Jakie zadania wykonują komórki wierzycielskie?

Jakie zadania wykonują komórki wierzycielskie?

W ramach ustaleń Ministra Finansów z początku obecnego roku zmianom uległo prosperowanie urzędów skarbowych. Została wprowadzona w życie 1 lipca i nadal działa. Na czym polegają rewolucyjne ustalenia? Czy sprawdzają się w rzeczywistości?

Na początek należy powiedzieć, że zadaniem była reorganizacja pracy urzędów skarbowych. Inaczej mówiąc każdy dział powinna zajmować się ściśle określonymi powinnościami i wykonywać je jak najlepiej.

Niestety aktualny podział zobowiązań nie był logiczny i niezbędne było zbudowanie komórki wierzycielskiej. Jak sama nazwa mówi trudni się kontrolą działań egzekucyjnych i postępowania zabezpieczającego oraz przeglądaniem wierzycieli.

Aczkolwiek to nie koniec. Z czasem pracownicy tej komórki podejmą zadania związane z przekazywaniem własności, długami podatkowymi, orzeczeniami w sprawie obowiązków podatkowych oraz prowadzeniem Rejestru Zastawów Skarbowych.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Może to Ci się spodoba

Sprawy urzędowe 0 Comments

Kiedy dochodzi do złamania tajemnicy skarbowej?

W zgodzie z prawem obowiązkiem wszystkich urzędników jest zachowanie tajemnicy skarbowej. To istotne i priorytetowe działanie, które chroni dane i wiadomości o obywatelach. W jakich sytuacjach następuje złamanie tajemnicy skarbowej?

Sprawy urzędowe 0 Comments

Jak dochodzi do odwołania darowizny?

Zgodnie z prawem celem umowy darowizny jest przekazanie świadczenia bez pobierania pieniędzy. Stronami w całej sprawie są: darczyńca i obdarowany. Zwykle umowa reguluje warunki przenoszenia prawa własności. Jeśli nie zostaną

Sprawy urzędowe 0 Comments

Jak wyglądają zasady wyboru starosty?

Powiat to jednostka samorządu terytorialnego, na czele którego znajduje się zarząd. W jego skład wchodzi starosta, zastępca oraz pozostali członkowie. W głosowaniu bierze udział rada powiatu, która decyduje o składzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź