Czym jest zakaz stadionowy?

Wydarzenia sportowe przyciągają wielu kibiców, szczególnie piłki nożnej. Doping dla własnej drużyny do często sprawa priorytetowa, kwestia życia lub śmierci. Niektóre zachowania prezentowane przez kibiców są jednak dalece niestosowne i powinny być odpowiednio karane. Dość popularną formą nagany jest zakaz stadionowy. Na czym polega i kiedy się go stosuje?

Przede wszystkim należy odróżnić zakaz stadionowy oraz zakaz klubowy. Ten pierwszy dotyczy wszystkich obiektów sportowych na terenie Polski, bez względu na rangę oraz rodzaj zdarzenia. W drugim przypadku zakaz wydawany jest przez klub i zabrania wstępu na stadion konkretnej drużyny. Od tej decyzji nie ma odwołania.

Zakazami karani są kibice, którzy nie przestrzegają regulaminu obiektu sportowego oraz imprezy masowej o charakterze sportowym. Chodzi głównie o zachowania chuligańskie (demolowanie elementów stadionu), agresję wobec kibiców przeciwnej drużyny (bijatyki, awantury) oraz używanie pirotechniki (race).

Czasami kluby nadużywają zakazów i stosują je do niegroźnych zdarzeń podczas spotkania. Jest to działanie prewencyjne i dyscyplinujące kibiców.

Długość kary zależy od popełnionego czynu i zależy od okoliczności zdarzenia. Zwykle zakazy są przyznawane od roku do pięciu lat na stadiony klubowe lub mecze wyjazdowe.

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Jak podpisać umowę z biurem rachunkowym?
Next Jak wygląda wyrobienie paszportu?

Może to Ci się spodoba

Sprawy karne 0 Comments

Kiedy dochodzi do paserstwa?

Problem paserstwa jest w Polsce doskonale znany. Większość czynów zabronionych o charakterze rabunkowym popełnia się właśnie ze względu na opcję sprzedaży pozyskanych rzeczy. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń możliwych jest wiele

Sprawy karne 0 Comments

Czy paserstwo jest karane?

Proceder paserstwa jest w kraju dość popularny. Wiele przestępstw o charakterze rabunkowym dokonuje się właśnie ze względu na możliwość sprzedaży pozyskanych przedmiotów. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń istnieje kilka form tego

Sprawy karne 0 Comments

Kiedy uzasadnienie jest konieczne?

Najczęściej każda sprawa sądowa kończy się ogłoszeniem wyroku. Zazwyczaj jest to krótka informacja o ustanowieniu winnego, skutkach karnych oraz ustaleniach sądu. Czasami zdarza się, że strony wnioskują o dostarczenie uzasadnienia.

Sprawy karne 0 Comments

Kto najczęściej oczekuje zadośćuczynienia?

Według przepisów zadośćuczynienie to zrekompensowanie szkód materialnych lub niematerialnych. Wysokość rekompensaty oraz warunki spłaty uzależnione są od jednostkowych przypadków. W jakich sytuacjach można starać się o wypłatę zadośćuczynienia? Zazwyczaj pokrzywdzony

Sprawy karne 0 Comments

W jakich przypadkach ponosi się odpowiedzialność cywilną?

Każdy obywatel kraju musi posiadać odpowiedzialność cywilną. Najogólniej mówiąc oznacza to, że ponosi rezultaty swoich czynów i potrafi prognozować skutki różnych działań. Czym jeszcze jest odpowiedzialność cywilna? Do czego zobowiązuje?

Sprawy karne 0 Comments

Kiedy dochodzi do przesłuchania?

Praktycznie uczestnik lub świadek wydarzenia, w którym popełniono przestępstwo, kierowany jest na przesłuchanie. Następuje w ramach wniosku sądu lub po sformułowaniu zarzutów. Jak przebiega przesłuchiwanie podejrzanego? Na początku każdego przesłuchania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź