Jak początkujący powinni inwestować na giełdzie?
Wielu młodych ludzi ma marzenia o wielkich pieniądzach i dostatnim życiu. Mają oszczędności, ale boją się inwestować i nie mają ochoty na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Czy giełda to dobre miejsce dla niedoświadczonego nowicjusza? O czym powinien pamiętać na początku swojej ryzykownej przygody?
Na wstępie należy powiedzieć, że dostęp do świata giełdowego jest bardzo prosty. Jednak wszystkie dokonywane ruchy bardzo niebezpieczne i często zbyt ryzykowne. Dlatego jest o hobby lub zawód dla osób odpowiedzialnych, które panują nad emocjami i pozostają opanowane nawet w kryzysowych sytuacjach.
Do podjęcia pierwszych kroków wystarczy złożyć wniosek i uruchomić własne konto maklerskie. Następnie wypełnić formularze, ankiety oraz inne przedstawione dokumenty potwierdzić danymi z dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Wszelkie formalności można załatwić za pośrednictwem internetu lub z pomocą wykwalifikowanego konsultanta telefonicznego. Po akceptacji ze strony brokera rachunek maklerski jest aktywowany i można bez ograniczeń korzystać z wirtualnego konta użytkownika.
Tak naprawdę sposób przeprowadzenia procedur oraz respektowanie regulaminów zależy od wybranego domu maklerskiego. Jedne stawiają większy nacisk na spełnianie warunków regulaminowych, inne na pozyskiwanie nowych klientów.
Bez względu na dokonany wybór konieczne jest dokładnie (nawet wielokrotne) przeczytanie umowy oraz wyjaśnienie niezrozumiałych fragmentów. Wiele z nich zawiera podchwytliwe przepisy, które mogą w przyszłości zadziałać na niekorzyść i spowodować nie lada problem. Tym bardziej jeśli jest to pierwszy kontakt z giełdą i większość pojęć to tylko niezrozumiałe hasła i enigmatyczne zwroty.
Inwestowanie może być dobrą zabawą tylko wtedy, gdy zainteresowany posiada niezbędne informacje merytoryczne, wiedzę oraz doświadczenie. Dzięki temu jest w stanie przewidzieć przyszłe działania oraz ustrzec się od bankructwa. Jednak na to trzeba dużo czasu i pieniędzy. Dlatego wielu specjalistów giełdowych proponuje czytanie poradników oraz prowadzenie symulacji bez konsekwencji. Można szybko nabrać wprawy i zrozumieć zachodzące mechanizmy.
Swoje pierwsze działania można podjąć bez wychodzenia z domu, a to dodatkowo zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa. Warto jednak nauczyć się cierpliwości i spokojnie analizować każdą (często tylko pozorną) okazję, aby nie stracić wszystkiego. Oczywiście wraz z upływem czasu pewność siebie wzrasta, a potrzeby rosną. Nie można jednak stracić kontroli o obsesyjnie inwestować całego posiadanego kapitału. To prosta droga do problemów finansowych oraz uzależnienia na długie lata.
Może to Ci się spodoba
Inwestycje w farmy wiatrowe na Bałtyku mogą wynieść kilkadziesiąt miliardów złotych
Aukcje energii to szansa dla technologi, które nie mogły rozwinąć się w poprzednim systemie opartym na zielonych certyfikatach. Jedną z nich jest morska energetyka wiatrowa, która jest relatywnie stabilnym źródłem zielonej energii. Inwestycje w ten
Pedro Pereira da Silva, były dyrektor generalny Biedronki, ujawnia swoje plany
Pedro Pereira da Silva po 25 latach pracy w Jeronimo Martins, w tym 16 latach w Polsce, zmienia barwy. Pokieruje siecią sklepów spożywczych Dixi w Rosji i chce tam powtórzyć sukces Biedronki. Da Silva skorzysta
Czy domena europejska to dobra inwestycja?
Domena europejska (.eu) zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Wielu przedsiębiorców często rejestruje ją w parze z naszą domeną narodową (.pl) dla podkreślenia europejskiego wymiaru swojej działalności. Prawie 38% witryn
Polski rynek giełdowy budzi zainteresowanie inwestorów
Pochodzący ze Szwajcarii inwestor i ekonomista, zwolennik austriackiej szkoły ekonomii, przedkładającej mechanizmy wolnego rynku nad regulacyjne działanie państwa Marc Faber postrzega warszawską giełdę jako interesujące miejsce do inwestowania. Ekonomista uważa, że
Zbyt mało gruntów przygotowanych pod największe inwestycje przemysłowe
Niewielki wybór gotowych gruntów o wystarczająco dużej powierzchni przystosowanych pod kompleksową inwestycję to jeden z powodów, dla których Polska przegrała kilka razy wyścig o wielkie projekty przemysłowe międzynarodowych koncernów. Jednym ze źródeł takich gruntów
Rynek instrumentów pochodnych w marcu 2013 r.
Kontrakty na WIG20 – W marcu 2013 roku wolumen obrotu kontraktami terminowymi na WIG20 wyniósł 896,8 tys. kontraktów; – Liczba otwartych pozycji na tym instrumencie na koniec marca 2013 roku
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!