Jak początkujący powinni inwestować na giełdzie?

Jak początkujący powinni inwestować na giełdzie?

Wielu młodych ludzi ma marzenia o wielkich pieniądzach i dostatnim życiu. Mają oszczędności, ale boją się inwestować i nie mają ochoty na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Czy giełda to dobre miejsce dla niedoświadczonego nowicjusza? O czym powinien pamiętać na początku swojej ryzykownej przygody?

Na wstępie należy powiedzieć, że dostęp do świata giełdowego jest bardzo prosty. Jednak wszystkie dokonywane ruchy bardzo niebezpieczne i często zbyt ryzykowne. Dlatego jest o hobby lub zawód dla osób odpowiedzialnych, które panują nad emocjami i pozostają opanowane nawet w kryzysowych sytuacjach.

Do podjęcia pierwszych kroków wystarczy złożyć wniosek i uruchomić własne konto maklerskie. Następnie wypełnić formularze, ankiety oraz inne przedstawione dokumenty potwierdzić danymi z dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Wszelkie formalności można załatwić za pośrednictwem internetu lub z pomocą wykwalifikowanego konsultanta telefonicznego. Po akceptacji ze strony brokera rachunek maklerski jest aktywowany i można bez ograniczeń korzystać z wirtualnego konta użytkownika.

Tak naprawdę sposób przeprowadzenia procedur oraz respektowanie regulaminów zależy od wybranego domu maklerskiego. Jedne stawiają większy nacisk na spełnianie warunków regulaminowych, inne na pozyskiwanie nowych klientów.

Bez względu na dokonany wybór konieczne jest dokładnie (nawet wielokrotne) przeczytanie umowy oraz wyjaśnienie niezrozumiałych fragmentów. Wiele z nich zawiera podchwytliwe przepisy, które mogą w przyszłości zadziałać na niekorzyść i spowodować nie lada problem. Tym bardziej jeśli jest to pierwszy kontakt z giełdą i większość pojęć to tylko niezrozumiałe hasła i enigmatyczne zwroty.

Inwestowanie może być dobrą zabawą tylko wtedy, gdy zainteresowany posiada niezbędne informacje merytoryczne, wiedzę oraz doświadczenie. Dzięki temu jest w stanie przewidzieć przyszłe działania oraz ustrzec się od bankructwa. Jednak na to trzeba dużo czasu i pieniędzy. Dlatego wielu specjalistów giełdowych proponuje czytanie poradników oraz prowadzenie symulacji bez konsekwencji. Można szybko nabrać wprawy i zrozumieć zachodzące mechanizmy.

Swoje pierwsze działania można podjąć bez wychodzenia z domu, a to dodatkowo zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa. Warto jednak nauczyć się cierpliwości i spokojnie analizować każdą (często tylko pozorną) okazję, aby nie stracić wszystkiego. Oczywiście wraz z upływem czasu pewność siebie wzrasta, a potrzeby rosną. Nie można jednak stracić kontroli o obsesyjnie inwestować całego posiadanego kapitału. To prosta droga do problemów finansowych oraz uzależnienia na długie lata.

Previous Czy budowa domu jest kosztowna?
Next Jak otworzyć własną pralnię wodną?

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

Banki centralne kupują złoto

Wiele wskazuje na to, że złoto znów może powrócić do łask inwestorów. Od początku roku podrożało już o niemal 17 proc. Chętni na nie są nie tylko inwestorzy. Z ostatnich informacji Światowej Rady

Inwestowanie 0 Comments

Handel online może wzrosnąć w tym roku do 35 mld zł

Internetowa sprzedaż nadal rozwija się szybko. W tym roku handel w sieci może wzrosnąć do 35 mld zł, czyli o około 15 proc. w ujęciu rocznym. Konkurencja na tym rynku jest coraz większa,

Inwestowanie 0 Comments

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestował już w Polsce 8,5 mld euro

Działalność na rynkach zagranicznych prowadzi ponad 15 tys. polskich przedsiębiorstw. Zdecydowana większość operuje w krajach Europy Zachodniej, ale uwaga krajowych firm coraz częściej znów zwraca się w stronę Ukrainy. Zdaniem Grzegorza Zielińskiego

Inwestowanie 0 Comments

Przebicie poziomu 50 dol. za baryłkę ropy naftowej może być w najbliższych miesiącach bardzo trudne

Konsekwencje brexitu, słabnąca kondycja gospodarki Chin, coraz większe wydobycie w krajach OPEC i z odwiertów w Stanach Zjednoczonych powodują, że mimo systematycznie rosnącego popytu na świecie wciąż utrzymuje się znaczna nadpodaż ropy naftowej.

Inwestowanie 0 Comments

Sektor energetyczny rozwija się w kierunku e-commerce i elektronicznej obsługi klienta

Rynek e-commerce notuje dwucyfrowe wzrosty, a jego całkowita wartość wyniesie pod koniec roku blisko 36 mld zł. Na tej dynamice skorzystać chcą firmy z sektora energetycznego. Wprowadzenie elektronicznych kanałów sprzedaży i obsługi

Inwestowanie 0 Comments

Brak kierowców i unijny pakiet drogowy największymi zagrożeniami dla firm transportowych

Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej krajowe firmy logistyczne i transportowe rosną w siłę, odpowiadając obecnie za blisko jedną czwartą unijnego rynku. W najbliższych latach czeka je jednak szereg wyzwań. Najważniejsze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź