Kiedy działalność rozpocznie Rada Fiskalna?

Kiedy działalność rozpocznie Rada Fiskalna?

W scenariuszu posłów jest zbudowanie Rady Fiskalnej, która zapanuje nad środkami finansowymi RP. Już w okresie letnim minionego roku przedstawili projekt ustawy stabilizującej funkcjonowanie instytucji oraz czynności naprawcze na najbliższe lata. Co należeć będzie do podstawowych zadań Rady Fiskalnej?

Na początek trzeba powiedzieć, że według gotowej wizji Rada Fiskalna musi składać się z trzech członków. Każdy otrzyma posadę po wcześniejszym głosowaniu w Sejmie. Aby znaleźć się w szeregach organizacji trzeba posiadać odpowiednie wykształcenie, bogate doświadczenie i zapał do pracy.

Do najważniejszych zadań Rady należeć będzie dysponowanie pieniędzmi publicznymi, prognozowanie wydatków, ciągłe zainteresowanie uzyskanymi kredytami, szukanie rezerw finansowych oraz łatanie dziury budżetowej.

Podsumowując, Rada Finansowa budować ma indywidualny organ władzy państwowej, który podejmie wysiłek panowania nad budżetem kraju, uspokoi sytuację ekonomiczną i znajdzie rozwiązanie w przypadku kryzysu budżetowego.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Analiza poranna: NZD/USD
Next Czy firmy powinny kierować personel na kurs językowy?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Duży spadek oprocentowania kredytów i lokat

Stopy procentowe w naszym kraju po raz kolejny zostały obniżone. Podstawowa stopa NBP spadła z 2% do zaledwie 1,5%. W najbliższym czasie banki zapewne pogorszą więc ofertę lokat. Znikną oferty

Wiadomości 0 Comments

Co piąty zawodowy kierowca chce odejść z zawodu. Zarobki w branży nie rekompensują niedogodności

Ze względu na brak kierowców blisko dwie trzecie firm transportowych ma problemy z zapełnieniem grafiku przewozów. Niedobory kadrowe sięgają 100 tys. wakatów, a co roku branża mogłaby zatrudnić 30–40 tys. osób.

Wiadomości 0 Comments

Zmiana prawa ukróciła wyłudzenia VAT w handlu smartfonami i tabletami

Odwrócony VAT sprawdził się w walce z procederem wyłudzeń podatku na smartfonach, tabletach czy konsolach. Budżet mógł zyskać na tym w ciągu roku ok. 500 mln zł – szacują eksperci ZIPSEE „Cyfrowa Polska”

Wiadomości 0 Comments

KGHM w ciągu najbliższych pięciu lat chce się skupić na podnoszeniu wartości posiadanych aktywów

Kontrowersyjna inwestycja w chilijską kopalnię Sierra Gorda, która nie spełniła pokładanych w niej nadziei, stopniowo poprawia wyniki. Dlatego KGHM Polska Miedź chce się skupić na uzyskaniu maksymalnej możliwej wartości z już posiadanych złóż, zanim

Wiadomości 0 Comments

E-peers: kompetencje zamknięte w algorytmie

Jak skutecznie rozwijać swoją karierę, poszerzając posiadane kompetencje? Jak znaleźć lepszą pracę albo awansować dzięki rozwojowi umiejętności? To tylko część możliwości, które daje e-peers.com – portal i platforma komunikacyjna, pozwalająca

Wiadomości 0 Comments

Na lipcowej liście refundacyjnej po raz kolejny nie znalazły się nowoczesne leki na raka prostaty

Rak prostaty to drugi najczęstszy wśród mężczyzn nowotwór złośliwy. Każdego roku w Polsce notuje się prawie 10 tys. nowych przypadków. Życie chorych na zaawansowaną postać raka prostaty nawet o kilka lat mogłyby

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź