Ile wynoszą opłaty za publiczne przedszkole?

Ile wynoszą opłaty za publiczne przedszkole?

Od kilku lat podsycane jest duże zamieszanie związane z opłatami za przedszkola państwowe. Rodzice nie są zadowoleni z wysokich kosztów opłacanych nieustannie. Z tego względu z końcem poprzedniego roku uruchomiono prace nad zreformowaniem dotychczasowych przepisów. Czy coś uległo zmianie na przestrzeni czasu?

Nieustanne kłótnie trafiły także do Rzecznika Praw Obywatelskich i Ministra Edukacji Narodowej, którzy postanowili zrobić wszystko, żeby wdrożyć zmiany w obowiązujących obecnie przepisach. Chodzi przede wszystkim o niższe opłaty oraz najwyższe standardy merytoryczne.

Duża część rodziców obawia się, że zmniejszenie płatności wpłynie negatywnie na dalsze funkcjonowanie przedszkoli. Dyrektorzy zrezygnują z nauki języka angielskiego, przestaną proponować zajęcia dodatkowe, zmniejszą ilość wychowawców oraz przestaną przeprowadzać wycieczki i koncerty rodzinne.

Niestety prawne zmiany, osądzone i wprowadzone w życie przez sejm, nie dały prognozowanych efektów. Przewidywania okazały się prawdziwe i dzieci uczą się tylko z materiałów programowych, bez uwzględnienia innych potrzeb edukacyjnych. To wynik zbyt łagodnego potraktowania problemu i swobody decyzyjnej.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jak uzyskać podwyżkę?
Next Przegląd poranny 26 sierpnia

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Niemowlak pójdzie na studia szybciej niż myślisz

Chcesz zapewnić swojemu dziecku dobry start w dorosłe życie? Jeśli tak to zacznij jak najszybciej odkładać pieniądze na studia, czy pierwsze mieszkanie. Dziecko to najlepsza inwestycja? Pewnie tak, ale nie

Finanse osobiste 0 Comments

Co czwarty Polak wskazuje, że 5 tys. zł oszczędności to minimum

Bezwzględne minimum oszczędności przeciętnej rodziny to 4 150 zł – wynika z badania Barometr Providenta. To o 900 zł więcej niż deklarowano w ubiegłym roku. 27 proc. badanych podkreśla, że dla nich niezbędne minimum to

Lokaty 0 Comments

Jak ulokować oszczędności?

Kiedy po latach ciężkiej pracy, zastanawiamy się gdzie ulokować nasze pieniądze, zdobyte wieloletnim wysiłkiem, możemy mieć nie lada kłopot. Nie jest łatwo znaleźć odpowiedni rodzaj lokaty, który przyniósł by zyski

1 Comment

  1. Ewka
    Wrzesień 16, 15:57 Reply
    Od kilku lat podsycane jest duże zamieszanie związane z opłatami za przedszkola państwowe. A jak sama nazwa wskazuje przedszkole państwowe powinno być bezpłatne.

Zostaw odpowiedź