Zdolność kredytowa na zakup mieszkania w Gdańsku – jak bezpłatnie ją sprawdzić?

Zdolność kredytowa na zakup mieszkania w Gdańsku – jak bezpłatnie ją sprawdzić?

Ceny mieszkań w Gdańsku są dość wysokie i nic nie wskazuje na to, aby wkrótce miały spaść. Większość osób marzących o własnym „M” jest więc zmuszonych do zaciągnięcia na ten cel kredytu hipotecznego. Niestety, nie każdy otrzyma go w wystarczającej wysokości – o wysokości finansowania decyduje bowiem nasza zdolność kredytowa, na podstawie której banki ustalają maksymalną kwotę, jaką są skłonne nam pożyczyć. Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić planując zakup mieszkania w Gdańsku, jest więc sprawdzenie zdolności kredytowej.

Czym jest zdolność kredytowa? Jakie czynniki wpływają na jej wysokość?

Pod pojęciem zdolności kredytowej kryje się możliwość konkretnej osoby do spłaty zobowiązania w określonym czasie. Wyliczając zdolność kredytową, banki są w stanie ustalić, jaką maksymalną kwotę są nam w stanie pożyczyć. Na jej wysokość wpływa m. in. wiek kredytobiorcy, średni dochód osiągnięty w określonym przedziale czasu oraz okres trwania finansowania. Oprócz tego, banki biorą pod uwagę także inne czynniki – zdolność kredytową obniżają m. in. dzieci będące na utrzymaniu, alimenty oraz inne zobowiązania finansowe, w tym aktywne kredyty, leasingi, raty, karty kredytowe i limity na koncie bankowym.

Obliczenie zdolności kredytowej nie jest łatwym zadaniem. Nie da się tego zrobić bez posiadania dostępu do specjalistycznych kalkulatorów, które uwzględniają różne parametry, w zależności od polityki konkretnej instytucji finansowej. Co więcej, zdolność kredytowa może znacząco różnić się w zależności od banku – niekiedy okazuje się, że jeden bank jest nam w stanie pożyczyć dwa razy tyle pieniędzy niż inny. Zdolność kredytowa może także znacząco zmieniać się w czasie, na jej wysokość wpływają bowiem także stopy procentowe. Kluczem do ubiegania się z sukcesem o kredyt hipoteczny jest poznanie swojej zdolności kredytowej. Jak możemy ją sprawdzić w Gdańsku?

Doradca finansowy w Gdańsku – usługa wyliczania zdolności kredytowej

Swoją aktualną zdolność kredytową możemy poznać na dwa sposoby. Pierwszym, najbardziej oczywistym jest osobiste udanie się do placówek poszczególnych banków z prośbą o obliczenie maksymalnej kwoty finansowania, jaką możemy uzyskać. Jest to pracochłonny i wymagający sporo wolnego czasu sposób, nic więc dziwnego, że coraz więcej mieszkańców Gdańska decyduje się skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Jest nim konsultacja u wybranego doradcy finansowego.

Doradca finansowy w Gdańsku to specjalista od kredytów mieszkaniowych i pozostałych produktów bankowych. Jego zadaniem jest zmaksymalizowanie szans każdego klienta na otrzymanie kredytu hipotecznego. W tym celu, już na pierwszej rozmowie, proponuje obliczenie zdolności kredytowej. Jej poznanie w poszczególnych bankach pozwala klientowi dowiedzieć się nie tylko, na jak duże finansowanie może liczyć, ale także na wybór nieruchomości, którą będzie w stanie sfinansować łącząc środki własne z kredytem hipotecznym. Każdy doradca finansowy w Gdańsku wylicza zdolność kredytową bezpłatnie, a klient nie ma obowiązku dalszego korzystania z jego usług.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Sprawdzony Doradca – Twój najlepszy doradca finansowy gdańsk.

Previous Jak korzystamy z potencjału Metropolii Krakowskiej?
Next JAK UZYSKAĆ WYŻSZY LIMIT KREDYTOWY DLA FIRM?

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Czy pożyczanie przez Internet jest bezpieczne?

Przy temacie pożyczek najczęściej porusza się kwestię kosztów i warunków ofert, jednak jest inna, równie istotna sprawa – bezpieczeństwo. Bezpieczne pożyczanie Ma ono zazwyczaj dwa aspekty: pierwszy jest związany z

Finanse osobiste 0 Comments

Polisa na życie – jak wybrać taką, która dobrze zabezpieczy przyszłość?

Rozważasz zakup polisy na życie z myślą o przyszłości? Zależy ci nie tylko na zabezpieczeniu najbliższych, lecz także zagwarantowaniu sobie dodatkowych środków, z których będziesz mógł korzystać, będąc na emeryturze?

Finanse osobiste 0 Comments

Rynek pracy ofiarą i powodem kłopotów w gospodarce

Bezrobocie to jeden z najgroźniejszych skutków dekoniunktury. Jego nasilenie jednocześnie pogłębia kłopoty i opóźnia wyjście gospodarki z zapaści. Doskonale zdają sobie z tego Amerykanie. W Polsce to ciągle problem niedoceniany.

Finanse osobiste 0 Comments

Po spadkach na giełdzie sytuacja na jakiś czas się poprawi

Zarówno w krótkim, jak i w długim terminie perspektywy dla rynków finansowych są niekorzystne, choć prawdopodobnie szczyty obecnej hossy są jeszcze przed nami. Lata 2018–2019 mogą się okazać okresem bessy – ocenia Adam

Finanse osobiste 0 Comments

Czy cudzoziemiec porozumie się w polskim banku?

Osoby, które rozmawiają płynnie w języku polskim mogą mieć problem z załatwieniem sprawy w polskich bankach. W Polsce istnieje kilka banków, które zapewniają zagranicznemu klientowi obsługę w obcym języku. Badania

Finanse osobiste 0 Comments

Pozytywna historia płatnicza poprawia zdolność kredytową

Polacy coraz częściej dbają o swoją pozytywną historię płatniczą. Na koniec I kwartału br. liczba informacji pozytywnych w Rejestrze Dłużników ERIF Biurze Informacji Gospodarczej przekroczyła 2 mln. Świadomość konsumencka w zakresie wiarygodności płatniczej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź