Fotel biurowy – o czym pamiętać przy jego wyborze?

Fotel biurowy – o czym pamiętać przy jego wyborze?

Wybierając fotel do biura, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, bez względu na to, czy celem zakupu jest krzesło biurowe, czy krzesło komputerowe do biura.

Wygoda

Bardzo ważnym elementem są podłokietniki. Często ten sam model krzesła biurowego może być sprzedawany z podłokietnikami lub bez. Warto zdecydować, czy są one konieczne, na podstawie tego, jaką czynność będzie wykonywał pracownik – podczas długotrwałej pracy przy komputerze podłokietniki eliminują potrzebę trzymania rąk w powietrzu, a tym samym zmniejszają obciążenie i zapobiegają zmęczeniu rąk. Jeśli nasza praca wiąże się z koniecznością częstego opuszczania miejsca pracy, podłokietniki posłużą jako dobre oparcie. Jeśli jednak przestrzeń na miejsce pracy jest minimalna, a otaczające nas meble biurowe i sprzęt znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie, podłokietniki mogą stanowić uciążliwą przeszkodę w manewrowaniu fotelem. Tak więc krzesło biurowe z podłokietnikami lub bez to kwestia stylu pracy i układu miejsca pracy. W zaawansowanych technologicznie modelach krzeseł biurowych podłokietniki posiadają funkcję zmiany wysokości, szerokości nasadki, kąta nachylenia, co pozytywnie wpływa na ergonomię miejsca pracy jako całości.

Dodatkowe opcje

Prawie wszystkie fotele biurowe wyposażone są w mechanizm regulacji, a odpowiedź na pytanie o jego konieczność jest jednoznaczna – tak, taki mechanizm jest potrzebny i przydatny. Ponadto obecność mechanizmu podnoszącego krzesło implikuje również efekt amortyzacji, co ma pozytywny wpływ na obciążenia kręgosłupa. Fotele z wyższej półki cenowej są często wyposażone w dodatkowe opcje mające na celu poprawę ergonomii i komfortu. Opcje te obejmują mechanizm kołysania, mechanizm zmiany pochylenia oparcia oraz mechanizm synchronizacji. Zobacz fotele biurowe z możliwością kustomizacji w ofercie sklepu Lobos: https://meble.lobos.pl/sklep/21-krzesla-i-fotele-obrotowe.

Wychylanie krzesła, a raczej kołysanie się, jest częściej stosowane w fotelach „dyrektorskich” z wyśrodkowanym i z przesuniętym punktem wychylenia. Pierwszy i najprostszy jest stosowany w modelach krzeseł ze średniej półki cenowej i umożliwia odchylenie siedziska i oparcia względem środka zmiany wysokości krzesła biurowego, co może prowadzić do zbyt ostrego odchylenia do tyłu. Fotel z mechanizmem kołysania z przesuniętym punktem ma bardziej miękką dynamikę kołysania i zwykle należy do zakresu high-end.

Najprostszy mechanizm jest wyposażony w obrotową śrubę skrzydełkową zwalniającą i mocującą, jej poluzowanie pozwala odchylić oparcie krzesła do tyłu i obrócić w celu unieruchomienia oparcia w wybranej pozycji. W droższych modelach krzeseł biurowych funkcję regulacji pochylenia oparcia przejmuje specjalna dźwignia, co z pewnością jest wygodniejsze dla użytkownika.

Synchronizacja

Wreszcie mechanizm synchronizacji. Charakterystyczna cecha drogich modeli foteli biurowych. Łączy w sobie obie powyższe funkcje i wychylenie oraz zmianę kąta nachylenia pleców, ale w specjalnie zsynchronizowanym trybie. Oparcie fotela odchylane jest wraz z siedziskiem w stosunku 1: 3, co pozwala nie tylko na płynniejszą dynamikę, ale również na optymalne rozłożenie ciężaru osoby siedzącej na obszarze krzesła. Fotele biurowe wyposażone w te mechanizmy mogą dać właścicielowi kilka minut wytchnienia podczas pracowitego dnia, odciążyć kręgosłup i poprawić krążenie krwi.

Jaki materiał tapicerski wybrać

Tapicerka wykonana ze skóry naturalnej gwarantuje wytrzymałość i trwałość fotela. Istnieje wariant tapicerki z ekoskóry, który jest mniej wytrzymały, ale będzie przyjemniejsza w dotyku niż skóra naturalna. Jeśli chcesz mieć bardziej oddychający materiał, sprawdzi się tapicerka z tkaniny. Wygodny będzie fotel z wielowarstwowej tkaniny siatkowej z możliwością naturalnej wentylacji. Siatka akrylowa jest bardzo elastyczna i praktyczna, dlatego znajduje zastosowanie głównie w produkcji krzeseł dla personelu i klientów

Previous Leczenie uzależnień
Next Jaki wpływ ma bank centralny na kształtowanie się cen rynku forex?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak wygląda praca kuriera?

Użytkownicy, którzy kupują za pośrednictwem internetu nie mogą wyobrazić sobie transakcji bez możliwości skorzystania z usług kurierskich. To ostatnio bardzo spopularyzowana forma przekazywania} towarów i na pewno posiada wielu zwolenników.

Wiadomości 0 Comments

Polacy rodzice dbają o ekonomiczną przyszłość swoich dzieci

Możliwość zakupu własnego mieszkania, realizacja własnych pasji i ukończenie dobrych studiów to najczęściej wymieniane przez rodziców życzenia co do materialnej i nie tylko przyszłości ich dzieci. Na każdą z tych rzeczy wskazywała mniej więcej

Wiadomości 0 Comments

Młodzi kierowcy spowodowali w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. wypadków

Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

Wiadomości 0 Comments

Jak sobie radzić z utratą pracy. 6 prostych kroków

Liczba bezrobotnych sięga ponad 12 proc. społeczeństwa, ale jeśli sytuacja dotyka Cię bezpośrednio, ten procent stanowi twoje najmniejsze zmartwienie. Jeżeli zastanawiasz się, jak przetrwać ten trudny okres, by jak najszybciej

Wiadomości 0 Comments

ViaTOLL po rozbudowie mógłby posłużyć do walki z przemytem i wyłudzeniami podatku VAT

Elektroniczny system poboru opłat viaTOLL w ciągu  pięciu lat przyniósł prawie 7 mld zł do Krajowego Funduszu Drogowego. W przyszłym roku Ministerstwo Infrastruktury ma zadecydować o jego przyszłości, ponieważ w 2018 roku wygasa

Wiadomości 0 Comments

Komunikat po posiedzeniu KSF

W dniu 20 stycznia 2015 r. w gmachu Ministerstwa Finansów odbyło się posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej (KSF). W spotkaniu uczestniczyli: • Mateusz Szczurek, Minister Finansów, Przewodniczący KSF, • Marek Belka,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź