Ogromny projekt, ogromne przedsięwzięcie… a jakie korzyści przyniósł ten projekt dla Valmont?

Ogromny projekt, ogromne przedsięwzięcie… a jakie korzyści przyniósł ten projekt dla Valmont?

Już na ostatniej prostej jest realizacja i rozliczenie wspólnego projektu Trigonum i Valmont. Pierwsza firma odpowiadała za pozyskanie dofinansowania dla firm z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a druga miała za zadanie zrealizować swój innowacyjny pomysł w zakresie linii technologicznej. Ten ogromny projekt zakończył się sukcesem i przyniósł realne korzyści Valmont Sp. z o.o. Sprawdź jakie.

Valmont Sp. z o.o. – co to za firma?

Na początek warto w kilku zdaniach scharakteryzować firmę Valmont Sp. z o.o. To podmiot, który w ostatnich latach zbudował pozycję lidera rynku Europy Środkowo-Wschodniej w sektorze produkcji lekkich i wydajnych słupów oświetleniowych, energetycznych, sygnalizacyjnych, czy też masztów. Od lat inżynierowie Valmont pracują nad wprowadzaniem innowacji do procesu produkcyjnego, której celem jest pełna automatyzacja procesu produkcji. Ostatnim etapem realizowanym manualnie był  wykańczanie i pakowanie słupów. To nad tym projektem współpracowali eksperci Trigonum i Valmont, a kooperacja zakończyła się spektakularnym sukcesem. 

Współpraca przy ogromnym przedsięwzięciu 

Bez wątpienia w tym wypadku można mówić o ogromnym przedsięwzięciu biznesowym. Pozyskana przez Trigonum dotacja dla firm z NCBiR wyniosła w pierwszym etapie 17 milionów złotych na proces automatyzacji linii produkcyjnej plus na etap ostatni – wykańczanie i pakowania prawie 7 milionów złotych. Pieniądze te zostały wykorzystane na prace projektowe inżynierów i zespołu badawczego, budowę oraz wdrożenie innowacyjnej linii technologicznej. Współpraca zakończyła się sukcesem. Efektem tego jest stworzenie pierwszej na świecie linii technologicznej tego typu, która korzystnie wpływa na końcowy proces produkcji słupów oświetleniowych. 

Wysoki poziom automatyzacji redukuje potrzebę pracy manualnej pracowników, a także minimalizuje ewentualne straty finansowe. To wszystko przy zwiększeniu wydajności produkcji. Wdrożona i eksploatowana przez Valmont linia technologiczna to innowacja, która z czasem może odmienić procesy produkcyjne w tym sektorze. Jej zastosowanie pozwoliło Valmont jeszcze bardziej ustabilizować pozycję lidera rynku Europy Środkowo-Wschodniej. 

Korzyści biznesowe dla Valmont

Realizacja projektu przyniosła realne korzyści dla Valmont, a wiele z nich ma charakter długoterminowy. Poniżej przedstawiamy podstawowe z nich. 

Lepsza pozycja na rynku 

Wprowadzona innowacja w postaci linii technologicznej przełożyła się na zbudowanie jeszcze silniejszej pozycji na rynku. Firma Valmont nie tylko stała się liderem rynku Europy Środkowo-Wschodniej w obszarze produkcji słupów, ale również ustabilizowała swoją pozycję na szczycie. Obecnie Valmont to firma notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, która posiada ponad 20 oddziałów w Polsce i za granicą. Przekłada się to także na stabilny wzrost wolumenu sprzedaży produktów oferowanych przez Valmont. 

Poprawiona jakość produkcji 

Realizacja tego przedsięwzięcia przełożyła się również na wyraźny wzrost jakości produkcji słupów w zakładach Valmont. Wysoki poziom automatyzacji pozwala zachować najwyższe standardy produkcyjne oraz zminimalizować ryzyko błędów. Każdy pojedynczy słup wykonywany jest ze starannie przygotowanych i obrobionych komponentów. To wszystko przy zachowaniu wysokiej powtarzalności produkcji. Planowanie realizacji projektu rozpoczęto od stworzenia symulacji komputerowej procesów produkcji w oparciu o którą zaplanowano nowe zautomatyzowane procesy: wykańczania i pakowania konstrukcji stalowych. Wykorzystano także system znakowania i szybkiej identyfikacji produktów. Zastosowano rozwiązania oparte na skanowaniu informacji technologicznych i transfer ich w czasie rzeczywistym do linii produkcyjnej w celu wygenerowania receptury produkcyjnej, która stanowi punkt początkowy całego procesu wykańczania produktu.

Wzrost bezpieczeństwa pracy 

Wdrożenie innowacyjnej linii technologicznej przełożyła się na poprawę bezpieczeństwa i warunków pracy osób zatrudnionych w Valmont. Linia produkcyjna jest wykonana zgodnie z wytycznymi norm jakościowych. Całość procesu oparta jest na dwóch manipulatorach, które automatycznie zarządzają procesem transportu słupów w obrębie linii. Operator posiada pełną kontrolę nad procesem, a jego osoba jest odpowiednio zabezpieczona. W Valmont zadbano o to, aby organizacja pracy oraz cały łańcuch produkcyjny były dopięte na ostatni guzik. Proces realizowany jest w oparciu o automatyczny system zarządzania linią technologiczną, wyposażony w innowacyjne rozwiązania jak system analizy składowania słupów oparty na kamerach i wizji 3d oraz przestrzennej mapie ułożenia słupów z dalmierzami laserowymi. 

Optymalizacja kosztów i realne oszczędności 

Nie bez znaczenia są również koszty produkcji. W tym wypadku linia produkcyjna zminimalizowała ryzyko błędów, zwiększyła moce przerobowe Valmont, a także korzystnie wpłynęła na wolumen sprzedaży. To wszystko przekłada się na optymalizację kosztów całego procesu, a także realne oszczędności na zużyciu energii elektrycznej oraz kosztach pracy pracowników. Wsparciem dla planowania produkcji jest między innymi wdrożony algorytm interpretujący sytuację na linii produkcyjnej z punktu widzenia aktualnego zapotrzebowania produkcji.

Firma Valmont jest doskonałym przykładem wsparcia środków dotacyjnych w procesach automatyzacji i robotyzacji produkcji. W celu pozyskania dofinansowania na wdrożenie innowacyjnego projektu dla przemysłu warto skontaktować się z przedstawicielem Trigonum. W tym przypadku do wdrożenia innowacji procesowej doszło dzięki realizacji przez Valmont projektu badawczo-rozwojowego „Opracowanie i budowa innowacyjnej linii technologicznej o wysokim stopniu automatyzacji do zastosowania w procesie wykańczania i pakowania słupów oświetleniowych” współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Ścieżka dla Mazowsza

Previous Jak strona WWW może pomóc fryzjerowi w osiągnięciu sukcesu?
Next Dlaczego warto kupić gotowe spółki w Radomiu?

Może to Ci się spodoba

Firma 1Comments

Jak nie utonąć w morzu konkurencji?

Polacy, to bardzo przedsiębiorczy naród. Szacuje się, że w naszym kraju funkcjonuje ok. 2 milionów jednoosobowych działalności gospodarczych.  Niestety wiele z tych firm w ciągu 2 lat znika z rynku.

PKO BP wesprze polskie start-upy

Do 200 tys. zł dofinansowania, dostęp do infrastruktury technicznej oraz wsparcie ekspertów ds. biznesu, podatków i prawa mogą otrzymać innowacyjne przedsiębiorstwa uczestniczące w konkursie Scale UP, który jest częścią programu Start in Poland.

Oczaruj klientów, wzbudź zawiść konkurencji i wrzuć to w koszty! – czyli o upominkach firmowych słów kilka

Obdarowywanie klientów gadżetami reklamowymi z logo firmy weszło już na dobre do zakresu działań marketingowo-promocyjnych. Najczęściej wśród takich upominków spotyka się długopisy, kubki, smycze, breloki oraz inne nieszczególnie kosztowne drobiazgi.

Rynek reklamy czuły na zmiany polityczne

Szacowany na 6,5 mld zł rynek reklamy w tym roku będzie w pewnym stopniu kształtowany przez czynniki polityczne. Z jednej strony branża pilnie śledzi zmiany w TVP. Trudno jednak przewidzieć, czy i jak zmieni się

Nakłady firm na cyberbezpieczeństwo będą rosły

Branża zajmująca się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni w bieżącym roku spodziewa się narastających wyzwań związanych z ochroną danych i infrastruktury IT. Z raportu EY wynika, że ponad połowa firm miała w ostatnim czasie do czynienia z naruszeniem

Komputronik chce być prywatną firmą i wycofuje się z giełdy

Większościowi akcjonariusze firmy Komputronik, polskiej sieci sklepów oferujących m.in. sprzęt komputerowy, podjęli decyzję o zamiarze całkowitego przejęcia spółki i wycofaniu jej z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Rodzina Buczkowskich chce długoterminowo zaangażować się w rozwój

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź