Szkolna polisa działa podczas ferii

W styczniu i lutym kilkaset tysięcy dzieci wyjedzie na ferie. Zimowe szaleństwa nie należą niestety do najbezpieczniejszych. Jaką ochronę mają, a jaką powinny mieć dzieci, żeby w razie wypadku otrzymały pomoc medyczną na wysokim poziomie, a rodzice zyskali tym samym poczucie, że ich dzieci są dobrze chronione?

Sprawdź, być może twoje dziecko jest już ubezpieczone

Wielu rodziców we wrześniu decyduje się na zakup polisy w ramach grupowej umowy ubezpieczenia oferowanej przez szkołę czy przedszkole. Wg danych Rzecznika Ubezpieczonych taką polisę ma 80% dzieci, czyli około 3,5 miliona. Dzięki takiej polisie zawieranej przez placówki oświatowe dzieci objęte są ochroną podczas zajęć w szkole, w drodze do niej, ale także w trakcie ferii.

– Skutki zimowych kontuzji zazwyczaj na szczęście nie zagrażają życiu dziecka, wiążą się jednak z koniecznością poniesienia sporych kosztów leczenia. Podstawowy zakres takiego ubezpieczenia obejmuje: trwały uszczerbek na zdrowiu, którego dziecko doznało na skutek wypadku. Dodatkowy zakres ochrony może obejmować pobyt dziecka w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Polisa umożliwia rodzicom otrzymanie środkówfinansowychna leczenie dziecka. Dzieci otoczone są ochroną przez 24 godziny na dobę – mówiFilip Przydróżny – Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych, Concordia Ubezpieczenia.

Rodzice mogą również ubezpieczyć swoje dziecko na wyższą sumę ubezpieczenia niż wyznaczona przez placówkę oświatową, zawierając dodatkowe ubezpieczenie indywidualne NNW. W przypadku zaistnienia nieszczęśliwego wypadku, przysługuje wówczas świadczenie z dwóch polis.

– Ubezpieczenia indywidualne NNW mamy nawet dla najmniejszych pociech 1-2 rocznych. Polisa NNW pokrywa również wydatki związane z poważniejszymi zdarzeniami, m.in. operacjami chirurgicznymi, czy śpiączką w następstwie nieszczęśliwego wypadku – dodaje Filip Przydróżny.

Co robić po wypadku?

Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela nie jest skomplikowane. Szczególnie, gdy obecnie można to zrobić telefonicznie lub korzystając z formularzy on-line. Najważniejsze, aby bez zbędnej zwłoki poinformować ubezpieczyciela lub swojego agenta o odpowiednim zdarzeniu.

– Nawet jeżeli klient nie prześle wszystkich niezbędnych dokumentów (są one wymienione w ogólnych warunkach ubezpieczenia), zgłaszana sprawa zostanie zarejestrowana. Bezzwłoczne zgłoszenie wypadku daje możliwość szybkiego udzielenia pomocy. Ubezpieczyciel z kolei ma obowiązek w ciągu 7 dni od zgłoszenia szkody poinformować poszkodowanego jakie dokumenty są jeszcze niezbędne do wypłaty odszkodowania (jeżeli nie ma jeszcze kompletu dokumentów), a w ciągu 30 dni – do wypłaty odszkodowania – mówi Filip Przydróżny.

Top 5 zimowych urazów z udziałem dzieci, na podstawie Concordii Ubezpieczenia:

1. urazy głowy, szczególnie twarzoczaszki

2. rozcięte łuki brwiowe

3. złamane nosy

4. rozcięte wargi

5. złamania kończyn (rąk, nóg)

Previous Dane z rynku pracy w cieniu wydarzeń
Next Dom u szczytu gór - wygodna ostoja w dzikiej przyrodzie

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia 0 Comments

2014: Większość nowych PPE w PZU INWESTYCJE

Aż 17 z 29 nowoutworzonych w 2014 r. Pracowniczych Programów Emerytalnych zarejestrował PZU. To umocniło PZU Inwestycje na pozycji lidera rynku PPE – prowadzi 527 ze wszystkich 1072 takich programów.

Ubezpieczenia 0 Comments

PZU wspiera pobyt European Union Youth Orchestra w Warszawie

10 kwietnia br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie zagra European Union Youth Orchestra, młodzieżowa orkiestra składająca się ze 119 młodych muzyków z 27 krajów Unii Europejskiej. Pobyt EUYO w Warszawie

Finanse osobiste 0 Comments

Tylko jedna piąta upraw w Polsce jest ubezpieczona od zjawisk losowych

Według ustaleń komisji z początku sierpnia w tym roku na skutek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych 31,5 tys. gospodarstw rolnych poniosło straty, które w sumie są szacowane na ponad 1 mld zł. Do tego trzeba

Finanse osobiste 1Comments

Polisy OC zdrożały średnio o 15 proc. Jednym z powodów jest wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkód

Pojawienie się na rynku polis OC z usługą bezpośredniej likwidacji szkody spowodowało wzrost cen polis przeciętnie o 15 proc. – wynika z obserwacji CUK Ubezpieczenia. Opcja ta umożliwia kierowcom likwidację szkody w firmie, w której

Ubezpieczenia 0 Comments

Czy ubezpieczenie wypadkowe jest przydatne?

Każdego dnia, podczas wykonywania obowiązków służbowych, dochodzi do nieszczęść. Bywają bardzo nieobliczalne i powodują liczne kłopoty zdrowotne. Czy warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie wypadkowe? Dlaczego jest tak potrzebne każdemu pracownikowi?

Ubezpieczenia 0 Comments

W jakim celu powołano Centralny Rejestr Ubezpieczonych?

Od dawna w Polsce funkcjonuje Centralny Rejestr Ubezpieczonych. Jego fundamentalnym zadaniem jest rejestrowanie wszystkich ubezpieczonych, którzy muszą uiszczać składki ubezpieczeniowe. Jak prosperuje CRU? Jakie dane gromadzi? W Rejestrze znajdują się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź