Jaka jest różnica między wodą źródlaną a mineralną? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jaka jest różnica między wodą źródlaną a mineralną? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i ogólnego funkcjonowania. Wiadomo o tym od wielu lat. Ale czy każdy rodzaj wody dostarcza odpowiednią ilość minerałów i innych składników, które wspomagają funkcjonowanie naszego organizmu? Jakie są najlepsze sposoby na skuteczne nawodnienie?

Woda mineralna a woda źródlana – podstawowe różnice

Aby odpowiedzieć na pytanie „Która woda jest najlepsza dla mojego organizmu?”, warto poznać fakty dotyczące każdego źródła wody. Choć jest to kwestia subiektywna, warto zapoznać się z poniższymi informacjami. Jednym z najważniejszych podziałów jest ilość składników mineralnych. Może ona wynosić powyżej 500 mg/l w wodach mineralnych i do 500 mg/l, jeśli mowa o wodach źródlanych. W obu przypadkach wykorzystuje się wodę, która wydobywana jest ze źródeł podziemnych i nie wymaga dodatkowego uzdatniania. Innym popularnym podziałem jest smak wody i jej twardość. Wody mineralne są bardziej smakowite niż wody źródlane, które mają łagodniejszy smak.

Jakie są najważniejsze fakty na temat wód mineralnych?

Przede wszystkim jest to rodzaj wody, który jest niezwykle bogaty w minerały. Wymogiem jest, aby woda była sklasyfikowana jako woda mineralna. Oznacza to, że musi ona zawierać co najmniej 500 mg/l składników mineralnych. Dlatego powszechne jest sztuczne podwyższanie ich poziomu. Woda ta pozyskiwana jest zazwyczaj ze źródeł bogatych w pierwiastki i substancje, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

  • żelazo,
  • wapń,
  • Cynk
  • Magnez

Woda mineralna jest odpowiednia dla osób aktywnych fizycznie, cierpiących na osteoporozę, mieszkających w ciepłym klimacie, mających problemy żołądkowe lub problemy z układem trawiennym, a także dla kobiet w ciąży, u których występuje duże zapotrzebowanie na minerały.

W zależności od potrzeb można wybrać wodę mineralną bogatszą lub mniej bogatą w określone składniki. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią ilość każdego składnika.

Przeczytaj również: Plastik w wodzie pitnej? Jest na to sposób: Dystrybutor bezbutlowy – dlaczego warto?

Jakie są podstawy naturalnej wody źródlanej?

Woda źródlana pozyskiwana jest ze źródeł wody, które są naturalnie krystalicznie czyste, zlokalizowane w płytkich warstwach podziemnych. Charakteryzują się średnim lub niskim poziomem zawartości substancji mineralnych, których maksymalna wartość wynosi 500 mg/l. O składzie chemicznym wody źródlanej decydują warunki geologiczne. Wody źródlane są bogate w:

  • sól
  • Siarczany
  • chlorki,
  • wodorowęglany wapnia,
  • wodorowęglany magnezu.

Woda źródlana przeznaczona jest dla dzieci i niemowląt (zalecana jest woda o niskiej zawartości siarczanów lub sodu), osób starszych, prowadzących siedzący tryb życia, osób z nadciśnieniem, chorobami nerek i serca.

Woda źródlana jest bezpieczna do picia, w przeciwieństwie do wody mineralnej. Woda źródlana ze względu na swój delikatny smak i uniwersalny skład świetnie nadaje się do parzenia herbaty, kawy, a nawet gotowania posiłków.

Woda mineralna czy źródlana? Która woda jest najlepsza do picia?

Obie są zdrowe i mają pozytywny wpływ na organizm. Trudno jest wybrać odpowiednią dla nas wodę. Istnieje możliwość określenia rodzajów i ilości składników mineralnych w wodzie. Dane te mogą nam pomóc w wyborze wody, która najlepiej zaspokoi nasze potrzeby. Choć woda nie powinna być szkodliwa, należy pamiętać, że zbyt duża ilość minerałów może zaszkodzić naszemu organizmowi. Odwrotnie niż było to zamierzone.

Previous Jak prawidłowo napisać Oświadczenie Sprawcy Kolizji Drogowej?
Next Jaki typ kina domowego jest najlepszy do salonu?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Lampy LED-owe pozwalają na nawet 60-proc. oszczędności

W Polsce znajduje się ok. 3,3 mln lamp ulicznych, z czego większość to wciąż stare latarnie. Coraz więcej gmin decyduje się na zastąpienie ich energooszczędnymi lampami. Wymiana na oświetlenie LED wraz

Wiadomości 0 Comments

Obligacje mogą nie dotrwać do gongu

Czas trwania pożyczki, powstałej w wyniku emisji obligacji, czyli termin do ich wykupu, jest jedną z najbardziej istotnych cech obligacji i elementów warunków ich emisji. Emitentowi gwarantuje korzystanie z pożyczonych

Wiadomości 0 Comments

Czym zajmuje się mennica kapitałowa?

Mennica Kapitałowa prowadzi sprzedaż sztabek srebra i złota. Sprzedaje również monety kruszcowe z metali szlachetnych i diamentów. Zajmuje się również sprzedażą stacjonarną. Co jeszcze warto wiedzieć na temat mennicy? Odpowiedzi

Wiadomości 2 komentarze

Jakie zmiany w praktykach studenckich?

Każda osoba, która studiuje wie, że musi odbyć określone praktyki studenckie. Przygotowują do zawodu oraz są początkowymi doświadczeniami branżowymi. Jakie modernizacje szykują się w sposobie ich organizacji? Co nowego czeka

Wiadomości 0 Comments

Komentarz do rynku złotego

Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty niwelując część wczorajszych strat. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1810 PLN za euro, 3,2637 PLN wobec dolara amerykańskiego

Wiadomości 0 Comments

Szeroka oferta osobistych prezentów szansą na wyższe przychody z handlu

Kluczem do zwiększenia przychodów sprzedawców detalicznych w 2015 roku może być rozbudowana oferta osobistych, niebanalnych prezentów, zwłaszcza w okresach świątecznych. Tak wynika z badania zleconego przez firmę MasterCard, poświęconego świątecznym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź