Jak działają agencje zatrudnienia?

Jak działają agencje zatrudnienia?

Wiele młodych ludzi deklaruje kłopoty ze znalezieniem stabilnej i dobrze płatnej pracy. Dlatego też jest dużo firm, które próbują pomagać bezrobotnym w dalszym rozwoju zawodowym. Wśród nich znaleźć można agencje zatrudnienia. Czym się trudnią i jak funkcjonują? Czy efektywnie zdobywają pracę dla swoich klientów?

Fundamentalnym obowiązkiem dobrej agencji zatrudnienia jest odpowiednie dobranie pracy do predyspozycji kandydata, pomoc w zaplanowaniu kariery zawodowej, powiększanie kwalifikacji (kursy i szkolenia) oraz przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych.

Oczywiście każda agencja może specjalizować się w dowolnej branży. Zwykle czynią tak mniejsze firmy, które decydują się na pośrednictwo pracy lub doradztwo czy porady zawodowe.

Aby założyć agencję zatrudnienia należy posiadać pomieszczenie biurowe, wyposażenie komputerowe, sprawdzoną kadrę oraz nienaganne konto podatkowe oraz kredytowe. Inne formalności {bardzo przypominają są podobne jak przy rejestrowaniu klasycznej działalności gospodarczej.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Czym jest bezpodstawne wzbogacenie?
Next Czy warto założyć spółkę partnerską?

Może to Ci się spodoba

Prawo pracy 0 Comments

Dodatkowy dzień wolny od pracy w listopadzie

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypada w sobotę. Jako, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy, pracownikom należy się dodatkowy dzień „urlopu”.

Prawo pracy 0 Comments

Jak wyglądają praktyki studenckie?

Praktycznie każda osoba, która zdecydowała się na studiowanie zdaje sobie sprawę, że musi odbyć specjalne praktyki studenckie. Stanowią one przygotowanie do aktywności zawodowej oraz są wstępnymi doświadczeniami w rozwoju kariery.

Prawo pracy 0 Comments

Jak określa się niezdolność do pracy?

Zapomoga chorobowa to świadczenie przysługujące aktywnym zawodowo Polakom w momencie ich niezdolności do obowiązków firmowych. Tryby, jak i czas trwania owej pomocy, są ściśle scharakteryzowane. Pracownik ma prawo do zapomogi

Prawo pracy 0 Comments

Komu należy się skrócona norma czasu pracy?

Na rynku pracy jest wielu młodych, kreatywnych i chętnych do pracy kandydatów. Nie należy jednak zapominać o osobach niepełnosprawnych, które również chciałyby prowadzić aktywne życie zawodowe. Każdy pracodawca, który zatrudnia

Prawo pracy 0 Comments

Czy można uzyskać odszkodowanie za brak poprawnego świadectwa pracy?

Po zerwaniu umowy o pracę pracodawca ma obowiązek wydania pracownikowi świadectwa pracy. Zgodnie z Kodeksem pracy pracownik ma prawo rościć od pracodawcy naprawienia straty wskutek niewydania świadectwa pracy na czas

Prawo pracy 0 Comments

Kiedy pracobiorcy nabywają prawo do świadczenia chorobowego?

Wynagrodzenie chorobowe to środki należne pracobiorcom, którzy z powodu choroby nie mogą pracować zawodowe bądź muszą zostać odseparowani tytułem wyleczenia dolegliwości zakaźnej. Podwładny, który nie ma prawa do pomocy chorobowej,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź