Ile wynoszą opłaty za publiczne przedszkole?

Ile wynoszą opłaty za publiczne przedszkole?

Od kilku lat podsycane jest duże zamieszanie związane z opłatami za przedszkola państwowe. Rodzice nie są zadowoleni z wysokich kosztów opłacanych nieustannie. Z tego względu z końcem poprzedniego roku uruchomiono prace nad zreformowaniem dotychczasowych przepisów. Czy coś uległo zmianie na przestrzeni czasu?

Nieustanne kłótnie trafiły także do Rzecznika Praw Obywatelskich i Ministra Edukacji Narodowej, którzy postanowili zrobić wszystko, żeby wdrożyć zmiany w obowiązujących obecnie przepisach. Chodzi przede wszystkim o niższe opłaty oraz najwyższe standardy merytoryczne.

Duża część rodziców obawia się, że zmniejszenie płatności wpłynie negatywnie na dalsze funkcjonowanie przedszkoli. Dyrektorzy zrezygnują z nauki języka angielskiego, przestaną proponować zajęcia dodatkowe, zmniejszą ilość wychowawców oraz przestaną przeprowadzać wycieczki i koncerty rodzinne.

Niestety prawne zmiany, osądzone i wprowadzone w życie przez sejm, nie dały prognozowanych efektów. Przewidywania okazały się prawdziwe i dzieci uczą się tylko z materiałów programowych, bez uwzględnienia innych potrzeb edukacyjnych. To wynik zbyt łagodnego potraktowania problemu i swobody decyzyjnej.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jak uzyskać podwyżkę?
Next Przegląd poranny 26 sierpnia

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Polacy mają 47 mld zł długów. Program Rodzina 500 plus nie skłonił dłużników do spłaty zaległości

Zadłużenie Polaków jest coraz większe. Jak wynika z danych BIG InfoMonitor i Biura Informacji Kredytowej, dłużnicy w 2016 roku byli winni łącznie ponad 47 mld zł. To zarówno niespłacone kredyty, jak i zaległe opłaty

Finanse osobiste 0 Comments

Wysokość odszkodowania od ubezpieczyciela powinna być przewidywalna

Głównym problemem dla rynku ubezpieczeń, zarówno dla ubezpieczycieli jak i dla poszkodowanych jest nieprzewidywalność poziomu wypłat – przekonuje Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń. Wypracowanie standardów oceny szkody osobowej pomogłoby zmniejszyć

Finanse osobiste 0 Comments

Rodzina największym wsparciem w problemach finansowych

Zdecydowana większość Polaków, bo aż 89%, uważa, że problemy finansowe powinny być rozwiązywane wspólnie z partnerem lub małżonkiem – wynika z badań TNS Polska przeprowadzonych na zlecenie Grupy KRUK*. Kiedy

1 Comment

  1. Ewka
    Wrzesień 16, 15:57 Reply
    Od kilku lat podsycane jest duże zamieszanie związane z opłatami za przedszkola państwowe. A jak sama nazwa wskazuje przedszkole państwowe powinno być bezpłatne.

Zostaw odpowiedź