Jak dobrać meble fryzjerskie? Poradnik

Jak dobrać meble fryzjerskie? Poradnik

Chcesz umeblować swoją przestrzeń życiową, ale nie jesteś pewien, czego potrzebujesz i jak to zrobić?

Istnieją dwa rodzaje mebli fryzjerskich: meble na wymiar (gdzie istnieje możliwość wyboru podstaw, skajów itp.). Istnieją dwa rodzaje mebli fryzjerskich: meble z półki (seria Express Line) oraz meble na wymiar.

Poradnik ten przeznaczony jest dla fryzjerów, którzy pragną nadać swojemu salonowi niepowtarzalny charakter i są świadomi, że zakup mebli fryzjerskich może być inwestycją długoterminową.

Podziel swoją przestrzeń. Pozwoli Ci to na dobór odpowiednich mebli fryzjerskich.

 • Recepcja i poczekalnia
 • Meble potrzebne do wyposażenia salonu fryzjerskiego
 • Biurko recepcyjne
 • Sofa
 • Stolik kawowy
 • Ekspozytor na kosmetyki (kosmetyki do sprzedaży dla klientów)
 • Wieszak na ubrania, szafa

Poczekalnia powinna być oddzielona od głównej części salonu, aby uniknąć zamieszania. Najważniejszymi elementami w tym miejscu są kanapa i mały stolik. To tutaj można położyć gazety lub zaparzyć kawę. Ważna jest również szafa lub wieszak na ubrania, szczególnie w deszczowych porach roku. Ekspozytor lub półka to świetny pomysł, jeśli jesteś fryzjerem, który sprzedaje kosmetyki. Klienci w poczekalni będą mogli zapoznać się z Twoimi produktami.

W poczekalni warto mieć ladę recepcyjną. Mebel ten jest często pomijany, a przecież wspomaga organizację pracy. Może służyć do przechowywania dokumentów, dziennika, komputera. Pełni również rolę wizytówki salonu, podnosząc jego renomę. To także ukłon w stronę klienta, który zawsze będzie wiedział, gdzie znaleźć potrzebne informacje. Recitale można urządzić w małych pomieszczeniach, ponieważ są one zróżnicowane pod względem wielkości i wyglądu.

Sprawdź także: Co to jest konsola fryzjerska?

Stanowiska barberskie

Meble dla fryzjerów:

 • Konsolety barberskie
 • Krzesła fryzjerskie
 • Podnóżek
 • Hoker fryzjerski
 • Pomocnik fryzjera

Fotel dla fryzjera należy dobrać do swojego stylu i preferencji. Szczególną uwagę należy zwrócić na oparcie, ponieważ może ono sprawiać problemy podczas czesania długich włosów. Ważne jest, aby fotel był wygodny i łatwy w czyszczeniu.

Dobrym pomysłem jest zastąpienie lustra praktyczną i użyteczną konsolą fryzjerską. Taka konsola będzie miała półkę na akcesoria lub podnóżek. Dostępne są dwa rodzaje konsolet: przyścienne (wiszące) i wolnostojące (stojące). Konsoleta wyspowa jest idealna do salonów o dużych powierzchniach oraz takich, w których nie ma możliwości wiercenia otworów w ścianach. Konsola wisząca jest mniejsza i daje więcej możliwości aranżacji salonu. Ciekawy efekt daje konsola z podświetlanym odbiciem.

Toalety

Potrzebujesz odpowiednich mebli fryzjerskich

 • Umywalnie dla salonów fryzjerskich
 • Asystent fryzjerski

Miejsce do mycia i farbowania włosów jest wzorowane na salonie fryzjerskim.

Jeśli nie masz miejsca na osobny mebel, możesz przymocować myjki do swojego fotela. Takie myjki są tańsze, ale pozwalają zaoszczędzić miejsce i pieniądze. Najprostsze modele kosztują 350 zł.

Przy wyborze myjni zwróć uwagę na obudowę, która może być wykonana z plastiku lub stali nierdzewnej. Która z nich jest lepsza? Trudno się zdecydować. Plastik jest łatwy w czyszczeniu, tańszy i występuje w różnych kształtach i kolorach. Z kolei obudowa ze stali nierdzewnej jest elegancka i odporna na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Ta wersja idealnie nadaje się do wnętrz z ekskluzywnymi detalami.

Wszystkie meble fryzjerskie zostały zaprojektowane z myślą o fryzjerach i ich klientach. Fryzjerzy coraz częściej wybierają meble fryzjerskie z najwyższej półki oraz myjkę elektryczną i masażer, które ułatwiają im pielęgnację.

Przechowywanie

Meble fryzjerskie, których potrzebujesz:

 • Pracownia fryzjerska
 • zlew
 • Kosz na pranie

Będziesz musiał stworzyć osobny obszar do przechowywania produktów tuż obok obszaru myjni. Będzie on służył jako obszar roboczy z umywalką i koszem na bieliznę. Kosz może być przechowywany w szafce z łatwym dostępem. Akcesoria i produkty można schować na przestronnej półce. Na dużym blacie roboczym można przygotować kosmetyki do zabiegu.

Ta część mebli fryzjerskich w salonie może występować w wielu formach. Niektóre pracownie mogą ograniczyć się do małej, stojącej szafki. Można też dodać część wiszącą. Niektóre półki przypominają szafki, a inne są wysokimi półkami. Pracownia fryzjerska może być również dostępna w różnych kolorach, np. z brązowym blatem lub białymi szafkami.

Previous Smart Home z realme coraz bardziej funkcjonalny. Firma przejmuje kolejne rynki
Next Dlaczego warto wybierać drukarnie online?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Oto najlepsze miejsca pracy na świecie

Great Place to Work ogłosił po raz czwarty listę Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie. Trzy pierwsze miejsca zajmują firmy z sektora IT: Google, SAS Institute i NetApp. Te same

Komentarze rynkowe 0 Comments

Warszawska giełda przed kolejną szansą

Wtorkowe silne wzrosty w Europie i nieprzerwana hossa za oceanem, znów dają szansę naszym inwestorom na wykreowanie nieco większego odreagowania. Problem w tym, że rano odreagowywać w odwrotnym kierunku mogą

Wiadomości 0 Comments

Obligacyjny czas i pieniądz

Poza obawami, związanymi z niezbyt jeszcze powszechną znajomością zasad i procedur, które trzeba przejść, by uzyskać pieniądze poprzez emisję obligacji, często czynnikiem zniechęcającym do skorzystania z tej formy finansowania jest

Wiadomości 0 Comments

Na co zwrócić uwagę podczas wykupywania domeny?

Podczas rejestracji domeny należy zwrócić szczególną uwagę na jej rozszerzenie, poprawność językową i unikalność. Ważne jest również, by czas, na jaki jest wykupywana, był jak najdłuższy z możliwością przedłużenia. Domena

Biuro rachunkowe 1Comments

Dlaczego biura rachunkowe się mylą?

Nie jest tajemnicą, że biura rachunkowe nie ponoszą odpowiedzialności za zlecone powinności księgowe. Wszystkie kontrowersje i nieprawidłowości spadają na zlecającego. Mimo wszystko cieszą się dużą popularnością i oferują niższe opłaty.

Wiadomości 0 Comments

Biedronka najczęściej obecna w mediach spośród sieci handlowych. Głównie dzięki działaniom PR

Marka Biedronka w ciągu ostatnich 12 miesięcy była liderem działań z zakresu public relations. To już trzeci rok z rzędu. Zadecydowały o tym aktywne działania public relations, częstotliwość, jakość oraz zasięg opublikowanych informacji, które ukazały

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź