Jaki fotel biurowy?

Jaki fotel biurowy?

Fotel – bez względu na to, czy będzie używany w biurze, czy domu, powinien być dostosowany do naszych potrzeb, a także funkcjonalny i elegancki.

Wybór kształtu oparcia i siedziska

Przede wszystkim krzesło powinno być wygodne, a o jego komforcie decydują oparcie i siedzisko. Zwróć uwagę na kształt pleców. Za najbardziej ergonomiczne uważane jest oparcie, które znajduje się jak najbliżej pleców użytkownika i posiada maksymalną liczbę punktów styku. Bardzo ważnym elementem jest zgięcie w odcinku lędźwiowym. Ważne jest, aby zgięcie było dokładnie na poziomie lędźwiowym, a nie niżej, nie wyżej. Zwróć uwagę na obecność występów po bokach oparcia. Celem wszystkich tych elementów jest utrzymanie właściwej postawy. Im bardziej plecy opierają się o oparcie krzesła, tym lepiej poczujesz się pod koniec dnia. Następną rzeczą, na którą zwrócilibyśmy uwagę, jest siedzisko krzesła. Optymalna głębokość siedziska to taka, gdy podczas siedzenia istnieje odległość na szerokość dłoni między zgięciem kolana a końcem siedziska. Jest to ważne, ponieważ nadciśnienie pod zgiętym kolanem doprowadzi do ściągnięcia naczyń krwionośnych, obrzęku nóg i ogólnego zmęczenia. Zwróć też uwagę na jego kształt. Niewielkie wcięcie na środku siedziska pozwoli ci siedzieć nieruchomo, a nie przesuwać się po fotelu.

Sprawdź: Ranking foteli biurowych do 1500 zł >>

Odrębnym tematem dyskusji są krzesła ergonomiczne. Krzesła te zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie, a także ułatwią życie osobom ze skrzywieniem kręgosłupa lub przy bólach pleców. Krzesła ergonomiczne są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem i pasują do szerokiego grona użytkowników. Jeśli wybierasz krzesło dla siebie, najlepszym sposobem jest przymierzenie go.

Wybór zagłówka i podłokietników

Czy ważne jest, aby zwracać uwagę na obecność podłokietników i zagłówków w fotelu? Wszystko zależy od twoich osobistych preferencji, ilości czasu spędzonego w fotelu i do czego wybierasz fotel. Podłokietniki i zagłówek są potrzebne tym, którzy na ogół dużo pracują. Jest wygodne – od czasu do czasu opuścić głowę na zagłówek, ułożyć ręce w wygodnej pozycji i pozwolić sobie na kilkuminutowy odpoczynek. Kiedy twoje ręce są w ciągłym ruchu, nie potrzebujesz podłokietników. Jeśli szukasz krzesełka dla dziecka, to w tym przypadku są one wręcz przeciwwskazane, jako profilaktyka skoliozy.

Wybór mechanizmów

Nie da się stworzyć uniwersalnego krzesła, które pasowałoby do wszystkich użytkowników. Dlatego bardzo ważna jest możliwość dostosowania go do twoich potrzeb. Biorąc pod uwagę, że ludzie są różnego wzrostu, producenci zapewnili możliwość regulacji wysokości krzesła dla praktycznie wszystkich modeli. Bardzo wygodna jest regulacja kąta oparcia i siedziska. Wszystkie fotele mogą mieć własne regulacje i w zależności od możliwości są montowane na różnych modelach krzeseł. Zazwyczaj im droższe krzesło, tym większy zakres działania mechanizmu. Minimalny zestaw regulacji powinien obejmować regulację wysokości i kąta oparcia. Jedynym wyjątkiem są foteliki dziecięce, w których zgodnie z zaleceniami ortopedów powinna występować minimalna regulacja, aby dziecko przyzwyczaiło się do siedzenia prosto. Jeszcze lepiej wybrać krzesło z możliwością regulacji wysokości oparcia, a jeśli projekt to przewiduje, także, jeśli chodzi o wysokość podłokietników i zagłówka. Wiele modeli wyposażonych jest również w mechanizm wahadłowy – bardzo wygodna opcja dla osób, których praca jest ściśle związane z siedzeniem przy stole.

Wybór podstawy

W przypadku konstrukcji plastikowych maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg. Ze względu na niską cenę krzesła z plastikową poprzeczką zawsze będą najbardziej poszukiwane. Jeśli regularne obciążenie krzesła przekracza 120 kg, zalecamy zwrócenie uwagi na wzmocnione poprzeczki – metal chromowany, metal z drewnianymi nakładkami lub lite aluminium. Wszystkie różnią się wzornictwem, więc wybór można dokonać w zależności od wnętrza pomieszczenia. Ważnym punktem przy wyborze krzesła są rolki. Prawie wszystkie krzesła są standardowo wyposażone w plastikowe kółka, które nadają się do miękkich wykładzin podłogowych (dywan lub linoleum). Jeśli używasz krzesła na płytkach ceramicznych, parkiecie lub laminacie, poproś o wymianę rolek na gumowane. Rolki te pracują ciszej i znacznie mniej uszkadzają powierzchnię podłogi.

Previous Pracownicy na Home office? Sprawdź, jak o nich zadbać!
Next Wanna z prysznicem – przyjemne z pożytecznym

Może to Ci się spodoba

Dotacje 0 Comments

Pół miliarda złotych ma zachęcić fundusze inwestycyjne do wspierania innowacyjnych projektów technologicznych

Pół miliarda złotych wynosi budżet Funduszu Funduszy, który ma wspierać w Polsce inwestycje w zakresie komercjalizacji projektów naukowo-badawczych i rozwój obszaru innowacyjnych technologii. To wspólna inicjatywa PZU i NCBiR otwarta dla innych prywatnych inwestorów. –

Komisja Europejska chce uprościć procedury ubiegania się o środki unijne

Komisja Europejska powinna rozważyć możliwości wprowadzenia ułatwień w dostępie do funduszy unijnych zaplanowanych w budżecie od 2020 roku – tak brzmi konkluzja grupy wysokiego szczebla ds. uproszczenia przepisów. Chodzi głównie o uproszczenie procedur

Polskie firmy kontrolują około 7–10 proc. światowego rynku druku trójwymiarowego

W ubiegłym roku sprzedano na świecie ponad 200 tys. drukarek 3D o wartości 1,6 mld dolarów – szacuje Deloitte. Do 2020 roku nabywców może znaleźć nawet 8 mln sztuk tego sprzętu.

Transport międzynarodowy – odprawa celna

W realizacji transportu międzynarodowego jedną z naliczanych opłat jest cło. To opłata, która nie jest stosowana w przypadku każdego rodzaju transportu zagranicznego, o czym decydują przepisy prawa. Do płatności cła

Firma

Nowe trendy w polskim faktoringu

Polscy faktorzy odchodzą od najprostszych rozwiązań rynkowych. Firmy faktoringowe stawiają na rozwój technologii IT oraz produkty hybrydowe, które łączą faktoring z innymi narzędziami finansowania handlu. Branża planuje również wdrożenie działań

Połowa firm znajduje się w rękach polskich właścicieli

Ponad połowa firm zarejestrowanych w Polsce ma polskich właścicieli – wynika z badań Bisnode. Udział rodzimego kapitału spada wraz ze wzrostem wielkości przedsiębiorstwa. Wśród największych zaledwie 38 proc. znajduje się w polskich rękach.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź