Jaka jest różnica między wodą źródlaną a mineralną? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jaka jest różnica między wodą źródlaną a mineralną? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i ogólnego funkcjonowania. Wiadomo o tym od wielu lat. Ale czy każdy rodzaj wody dostarcza odpowiednią ilość minerałów i innych składników, które wspomagają funkcjonowanie naszego organizmu? Jakie są najlepsze sposoby na skuteczne nawodnienie?

Woda mineralna a woda źródlana – podstawowe różnice

Aby odpowiedzieć na pytanie “Która woda jest najlepsza dla mojego organizmu?”, warto poznać fakty dotyczące każdego źródła wody. Choć jest to kwestia subiektywna, warto zapoznać się z poniższymi informacjami. Jednym z najważniejszych podziałów jest ilość składników mineralnych. Może ona wynosić powyżej 500 mg/l w wodach mineralnych i do 500 mg/l, jeśli mowa o wodach źródlanych. W obu przypadkach wykorzystuje się wodę, która wydobywana jest ze źródeł podziemnych i nie wymaga dodatkowego uzdatniania. Innym popularnym podziałem jest smak wody i jej twardość. Wody mineralne są bardziej smakowite niż wody źródlane, które mają łagodniejszy smak.

Jakie są najważniejsze fakty na temat wód mineralnych?

Przede wszystkim jest to rodzaj wody, który jest niezwykle bogaty w minerały. Wymogiem jest, aby woda była sklasyfikowana jako woda mineralna. Oznacza to, że musi ona zawierać co najmniej 500 mg/l składników mineralnych. Dlatego powszechne jest sztuczne podwyższanie ich poziomu. Woda ta pozyskiwana jest zazwyczaj ze źródeł bogatych w pierwiastki i substancje, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

  • żelazo,
  • wapń,
  • Cynk
  • Magnez

Woda mineralna jest odpowiednia dla osób aktywnych fizycznie, cierpiących na osteoporozę, mieszkających w ciepłym klimacie, mających problemy żołądkowe lub problemy z układem trawiennym, a także dla kobiet w ciąży, u których występuje duże zapotrzebowanie na minerały.

W zależności od potrzeb można wybrać wodę mineralną bogatszą lub mniej bogatą w określone składniki. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią ilość każdego składnika.

Przeczytaj również: Plastik w wodzie pitnej? Jest na to sposób: Dystrybutor bezbutlowy – dlaczego warto?

Jakie są podstawy naturalnej wody źródlanej?

Woda źródlana pozyskiwana jest ze źródeł wody, które są naturalnie krystalicznie czyste, zlokalizowane w płytkich warstwach podziemnych. Charakteryzują się średnim lub niskim poziomem zawartości substancji mineralnych, których maksymalna wartość wynosi 500 mg/l. O składzie chemicznym wody źródlanej decydują warunki geologiczne. Wody źródlane są bogate w:

  • sól
  • Siarczany
  • chlorki,
  • wodorowęglany wapnia,
  • wodorowęglany magnezu.

Woda źródlana przeznaczona jest dla dzieci i niemowląt (zalecana jest woda o niskiej zawartości siarczanów lub sodu), osób starszych, prowadzących siedzący tryb życia, osób z nadciśnieniem, chorobami nerek i serca.

Woda źródlana jest bezpieczna do picia, w przeciwieństwie do wody mineralnej. Woda źródlana ze względu na swój delikatny smak i uniwersalny skład świetnie nadaje się do parzenia herbaty, kawy, a nawet gotowania posiłków.

Woda mineralna czy źródlana? Która woda jest najlepsza do picia?

Obie są zdrowe i mają pozytywny wpływ na organizm. Trudno jest wybrać odpowiednią dla nas wodę. Istnieje możliwość określenia rodzajów i ilości składników mineralnych w wodzie. Dane te mogą nam pomóc w wyborze wody, która najlepiej zaspokoi nasze potrzeby. Choć woda nie powinna być szkodliwa, należy pamiętać, że zbyt duża ilość minerałów może zaszkodzić naszemu organizmowi. Odwrotnie niż było to zamierzone.

Previous Jak prawidłowo napisać Oświadczenie Sprawcy Kolizji Drogowej?
Next Jaki typ kina domowego jest najlepszy do salonu?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Wiedza o ubezpieczeniach społecznych powinna być w podstawie programowej gimnazjów i liceów

Polacy nie znają zasad związanych z odprowadzaniem składek i mylą poszczególne ubezpieczenia. Blisko 60 proc. nic nie wie o systemie ubezpieczeń społecznych, a tylko 10 proc. ma zadowalający poziom wiedzy – wynika z badania Instytutu Spraw

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczna archiwizacja dokumentów z Rhenus Data!

Rhenus Data to firma, specjalizująca się w kompleksowej i profesjonalnej obsłudze dokumentów zarówno fizycznych, jak i elektronicznych. Pozwala to zatem na obsługę dokumentu w jego całym cyklu życiowym. Swoje działania

Wiadomości 0 Comments

Tylko 15 proc. osób ze schizofrenią jest aktywnych zawodowo

Na schizofrenię choruje ok. 400 tys. osób, przy czym połowa pozostaje niezdiagnozowana i nie otrzymuje właściwego leczenia. Najczęściej są to bardzo młodzi ludzie. Większość z nich mogłaby prowadzić normalne życie, także zawodowe.

Wiadomości 0 Comments

Polscy programiści marzą o pracy w USA i Wielkiej Brytanii

Polska jest jednym z najlepszych źródeł pozyskiwania informatyków dla pracodawców zagranicznych. Stany Zjednoczone, Szwajcaria i Wielka Brytania – to najpopularniejsze miejsca, gdzie programiści szukają pracy – wynika z badań firmy Modis Polska. Wysoko w rankingu

Wiadomości 0 Comments

Niełatwa dywersyfikacja portfela obligacji korporacyjnych

Konieczność rozproszenia ryzyka podczas inwestycji w papiery dłużne firm wydaje się oczywista. Ale teoria nie nadąża za praktyką, bo niezależnie czy kupujemy obligacje na rynku pierwotnym, czy na wtórnym, to

Wiadomości 0 Comments

Delegowanie pracowników może przestać być opłacalne dla polskich pracodawców

Zmiany w przepisach o delegowaniu pracowników proponowane przez Komisję Europejską, choć z założenia mają poprawić warunki pracy takich osób, w praktyce mogą sprawić, że ich miejsca pracy będą zagrożone. Wysyłanie pracowników za granicę stanie się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź