Dofinansowywanie inwestycji samorządowych

Dofinansowywanie inwestycji samorządowych

Aby samorządy otrzymały dotację najpierw muszą posiadać cele i plany inwestycyjne dla określonego regionu. Konieczne jest przedstawienie symulacji oraz przyszłościowej wizji dla danego miejsca. Jeśli pomysł okaże się atrakcyjny i kreatywny może uzyskać dofinansowanie. Jakie są warunki otrzymania pieniędzy na rozwój?

Przede wszystkim pod uwagę brany jest aktualny stan kandydującego regionu. Chodzi o obserwację instytucji o charakterze administracyjnym oraz szukanie potencjału (eksperci, odpowiednie obszary w przestrzeni miejskiej).

Wystawienie ogólnej oceny ułatwia pozyskiwanie informacji z Kapitału Atrakcyjności Inwestycyjnej (KAI). Instytucja ta przechowuje wiadomości o wybranych miastach oraz rejonach pod kątem finansów, inwestycji, ogólnej prezencji, jakości życia, rozwoju, nieruchomości oraz inwestorów zagranicznych.

Ostatni wskaźnik jest najwyższy dla Warszawy. Nie jest to zaskoczenie przede wszystkim dlatego, że to stolica, a więc największe i najistotniejsze miasto w kraju.

Wrocław natomiast uważany jest za miasto posiadające najlepszą płynność finansową oraz idealne miejsce do rozwoju przemysłowego oraz naukowego (ogromna ilość specjalistów i ekspertów w wielu niszowych dziedzinach). Dodatkowo Wrocław stawia na energooszczędność, ochronę środowiska oraz poprawę oferowanych usług. Innymi słowy jest rozwojowe i zachęcające do inwestycji.

Jeśli chodzi o Trójmiasto to oczywiste jest, że najwięcej zysków czerpie z turystyki oraz gastronomii. Turyści napędzają większość gospodarki tego regionu oraz stanowią szerokie źródło dochodów. W związku z tym samorząd stawia na rozwój infrastruktury miejskiej oraz transport.

Unijne pieniądze dla samorządów są bardzo ważne, ponieważ umożliwiają realizację wysokobudżetowych projektów wpływających na podwyższenie walorów miasta.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Warto wynajmować mieszkania
Next Niespodziewany atak popytu

Może to Ci się spodoba

Dotacje 0 Comments

Jakie wsparcie finansowe dla międzynarodowych przedsiębiorstw?

Obecnie na terenie Polski otwiera się dużo firm, które chcą oferować swoje usługi za granicą. Zwykle jest to rynek europejski, który daje całą listę możliwości rozwoju i nadziei na szybki

Dotacje 0 Comments

Jak skutecznie zarządzać firmą?

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje projekt pod nazwą „Firmy rodzinne”, którego celem jest przekazanie wiedzy uczestnikom, w jaki sposób stworzyć nową wizję rozwoju firmy, a także, jak efektywnie zarządzać rodzinną

Dotacje 0 Comments

W czym tkwi sekret dobrego projektu?

Tworzenie projektu dotacyjnego to nie lata zadanie. Wymaga wiele wiedzy i znajomości procedur oraz tematyki pracy. Aby projekt był wykonany profesjonalnie trzeba dopełnić kilku istotnych obowiązków. O jakie obowiązki chodzi?

Dotacje 0 Comments

Pół miliarda złotych ma zachęcić fundusze inwestycyjne do wspierania innowacyjnych projektów technologicznych

Pół miliarda złotych wynosi budżet Funduszu Funduszy, który ma wspierać w Polsce inwestycje w zakresie komercjalizacji projektów naukowo-badawczych i rozwój obszaru innowacyjnych technologii. To wspólna inicjatywa PZU i NCBiR otwarta dla innych prywatnych inwestorów. –

Dotacje 1Comments

Kursy i szkolenia za fundusze unijne

Konieczność ciągłego odbywania szkoleń i kursów to obecnie nic nowego. Każdy chce inwestować w siebie i własne umiejętności oraz doświadczenia. Z pomocą przychodzi Unia Europejska, która chce dofinansowywać różne formy

Dotacje 1Comments

Paszport a dofinansowanie z UE

Unia Europejska kusi kolejnym projektem unijnym, który kierowany jest głównie do firm zajmujących się przewozem i eksportem towarów za granicę. Na czym polega jego atrakcyjność? Jest to projekt znany, ponieważ

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź