Smart Home z realme coraz bardziej funkcjonalny. Firma przejmuje kolejne rynki

Smart Home z realme coraz bardziej funkcjonalny. Firma przejmuje kolejne rynki

realme to nie tylko smartfony i inteligentne zegarki śledzące funkcje życiowe – to również urządzenia typu smart-home. W ostatnim czasie na rynku elektronicznym zaroiło się od nowoczesnych produktów, których celem jest ułatwienie życia ludziom poprzez domy i mieszkania sterowalne z pozycji aplikacji dostępnych na urządzenia mobilne. Odpuścić tego tematu nie mógł również chiński producent, który znany jest z zamiłowania do łączenia atrakcyjnych cen z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Smart Home z realme

Firmy technologiczne i elektroniczne coraz częściej porzucają doskonalenie jednego typu produktu na rzecz gry w wielu sektorach. Nie brak twórców smartfonów, którzy sprzedają również tablety czy zegarki, nikogo więc nie powinien dziwić dynamiczny rozwój realme.

Producent z Chin ma aspiracje do zaistnienia w każdej branży związanej z elektroniką, a jego rozwiązania Smart Home cieszą się coraz większą popularnością. Czołowym produktem realme jest inteligentny Techlife Robot Vacuum, wyposażony w czujnik LiDAR. Urządzenie to łączy funkcje odkurzacza oraz mopa, a podłączony do sieci perfekcyjnie skanuje mieszkanie i może sprzątać je nawet pod nieobecność domowników.

To jeden z przykładów na rozwój elektronicznych urządzeń, które do obsługi potrzebują jedynie osoby, która je uruchomi i co jakiś czas wyczyści. Rolą właściciela jest kliknięcie odpowiedniej komendy (nawet będąc poza domem), by Techlife Robot Vacuum wziął się sam do pracy i pozwolił człowiekowi na pełen relaks.

Odkurzacze to nie wszystko

Smart Home w wydaniu realme to jednak o wiele więcej niż tylko inteligentny odkurzacz połączony z mopem. Idąc w ślad za swoimi konkurentami, chiński producent ma już do zaoferowania także smart-żarówki i smar-wagi.

Pierwszy z wymienionych produktów występuje w wersji 12 W i 9 W. Oba łączą się z aplikacjami realme Link, Google Home i Alexa, gdzie można zmieniać ich moc czy kolor. Inteligentne wagi to z kolei krok w stronę dbania o zdrowie. Możliwy jest dzięki nim pomiar tkanki tłuszczowej, tworzenie raportów zdrowotnych, a także obserwowanie własnego stanu na podstawie 16 wskaźników pomiaru kondycji.

realme pojawił się na polskim rynku stosunkowo niedawno, a już ma do zaoferowania wiele urządzeń w konkurencyjnych cenach. Przyszłość pokaże, że producent postanowi pójść o krok dalej i jeszcze bardziej rozwinąć ofertę stworzoną wokół idei Smart Home.

Dokąd zmierza koncepcja inteligentnych domów?

Jak widać, na rynku jest coraz więcej urządzeń „smart”, którymi sterować możemy zdalnie. Ma to ułatwić nasze życie, a jednocześnie sprawić, że najnowsza technologia będzie wszędzie wokół nas. Obecnie trwa prawdziwy wyścig zbrojeń między producentami wymyślającymi kolejne, inteligentne rozwiązania do naszych mieszkań.

Skoro już możemy uruchamiać zdalnie odkurzacze i sprawdzać, czy zgasiliśmy wszystkie żarówki, to można założyć, że w przyszłości przez internet będzie można uruchomić niemalże każdy przedmiot podłączony do sieci. Coraz popularniejsze są lodówki połączone z tabletami czy piekarniki obsługujące Wi-Fi. Pozostaje więc tylko czekać, aż kolejne marki – na czele z realme – będą prezentowały swoje nowe rozwiązania. Pytanie tylko, której uda się je oferować po cenach tak korzystnych, jak te chińskiego producenta.

Jeżeli szukasz produktów realme, polecamy sprawdzonego oficjalnego Polskiego dystrybutora: realmeshop.pl

Previous Oryginalne dekoracje do kominka w Twoim salonie
Next Jak dobrać meble fryzjerskie? Poradnik

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Duże zmiany na rynku programów lojalnościowych

W ciągu ostatniego roku o 17 pkt proc. wzrosła liczba Polaków, którzy korzystają z programów lojalnościowych – wynika z badania ARC Rynek i Opinia. Uczestnictwo w takich inicjatywach deklaruje już ponad połowa Polaków. Na rynku

Wiadomości 0 Comments

Sklepom medycznym grozi upadek. Na zmianach w prawie ucierpią także pacjenci

Resort zdrowia kończy prace nad projektem ustawy o refundowanych wyrobach medycznych. Zgodnie z zapowiedziami ma ona wprowadzić system refundacji wzorowany na tym obejmującym leki. Izba POLMED zrzeszająca producentów jest przeciwko temu i argumentuje,

Wiadomości 0 Comments

Polacy mają dość haseł dostępu, numerów PIN, tokenów. Czas na hasło głosowe

W Polsce, jesteśmy zmęczeni dużą liczbą haseł dostępu, kodów, PIN-ów, które trzeba pamiętać, aby uzyskać dostęp do konta bankowego. Bardziej obawiamy się włamania do konto bankowego czy kradzieży kart płatniczych

Wiadomości 0 Comments

Wrocławska firma opracowała innowacyjną technologię sterowania dronami

Przyszłością dronów mogą się okazać inteligentne technologie sterowania i stabilizacji lotu oparte na logice rozmytej. Nowe rozwiązanie, nad którym pracuje wrocławska firma Sky Tronic, może zastąpić obecnie stosowane klasyczne metody sterowania

Wiadomości 0 Comments

Rynek deweloperski bije kolejne rekordy

W II kwartale deweloperzy w sześciu największych miastach Polski sprzedali ponad 15 tys. lokali – wynika z raportu REAS. To o prawie jedną piątą więcej niż rok wcześniej. Jeszcze mocniej wzrosła liczba mieszkań

Wiadomości 0 Comments

W 2019 roku wartość światowego rynku ogrodniczego wyniesie 81 mld euro

Polska branża ogrodnicza rozwija się bardzo dynamicznie. Euromonitor International wskazuje, że światowy rynek w 2019 roku osiągnie wartość 81 mld euro po wzrostach na poziomie ok. 2 proc. rocznie. W Polsce

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź