Ile wynoszą opłaty za publiczne przedszkole?

Ile wynoszą opłaty za publiczne przedszkole?

Od kilku lat podsycane jest duże zamieszanie związane z opłatami za przedszkola państwowe. Rodzice nie są zadowoleni z wysokich kosztów opłacanych nieustannie. Z tego względu z końcem poprzedniego roku uruchomiono prace nad zreformowaniem dotychczasowych przepisów. Czy coś uległo zmianie na przestrzeni czasu?

Nieustanne kłótnie trafiły także do Rzecznika Praw Obywatelskich i Ministra Edukacji Narodowej, którzy postanowili zrobić wszystko, żeby wdrożyć zmiany w obowiązujących obecnie przepisach. Chodzi przede wszystkim o niższe opłaty oraz najwyższe standardy merytoryczne.

Duża część rodziców obawia się, że zmniejszenie płatności wpłynie negatywnie na dalsze funkcjonowanie przedszkoli. Dyrektorzy zrezygnują z nauki języka angielskiego, przestaną proponować zajęcia dodatkowe, zmniejszą ilość wychowawców oraz przestaną przeprowadzać wycieczki i koncerty rodzinne.

Niestety prawne zmiany, osądzone i wprowadzone w życie przez sejm, nie dały prognozowanych efektów. Przewidywania okazały się prawdziwe i dzieci uczą się tylko z materiałów programowych, bez uwzględnienia innych potrzeb edukacyjnych. To wynik zbyt łagodnego potraktowania problemu i swobody decyzyjnej.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jak uzyskać podwyżkę?
Next Przegląd poranny 26 sierpnia

Może to Ci się spodoba

Emerytury 0 Comments

Czy warto oszczędzać w III filarze emerytalnym? Zasady IKZE i IKE

Indywidualne konto emerytalne i indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego to metody dobrowolnego oszczędzania na emeryturę. Zyski wypracowane narzędziami finansowymi w ramach IKE i IKZE są wolne od podatku od zysków kapitałowych.

Finanse osobiste 1Comments

W jaki sposób nalicza się opłaty komornicze?

W dzisiejszych czasach wiele osób posiada duże problemy finansowe. Czasy są trudne, a sytuacja gospodarcza nadal się pogarsza. Niektórzy zdecydowali się na pożyczki, inni kupują na raty lub pożyczają od

Finanse osobiste 0 Comments

Firmy mogą stracić miliony przez złe zarządzanie licencjami oprogramowania

Niemal każde oprogramowanie jest prawnie chronione licencją. Nieaktualna umowa licencyjna albo jej brak może być poważnym problemem dla firmy, która w przypadku audytu będzie zmuszona zapłacić wysokie kary. Straci na tym nie tylko

1 Comment

  1. Ewka
    Wrzesień 16, 15:57 Reply
    Od kilku lat podsycane jest duże zamieszanie związane z opłatami za przedszkola państwowe. A jak sama nazwa wskazuje przedszkole państwowe powinno być bezpłatne.

Zostaw odpowiedź