Czy firmy powinny kierować personel na kurs językowy?

Czy firmy powinny kierować personel na kurs językowy?

Poważne firmy i przedsiębiorstwa przyjmują zdolnych i doświadczonych pracowników, ponieważ od początku przynoszą pierwsze korzyści. Aczkolwiek nieustanne podnoszenie swoich umiejętności jest bardzo ważne i zdecydowanie potrzebne. Czy w związku z tym przełożony powinien organizować kursy językowe dla personelu?

Nikt nie jest zaskoczony, że dużym zainteresowaniem cieszą się kandydaci, którzy znają co najmniej jeden język obcy na poziomie zaawansowanym. Mówi to o pragnieniach rozwoju oraz ścisłej współpracy z zagranicznymi klientami.

Zdarzają się przypadki, gdy firma niespodziewanie nawiązuje kontakt z kontrahentem azjatyckim. Oferuje ciekawe warunki, ale nikt nie zna języka i nie może prowadzić konsultacji. Wówczas idealnym wyjściem jest przyspieszony kurs chińskiego lub koreańskiego dla handlowców.

Z pewnością kursy językowe przynoszą duże dobrego. Na początku należy zainwestować pieniądze w profesjonalnego lektora i wykładowcę, ale nawet po krótkim czasie firma zdobędzie klienta i pokaźne zyski.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Kiedy działalność rozpocznie Rada Fiskalna?
Next Wszystko o działalności regulowanej

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Jakie nowości w przetargach publicznych?

Niedawno wprowadzono poprawki w przepisach o zamówieniach publicznych. Dotyczyć powinny chociaż część procedur używanych w przetargach oraz administracji. Proponowane ustalenia stanowić mają alternatywę dla prawa ustanowionego w 2007 roku. Jakie

Mała firma 0 Comments

Na czym polega outsourcing?

Chyba każdy przedsiębiorca chciałby, żeby jego działalność gospodarcza prosperowała perfekcyjnie. Oznacza to, że zrobi wiele, aby poprawić sprawność niektórych rozwiązań, a stare zmodyfikować lub wymienić. Ze wsparciem przychodzi outsourcing, który

Mała firma 0 Comments

Czy idealny pracownik istnieje?

Założeniem każdego przełożonego jest znalezienie wartościowego pracownika na zwolnione miejsce pracy. Aby jednak wskazać najlepszego kandydata należy zastosować kilka najważniejszych czynności, które ułatwią wybór i pomogą w podjęciu właściwych kroków.

Mała firma 0 Comments

Czy dumping jest zgody z prawem?

Każda korporacja posiada spersonalizowaną taktykę rozwoju i kreowania miejsca na rynku. Czasami stosuje się dyskusyjne sposoby, które nie dają gwarancji na sukces. Wśród wielu wskazać należy dumping, który cieszy się

Mała firma 0 Comments

Czy przedsiębiorcy zarabiają dużo?

Wielu pracowników dużych przedsiębiorstw i korporacji prognozuje założenie własnej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego planu zawodowego jest kilka. Jednak zazwyczaj bardzo ceniona jest niezależność decyzyjna i materialna. Ile zarabia zwykły przedsiębiorca?

Mała firma 0 Comments

Czy kobiety muszą wykonywać wszystkie obowiązki przełożonego?

Zgodnie z ustaleniami Rady Ministrów z 1996 roku lat istnieje cały katalog czynności, których nie mogą wypełniać kobiety. Dodatkowo unormowano system ograniczeń, o których powinien wiedzieć każdy pracodawca. Jakich obowiązków

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź