Smart Home z realme coraz bardziej funkcjonalny. Firma przejmuje kolejne rynki

Smart Home z realme coraz bardziej funkcjonalny. Firma przejmuje kolejne rynki

realme to nie tylko smartfony i inteligentne zegarki śledzące funkcje życiowe – to również urządzenia typu smart-home. W ostatnim czasie na rynku elektronicznym zaroiło się od nowoczesnych produktów, których celem jest ułatwienie życia ludziom poprzez domy i mieszkania sterowalne z pozycji aplikacji dostępnych na urządzenia mobilne. Odpuścić tego tematu nie mógł również chiński producent, który znany jest z zamiłowania do łączenia atrakcyjnych cen z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Smart Home z realme

Firmy technologiczne i elektroniczne coraz częściej porzucają doskonalenie jednego typu produktu na rzecz gry w wielu sektorach. Nie brak twórców smartfonów, którzy sprzedają również tablety czy zegarki, nikogo więc nie powinien dziwić dynamiczny rozwój realme.

Producent z Chin ma aspiracje do zaistnienia w każdej branży związanej z elektroniką, a jego rozwiązania Smart Home cieszą się coraz większą popularnością. Czołowym produktem realme jest inteligentny Techlife Robot Vacuum, wyposażony w czujnik LiDAR. Urządzenie to łączy funkcje odkurzacza oraz mopa, a podłączony do sieci perfekcyjnie skanuje mieszkanie i może sprzątać je nawet pod nieobecność domowników.

To jeden z przykładów na rozwój elektronicznych urządzeń, które do obsługi potrzebują jedynie osoby, która je uruchomi i co jakiś czas wyczyści. Rolą właściciela jest kliknięcie odpowiedniej komendy (nawet będąc poza domem), by Techlife Robot Vacuum wziął się sam do pracy i pozwolił człowiekowi na pełen relaks.

Odkurzacze to nie wszystko

Smart Home w wydaniu realme to jednak o wiele więcej niż tylko inteligentny odkurzacz połączony z mopem. Idąc w ślad za swoimi konkurentami, chiński producent ma już do zaoferowania także smart-żarówki i smar-wagi.

Pierwszy z wymienionych produktów występuje w wersji 12 W i 9 W. Oba łączą się z aplikacjami realme Link, Google Home i Alexa, gdzie można zmieniać ich moc czy kolor. Inteligentne wagi to z kolei krok w stronę dbania o zdrowie. Możliwy jest dzięki nim pomiar tkanki tłuszczowej, tworzenie raportów zdrowotnych, a także obserwowanie własnego stanu na podstawie 16 wskaźników pomiaru kondycji.

realme pojawił się na polskim rynku stosunkowo niedawno, a już ma do zaoferowania wiele urządzeń w konkurencyjnych cenach. Przyszłość pokaże, że producent postanowi pójść o krok dalej i jeszcze bardziej rozwinąć ofertę stworzoną wokół idei Smart Home.

Dokąd zmierza koncepcja inteligentnych domów?

Jak widać, na rynku jest coraz więcej urządzeń „smart”, którymi sterować możemy zdalnie. Ma to ułatwić nasze życie, a jednocześnie sprawić, że najnowsza technologia będzie wszędzie wokół nas. Obecnie trwa prawdziwy wyścig zbrojeń między producentami wymyślającymi kolejne, inteligentne rozwiązania do naszych mieszkań.

Skoro już możemy uruchamiać zdalnie odkurzacze i sprawdzać, czy zgasiliśmy wszystkie żarówki, to można założyć, że w przyszłości przez internet będzie można uruchomić niemalże każdy przedmiot podłączony do sieci. Coraz popularniejsze są lodówki połączone z tabletami czy piekarniki obsługujące Wi-Fi. Pozostaje więc tylko czekać, aż kolejne marki – na czele z realme – będą prezentowały swoje nowe rozwiązania. Pytanie tylko, której uda się je oferować po cenach tak korzystnych, jak te chińskiego producenta.

Jeżeli szukasz produktów realme, polecamy sprawdzonego oficjalnego Polskiego dystrybutora: realmeshop.pl

Previous Oryginalne dekoracje do kominka w Twoim salonie
Next Jak dobrać meble fryzjerskie? Poradnik

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

MON rozpoczął dogłębną reformę polskiej armii

Najpóźniej za 12 lat Polska będzie zdolna samodzielnie odeprzeć atak na swoje terytorium. Zreformowany zostanie system zakupu sprzętu, uzbrojenia i szkolenia polskich wojsk. Armię czekają też poważne zmiany kadrowe i organizacyjne –

Wiadomości 0 Comments

Do 18 kwietnia urzędy skarbowe wypełnią za podatników PIT

Jeszcze przez  tydzień podatnicy mogą skorzystać z pomocy urzędów skarbowych przy wypełnianiu deklaracji rocznych. W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad 300 tys. osób. W tym roku może być ich znacznie

Wiadomości 0 Comments

Inwestycyjne „ABC”

Z potrzeby oszczędzania zdaje sobie sprawę coraz więcej Polaków. Według danych NBP, w samym tylko III kwartale 2014 roku kapitał zgromadzony przez gospodarstwa domowe wzrósł o 27,4 mld zł. Pieniądze

Wiadomości 0 Comments

Wzrost cen energii elektrycznej nieunikniony

W lipcu ceny energii elektrycznej wzrosły o 0,4 proc. To efekt wprowadzenia opłaty OZE, która ma sfinansować nowy system wsparcia dla tych źródeł. Mimo to ceny prądu były niższe o 1,5 proc. niż

Wiadomości 0 Comments

System finansowanie gospodarki odpadami jest nieefektywny

Finansowanie obecnego systemu gospodarki odpadami jest wadliwe i nieefektywne – uważa Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami. Mimo że ustawa nakłada na producentów i podmioty wprowadzające towary na rynek obowiązek ponoszenia kosztów za zbieranie

Wiadomości 0 Comments

Lotnisko w Modlinie – wiele opcji dla oszczędnych

Marzenia o podróżach za grosze są łatwiejsze do spełnienia, niż mogłoby się wydawać. Odpowiednio wcześniej zaplanowany wyjazd albo spontaniczny, dwudniowy wypad do pięknej europejskiej stolicy – wszystko stoi przed nami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź