W jaki sposób będzie działać NBP?

W jaki sposób będzie działać NBP?

Już kilka miesięcy kontynuuje się prace nad zmianą ustaw dotyczących działania NBP. Mają wpłynąć pozytywnie na sprawność instytucji i przynieść pożądane rezultaty. Czy coś się zmieni po wprowadzeniu przepisów w życie?

Po pierwsze trzeba powiedzieć, że NBP jest bankiem centralnym, który swoją siedzibę ma w Warszawie. Trudni się kontrolowaniem ceł i zatrzymywanie ich na podobnym poziomie, analizowaniem i wpływaniem na gospodarkę krajową oraz produkowaniem polskiej waluty.

Proponowane modyfikacje mają spowodować, że poprawi się system reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz dopasowania obowiązków Narodowego Banku Polskiego do aktualnej sytuacji rynkowej. W RPP natomiast powinny zostać zastosowana zasada rotacyjności, czyli wymiany minimum 30% pracowników co 2 lata.

Ustawa mówiąca o NBP była przekształcana ostatnio lata temu. Od 1993 roku zmieniła się rzeczywistość, inaczej funkcjonują mechanizmy ekonomiczne oraz w inny sposób zachowują się banki światowe.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Kiedy podpisuje się umowę wzajemną?
Next Po powrocie z wakacji najlepiej zaplanować kolejne

Może to Ci się spodoba

Bankowość 0 Comments

neoBANK: Zmiana oferty lokat powitalnych

Od dnia 5 lutego 2015 r. zmianie ulega oprocentowanie energoLOKATY 3M PLUS. Nowo otwierane lokaty oprocentowane będą 3,5% w skali roku. energoLOKATA 3M PLUS jest lokatą kwartalną o stałym oprocentowaniu.

Bankowość 0 Comments

ING zwolni 1700 osób. Stawia na nowe technologie

Szykują się spore zwolnienia w ING. Holenderski bank zapowiedział redukcję zatrudnienia o 1700 etatów w ciągu najbliższych 3 lat. Cięcia mają dotknąć pracowników holenderskich oddziałów banku. Za zwolnieniami tymi stoi

Bankowość 0 Comments

ING Bank Śląski na podium rankingu „Jakość na bank”

ING Bank Śląski zajął II miejsce w rankingu „Jakość na bank”, badającym jakość obsługi klientów w bankowości, przygotowanym przez TNS Polska. W tegorocznej edycji badania, bank awansował z IV pozycji.

Bankowość 0 Comments

Bankowość wielokanałowa – niemożliwy ideał?

Wielokanałowość to obecnie coś więcej niż modne słowo.Stosowanie rozmaitych kanałów sprzedaży jest teraz standardem, mającym na celu maksymalne ułatwienie klientowi decyzji, który towar ma wybrać, a następnie kupić.Jednak w przeciwieństwie

Bankowość 0 Comments

7 uniwersytetów razem z BZ WBK wydało 36 tysięcy Elektronicznych Legitymacji z funkcją płatniczą

Legitymacje Smartcard integrują w jednym plastiku funkcje, z których akademicy dotychczas korzystali przy użyciu wielu kart np. legitymacji, karty bibliotecznej, biletu miejskiego, karty parkingowej, a – od tego roku –

Bankowość 0 Comments

Mniej niż połowa Polaków ma zaufanie do banków

Klienci oczekują od instytucji finansowych rzetelnej i uczciwej oferty, jasnej komunikacji i podmiotowego traktowania człowieka. To mogłoby zwiększyć zaufanie społeczeństwa. Dziś bankom ufa 49 proc. Polaków, doradcom finansowym – 26 proc., a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź