Jaki fotel biurowy?

Jaki fotel biurowy?

Fotel – bez względu na to, czy będzie używany w biurze, czy domu, powinien być dostosowany do naszych potrzeb, a także funkcjonalny i elegancki.

Wybór kształtu oparcia i siedziska

Przede wszystkim krzesło powinno być wygodne, a o jego komforcie decydują oparcie i siedzisko. Zwróć uwagę na kształt pleców. Za najbardziej ergonomiczne uważane jest oparcie, które znajduje się jak najbliżej pleców użytkownika i posiada maksymalną liczbę punktów styku. Bardzo ważnym elementem jest zgięcie w odcinku lędźwiowym. Ważne jest, aby zgięcie było dokładnie na poziomie lędźwiowym, a nie niżej, nie wyżej. Zwróć uwagę na obecność występów po bokach oparcia. Celem wszystkich tych elementów jest utrzymanie właściwej postawy. Im bardziej plecy opierają się o oparcie krzesła, tym lepiej poczujesz się pod koniec dnia. Następną rzeczą, na którą zwrócilibyśmy uwagę, jest siedzisko krzesła. Optymalna głębokość siedziska to taka, gdy podczas siedzenia istnieje odległość na szerokość dłoni między zgięciem kolana a końcem siedziska. Jest to ważne, ponieważ nadciśnienie pod zgiętym kolanem doprowadzi do ściągnięcia naczyń krwionośnych, obrzęku nóg i ogólnego zmęczenia. Zwróć też uwagę na jego kształt. Niewielkie wcięcie na środku siedziska pozwoli ci siedzieć nieruchomo, a nie przesuwać się po fotelu.

Sprawdź: Ranking foteli biurowych do 1500 zł >>

Odrębnym tematem dyskusji są krzesła ergonomiczne. Krzesła te zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie, a także ułatwią życie osobom ze skrzywieniem kręgosłupa lub przy bólach pleców. Krzesła ergonomiczne są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem i pasują do szerokiego grona użytkowników. Jeśli wybierasz krzesło dla siebie, najlepszym sposobem jest przymierzenie go.

Wybór zagłówka i podłokietników

Czy ważne jest, aby zwracać uwagę na obecność podłokietników i zagłówków w fotelu? Wszystko zależy od twoich osobistych preferencji, ilości czasu spędzonego w fotelu i do czego wybierasz fotel. Podłokietniki i zagłówek są potrzebne tym, którzy na ogół dużo pracują. Jest wygodne – od czasu do czasu opuścić głowę na zagłówek, ułożyć ręce w wygodnej pozycji i pozwolić sobie na kilkuminutowy odpoczynek. Kiedy twoje ręce są w ciągłym ruchu, nie potrzebujesz podłokietników. Jeśli szukasz krzesełka dla dziecka, to w tym przypadku są one wręcz przeciwwskazane, jako profilaktyka skoliozy.

Wybór mechanizmów

Nie da się stworzyć uniwersalnego krzesła, które pasowałoby do wszystkich użytkowników. Dlatego bardzo ważna jest możliwość dostosowania go do twoich potrzeb. Biorąc pod uwagę, że ludzie są różnego wzrostu, producenci zapewnili możliwość regulacji wysokości krzesła dla praktycznie wszystkich modeli. Bardzo wygodna jest regulacja kąta oparcia i siedziska. Wszystkie fotele mogą mieć własne regulacje i w zależności od możliwości są montowane na różnych modelach krzeseł. Zazwyczaj im droższe krzesło, tym większy zakres działania mechanizmu. Minimalny zestaw regulacji powinien obejmować regulację wysokości i kąta oparcia. Jedynym wyjątkiem są foteliki dziecięce, w których zgodnie z zaleceniami ortopedów powinna występować minimalna regulacja, aby dziecko przyzwyczaiło się do siedzenia prosto. Jeszcze lepiej wybrać krzesło z możliwością regulacji wysokości oparcia, a jeśli projekt to przewiduje, także, jeśli chodzi o wysokość podłokietników i zagłówka. Wiele modeli wyposażonych jest również w mechanizm wahadłowy – bardzo wygodna opcja dla osób, których praca jest ściśle związane z siedzeniem przy stole.

Wybór podstawy

W przypadku konstrukcji plastikowych maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg. Ze względu na niską cenę krzesła z plastikową poprzeczką zawsze będą najbardziej poszukiwane. Jeśli regularne obciążenie krzesła przekracza 120 kg, zalecamy zwrócenie uwagi na wzmocnione poprzeczki – metal chromowany, metal z drewnianymi nakładkami lub lite aluminium. Wszystkie różnią się wzornictwem, więc wybór można dokonać w zależności od wnętrza pomieszczenia. Ważnym punktem przy wyborze krzesła są rolki. Prawie wszystkie krzesła są standardowo wyposażone w plastikowe kółka, które nadają się do miękkich wykładzin podłogowych (dywan lub linoleum). Jeśli używasz krzesła na płytkach ceramicznych, parkiecie lub laminacie, poproś o wymianę rolek na gumowane. Rolki te pracują ciszej i znacznie mniej uszkadzają powierzchnię podłogi.

Może to Ci się spodoba

Do 2020 r. kraje UE muszą zmniejszyć zużycie energii o 20 proc

Wdrożenie w przedsiębiorstwie odpowiedniego systemu zarządzania energią pozwala na znaczne obniżenie kosztów energii. Zmniejsza także wpływ na środowisko naturalne. Tego typu rozwiązanie w naszym kraju jest jednak ciągle rzadkością. Niedawno do grona firm

Content Marketing jako wielowymiarowe narzędzie promocyjne

Content marketing to niezwykle elastyczne narzędzie, które pozwala na realizację różnych celów biznesowych. Jak każda reklama w internecie, tak i kampania CM w finalnym efekcie ma doprowadzić do wzrostu sprzedaży

Firma

Nowe trendy w polskim faktoringu

Polscy faktorzy odchodzą od najprostszych rozwiązań rynkowych. Firmy faktoringowe stawiają na rozwój technologii IT oraz produkty hybrydowe, które łączą faktoring z innymi narzędziami finansowania handlu. Branża planuje również wdrożenie działań

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź