotyk, czyniąc poszukiwanie nowej dawki głównym celem życia. Najlepszym momentem do perswazji jest krótki okres, w którym działanie leku dobiega końca, a odstawienie jeszcze się nie rozpoczęło.

Kto może podjąć leczenie?

Leczeniu może się poddać każdy, w różnym wieku i zamożności, ale wszystkich łączy jedno – są to problemy o różnym charakterze, które powstały w wyniku używania substancji psychoaktywnych. Pomoc może być całkowicie anonimowa. Aby otrzymać wszelką niezbędną pomoc, nie trzeba być zarejestrowanym na obszarze, w którym znajduje się oddział, ponieważ leczenie może być świadczone za opłatą.

Zwracając się do wyspecjalizowanej placówki, jesteś pewny że kwalifikacje specjalistów są wystarczające aby rozpocząć leczenie. W każdym z oddziałów Leczenie jest przeprowadzane przez wykwalifikowanych, certyfikowanych lekarzy i psychologów, którzy uzyskali specjalizację z narkomanii, którzy systematycznie poszerzają swoją wiedzę na zaawansowanych szkoleniach i konferencjach. Do leczenia stosuje się wyłącznie nowoczesne i certyfikowane leki oraz techniki o udowodnionej skuteczności. Tylko specjaliści wyjaśnią, co należy zrobić, aby zapewnić jak najlepszy efekt leczenia, wyjaśnią przyczyny i konsekwencje powstawania nałogów. Bez wyeliminowania przyczyn wystąpienia choroby niemożliwe jest wyeliminowanie choroby.

Czy lepiej jest poddać się leczeniu szpitalnemu, czy ambulatoryjnemu?

W przypadku narkomanii często nie ma mowy o leczeniu wyłącznie ambulatoryjnym lub stacjonarnym. Zabieg przeprowadzany jest w 2 etapach. W pierwszym (usunięcie „odstawienia”) – często preferowane jest leczenie szpitalne, na drugim (po leczeniu i rehabilitacji) – ambulatoryjnie. Leczenie ambulatoryjne pozwala na wygodniejsze przeprowadzenie kuracji bez zmiany dotychczasowego trybu życia, w tym bez przerywania pracy i codziennych czynności. Dla wielu pacjentów jest to decydujący czynnik. W przypadku wskazań (ciężki przebieg choroby, ciężki stan zdrowia, złośliwy przebieg uzależnienia, konieczność całodobowej kontroli lekarskiej itp.) konieczne jest leczenie szpitalne. Leczenie szpitalne jest wskazane w przypadku ciężkich objawów odstawienia (ciężkie objawy odstawienia), chorób współistniejących, niskiej socjalizacji pacjenta i kiedy jest słaba motywacja pacjenta do leczenia i odrzucenia środków psychoaktywnych. Upraszczając, możliwe jest wtedy całkowicie ambulatoryjne leczenie tzw. lekkimi lekami o łagodnym przebiegu choroby.

Dowiedz się więcej na stronie https://dezyderata.com/leczenie-uzaleznien/

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Deweloperzy czekają na szczegóły programu Mieszkanie Plus

Ogłoszony przez rząd program Mieszkanie Plus nie powinien mieć dużego wpływu na rynek deweloperski – oceniają przedstawiciele RED Real Estate Development. Ich zdaniem klienci, których stać na zakup mieszkania lub mają zdolność

Wiadomości 0 Comments

Polska Izba Przemysłu Targowego – 20 lat doświadczeń i sukcesów

W tym roku Polska Izba Przemysłu Targowego, jedyna ogólnopolska i najważniejsza organizacja przemysłu targowego w Polsce obchodzi Jubileusz 20-lecia samorządu przedsiębiorców działających w branży targowej. Kulminacją obchodów Jubileuszu była uroczysta

Wiadomości 0 Comments

Prywatyzacja PKP Energetyka nie pogorszyła jakości usług

PKP Energetyka zarządza istotną częścią infrastruktury kolejowej, również tą krytyczną. Prywatyzacja spółki stawia więc ją i Skarb Państwa w szczególnej sytuacji. Przedstawiciele rządu podkreślają, że pozostawanie spółki w rękach prywatnego inwestora nie zabezpiecza wystarczająco

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź