Jak dobrać meble fryzjerskie? Poradnik

Jak dobrać meble fryzjerskie? Poradnik

Chcesz umeblować swoją przestrzeń życiową, ale nie jesteś pewien, czego potrzebujesz i jak to zrobić?

Istnieją dwa rodzaje mebli fryzjerskich: meble na wymiar (gdzie istnieje możliwość wyboru podstaw, skajów itp.). Istnieją dwa rodzaje mebli fryzjerskich: meble z półki (seria Express Line) oraz meble na wymiar.

Poradnik ten przeznaczony jest dla fryzjerów, którzy pragną nadać swojemu salonowi niepowtarzalny charakter i są świadomi, że zakup mebli fryzjerskich może być inwestycją długoterminową.

Podziel swoją przestrzeń. Pozwoli Ci to na dobór odpowiednich mebli fryzjerskich.

 • Recepcja i poczekalnia
 • Meble potrzebne do wyposażenia salonu fryzjerskiego
 • Biurko recepcyjne
 • Sofa
 • Stolik kawowy
 • Ekspozytor na kosmetyki (kosmetyki do sprzedaży dla klientów)
 • Wieszak na ubrania, szafa

Poczekalnia powinna być oddzielona od głównej części salonu, aby uniknąć zamieszania. Najważniejszymi elementami w tym miejscu są kanapa i mały stolik. To tutaj można położyć gazety lub zaparzyć kawę. Ważna jest również szafa lub wieszak na ubrania, szczególnie w deszczowych porach roku. Ekspozytor lub półka to świetny pomysł, jeśli jesteś fryzjerem, który sprzedaje kosmetyki. Klienci w poczekalni będą mogli zapoznać się z Twoimi produktami.

W poczekalni warto mieć ladę recepcyjną. Mebel ten jest często pomijany, a przecież wspomaga organizację pracy. Może służyć do przechowywania dokumentów, dziennika, komputera. Pełni również rolę wizytówki salonu, podnosząc jego renomę. To także ukłon w stronę klienta, który zawsze będzie wiedział, gdzie znaleźć potrzebne informacje. Recitale można urządzić w małych pomieszczeniach, ponieważ są one zróżnicowane pod względem wielkości i wyglądu.

Sprawdź także: Co to jest konsola fryzjerska?

Stanowiska barberskie

Meble dla fryzjerów:

 • Konsolety barberskie
 • Krzesła fryzjerskie
 • Podnóżek
 • Hoker fryzjerski
 • Pomocnik fryzjera

Fotel dla fryzjera należy dobrać do swojego stylu i preferencji. Szczególną uwagę należy zwrócić na oparcie, ponieważ może ono sprawiać problemy podczas czesania długich włosów. Ważne jest, aby fotel był wygodny i łatwy w czyszczeniu.

Dobrym pomysłem jest zastąpienie lustra praktyczną i użyteczną konsolą fryzjerską. Taka konsola będzie miała półkę na akcesoria lub podnóżek. Dostępne są dwa rodzaje konsolet: przyścienne (wiszące) i wolnostojące (stojące). Konsoleta wyspowa jest idealna do salonów o dużych powierzchniach oraz takich, w których nie ma możliwości wiercenia otworów w ścianach. Konsola wisząca jest mniejsza i daje więcej możliwości aranżacji salonu. Ciekawy efekt daje konsola z podświetlanym odbiciem.

Toalety

Potrzebujesz odpowiednich mebli fryzjerskich

 • Umywalnie dla salonów fryzjerskich
 • Asystent fryzjerski

Miejsce do mycia i farbowania włosów jest wzorowane na salonie fryzjerskim.

Jeśli nie masz miejsca na osobny mebel, możesz przymocować myjki do swojego fotela. Takie myjki są tańsze, ale pozwalają zaoszczędzić miejsce i pieniądze. Najprostsze modele kosztują 350 zł.

Przy wyborze myjni zwróć uwagę na obudowę, która może być wykonana z plastiku lub stali nierdzewnej. Która z nich jest lepsza? Trudno się zdecydować. Plastik jest łatwy w czyszczeniu, tańszy i występuje w różnych kształtach i kolorach. Z kolei obudowa ze stali nierdzewnej jest elegancka i odporna na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Ta wersja idealnie nadaje się do wnętrz z ekskluzywnymi detalami.

Wszystkie meble fryzjerskie zostały zaprojektowane z myślą o fryzjerach i ich klientach. Fryzjerzy coraz częściej wybierają meble fryzjerskie z najwyższej półki oraz myjkę elektryczną i masażer, które ułatwiają im pielęgnację.

Przechowywanie

Meble fryzjerskie, których potrzebujesz:

 • Pracownia fryzjerska
 • zlew
 • Kosz na pranie

Będziesz musiał stworzyć osobny obszar do przechowywania produktów tuż obok obszaru myjni. Będzie on służył jako obszar roboczy z umywalką i koszem na bieliznę. Kosz może być przechowywany w szafce z łatwym dostępem. Akcesoria i produkty można schować na przestronnej półce. Na dużym blacie roboczym można przygotować kosmetyki do zabiegu.

Ta część mebli fryzjerskich w salonie może występować w wielu formach. Niektóre pracownie mogą ograniczyć się do małej, stojącej szafki. Można też dodać część wiszącą. Niektóre półki przypominają szafki, a inne są wysokimi półkami. Pracownia fryzjerska może być również dostępna w różnych kolorach, np. z brązowym blatem lub białymi szafkami.

Previous Smart Home z realme coraz bardziej funkcjonalny. Firma przejmuje kolejne rynki
Next Dlaczego warto wybierać drukarnie online?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Sprzedaż w polskich sklepach internetowych idzie w górę

Coraz częściej robimy zakupy w internecie. Doceniamy głównie ich wygodę i niskie ceny. Nic dziwnego, że polskie sklepy online z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem, a sprzedaż

Wiadomości 0 Comments

Tylko co dziesiąty urlopowicz korzysta z usług biur podróży

Tegoroczne wakacje Polacy organizują głównie we własnym zakresie. Niemal 68 proc. osób, które zamierzają wyjechać na urlop, zaplanuje go samodzielnie – wynika z danych Diners Club Polska. Z usług biur podróży

Wiadomości 0 Comments

Jaka jest różnica między wodą źródlaną a mineralną? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i ogólnego funkcjonowania. Wiadomo o tym od wielu lat. Ale czy każdy rodzaj wody dostarcza odpowiednią ilość minerałów i innych składników, które wspomagają

Wiadomości 0 Comments

Coraz więcej osób przed wyjazdem sprawdza biuro podróży

Rośnie świadomość osób korzystających z usług biur podróży. Już 60 proc. podróżujących sprawdza touroperatora w internecie. Korzystając z ewidencji biur podróży, warto zwrócić uwagę na gwarancję bankową i kwotę ubezpieczenia – przypomina Aleksandra Dunajewska,

Wiadomości 0 Comments

Ranking funduszy inwestycyjnych – grudzień 2014

W grudniowym Rankingu funduszy inwestycyjnych Analiz Online, łączącym zarówno zysk, jak i ryzyko, oceniliśmy w horyzoncie rocznym w sumie 282 fundusze, spośród których 216 ma na tyle długą historię, że

Wiadomości 1Comments

Wszystko o pomocy regionalnej

W projektach UE jest rozbudowana pomoc państwom członkowskim. Wśród tematów, które oczekują interwencji znaleźć można przede wszystkim szkolnictwo, zatrudnienie oraz rolnictwo i ekonomię. Niewiele uwagi kieruje się ku niewielkim i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź