Jakie normy regulują umowę zlecenie?

Jakie normy regulują umowę zlecenie?

Legalne zawiązanie umowy zlecenia normuje Kodeks Cywilny. Niestety nie mówi o zasadach przyznawania urlopu na bazie tego typu współpracy pracownika z pracodawcą.

Chęć otrzymania urlopu pracobiorca zgłasza biznesmenowi, u którego wykonuje zadania zawodowe. Gdy nie ma żadnych przeszkód, odbiór dnia wolnego będzie możliwe. Niestety prawo do urlopu nie przysługuje pracobiorcy, który pracuje na mocy umowy zlecenia.

W tej sytuacji należy scharakteryzować obszar odpoczynku w konkretnym porozumieniu. Zazwyczaj biznesmeni nie utrudniają swoim podwładnym wzięcia wolnego. Między innymi dlatego, że kondycja fizyczna pracobiorcy ma bezpośredni wpływ na precyzję wykonywanych przez niego obowiązków służbowych.

W rzeczywistości nie ma dużych problemów, jeśli pracownik ma bezpłatne dni wolne. Niejednokrotnie biznesmeni dają swoim podwładnym płatny urlop na mocy umowy zlecenia, ale niestety nie jest to powszechnie realizowana procedura.

Ewelina Uroda
gazetafinansowa.net

Previous Metody na wycenę mieszkania
Next Jakie prawa ma inspektor pracy?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Czy kobiety powinny zajmować kierownicze posady?

Od dawna istnieje stereotyp, że najlepiej na stanowiskach kierowniczych sprawdzają się mężczyźni. To oni błyszczą stanowczością, pewnością siebie, dużym doświadczeniem i całą listą dodatkowych umiejętności. W ostatnim czasie pogląd ten

Mała firma 0 Comments

Jak redukować wydatki w firmie?

Aktualny kryzys zmusza przedsiębiorców do ciągłego oszczędzania i liczenia się z każdym groszem. Wiele zakupów ogranicza się do minimum. Niestety często cierpią na tym niewinni pracownicy. Jak efektywnie oszczędzać prowadząc

Mała firma 0 Comments

Czym jest koszt reprezentacji?

Pod koniec minionego roku Ministerstwo Finansów wprowadziło powszechne zmiany w sprawie kosztów reprezentacyjnych. Ustalono nowe reguły, które szczegółowo ustanawiają możliwości właścicieli. Są zdecydowanie bardziej korzystne i przyjazne dla wielu firm.

Mała firma 0 Comments

Jak zgłosić sprzeciw na czynności kontrolne?

W wyniku zmian wprowadzonych w przepisach o swobodzie działalności gospodarczej został stworzony dodatkowy instrument służący przedsiębiorcom do obrony przed nadużyciami stosowanymi przez różne organy kontrolne. Sprzeciwem na czynności kontrolne jest

Mała firma 1Comments

Jak zdobyć serce kontrahenta?

Zdobycie klienta w niepewnych czasach, to nie lada wysiłek. Tradycyjne spotkania w siedzibie firmy czy też twarde negocjacje przy okrągłym stole, to za mało. Coraz częściej najważniejsze decyzje biznesowe są

Mała firma 0 Comments

Wszystko o aktach osobowych pracownika

Obowiązkiem kierownika, który nawiązał współpracę na podstawie umowy o pracę, jest posiadanie oraz aktualizowanie dokumentacji osobowej każdego zatrudnionego. To przystępny i szybki sposób na zweryfikowanie wykształcenia, kwalifikacji lub kariery zawodowej.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź