Ile trzeba zapłacić za izbę wytrzeźwień?

Ile trzeba zapłacić za izbę wytrzeźwień?

Izby wytrzeźwień to instytucje, które działają w kraju od 58 lat. Otwarte zostały w dużych miastach i opłacają je samorządy powiatowe. W zgodzie z prawem trafiają tam osoby nietrzeźwe, które naruszyły porządek publiczny. Ile kosztuje pobyt w izbie wytrzeźwień?

Według ustawy zatrzymanie w izbie wytrzeźwień w roku poprzednim było darmowe. Aczkolwiek rozmowy dotyczące życia w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi sprawiły, że za pobyt w izbie trzeba płacić.

Wysokość opłaty uzależniona jest od miejsca, wykorzystania metod pomocy oraz innych kwestii (środki przymusu). Aczkolwiek najwyższa kwota za pobyt nie może łącznie przewyższyć 300 zł.

Zamknięty w izbie wytrzeźwień ma dwa tygodnie na uregulowanie zobowiązania. Przekazanie środków powinno nastąpić w ramach wezwania do zapłaty. Jeśli przysługujący termin zostanie zignorowany może zostać włączone działanie egzekucyjne.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Fed i produkcja w centrum uwagi
Next Jak napisać dobre CV?

Może to Ci się spodoba

Sprawy karne 0 Comments

W jakich przypadkach ponosi się odpowiedzialność cywilną?

Każdy obywatel kraju musi posiadać odpowiedzialność cywilną. Najogólniej mówiąc oznacza to, że ponosi rezultaty swoich czynów i potrafi prognozować skutki różnych działań. Czym jeszcze jest odpowiedzialność cywilna? Do czego zobowiązuje?

Sprawy karne 0 Comments

W jakich sytuacjach stosuje się kary porządkowe?

Kara porządkowa przyznawana jest w przypadku zignorowania obowiązku ustanowionego przez sąd lub inną instytucję państwową. Sankcje karne są różne i w dużej mierze uzależnione są od indywidualnej sytuacji. Za co

Resort sprawiedliwości chce zmiany przepisów dotyczących przedawnienia roszczeń majątkowych

Duże zmiany w kwestii przedawnień roszczeń majątkowych. Proponowana przez resort sprawiedliwości nowelizacja przepisów zakłada większą ochronę konsumentów przed wierzycielami. Nie będzie już można kierować sprawy do sądu w sprawie zadłużenia, które uległo przedawnieniu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!