Czy opłaca się zostać księgową

Czy opłaca się zostać księgową

Warunki, którymi cechuje się rynek pracy stale się zmieniają. Z tego powodu coraz trudniej jest zdecydować się na odpowiedni kierunek studiów, który zapewni nam dobrą posadę na wiele lat. Dodatkowo, każdemu z nas zależy na tym, aby pracować na stanowisku, charakteryzującym się atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia. Poza tym wykonywany zawód musi zapewniać stabilizację. Księgowość to branża, która spełnia wszystkie wymienione wyżej warunki. Co więcej, oferuje nam pracę, bez względu na panujące trendy czy zapotrzebowania konsumentów.

Atrakcyjne zarobki

W księgowości idealnie sprawdzą się osoby o umyśle ścisłym. Okazuje się jednak, że po zapoznaniu się z możliwościami jakie daje nam zawód księgowego, interesują się nim również dusze humanistyczne. Zważywszy na to, że po ukończeniu odpowiedniego kursu, możemy pracować nie tylko w jednej firmie, nasze zarobki będą bardziej niż zadowalające.

Praca na etacie

Po ukończeniu kursu księgowości mamy dwie możliwości – możemy pracować na etacie lub prowadzić własny biznes. Obydwie opcje posiadają liczne wady i zalety i wybór jednej z nich w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych upodobań i oczekiwań. Praca na etacie charakteryzuje się większą stabilnością finansową, gwarantując wysokie dochody w każdym miesiącu. Nie ponosimy również odpowiedzialności za pozyskiwanie zleceń.Oprócz tego możemy także korzystać z przywilejów takich jak urlop płatny czy urlop wychowawczy.

Własny biznes

Własna firma gwarantuje nam większą niezależność i zwalnia nas z obowiązku przekazywania części zarobionych pieniędzy fiskusowi. Być może początkujących przedsiębiorców odstrasza składka ZUS, ale warto zaznaczyć, że przez pierwsze dwa lata jest ona niższa, a więc już na samym początku dostajemy możliwość oszczędzania już przy zarobkach 1500 zł brutto. Poza tym, prowadząc własny biznes, sami jesteśmy dla siebie szefem. To my ustalamy kierunek działań naszej firmy, godziny pracy czy zakres obowiązków.

Własna firma przy pracy na etacie

Kolejną możliwością jest założenie swojej własnej działalności gospodarczej przy jednoczesnym pozostaniu przy pracy na etacie. Jest to korzystne rozwiązanie zwłaszcza na początku prowadzenia swojego własnego biznesu. Dzięki temu, łatwiej będzie nam uzyskać większe oszczędności już na początku istnienia działalności. Pieniądze zarobione na etacie możemy przeznaczyć na własne, tradycyjne wydatki, a zyski, które wygenerowała nasza firma, możemy w nią inwestować. Wiadomo jednak, że takie rozwiązanie wiąże się z powiększonym zakresem obowiązków.

Kurs księgowości

Wszystkie wymienione wyżej rozwiązania gwarantują nam duże zarobki. Aby jednak stać się dobrym księgowym, który w łatwy i szybki sposób otrzyma zatrudnienie, musimy cechować się kompetencją i rozległą wiedzą. Szkoły, takie jak Go Work, oferują nam kursy, podczas których zyskujemy praktyczne umiejętności i fachową wiedzę. Otrzymujemy tytuł księgowej lub księgowego, co w dużym stopniu ułatwia nam znalezienie pracy.

Bez względu na to, czy pracujemy na etacie czy prowadzimy swój własny biznes, księgowość to branża, która przynosi nam ogromne zyski. Istotna jest tu nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale także gwarancja stabilności i duże zapotrzebowanie na księgowych na rynku pracy. W końcu każda działalność gospodarcza musi stale kontrolować swoje zyski i w prawidłowy sposób zarządzać sowim budżetem.

Previous Dlaczego nie kupujemy przez interent?
Next Więksi coraz więksi, mniejsi znikają

Może to Ci się spodoba

Leasing 0 Comments

Leasing samochodu osobowego

Chociaż polski rynek samochodów osobowych od kilku lat zajmuje miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki sprzedaży w Europie, to nadal w przeliczeniu liczby nowych aut na tysiąc mieszkańców jest wiele do

Co piąta firma ujawnia wysokość wynagrodzenia w ogłoszeniu o pracę

W zdecydowanej większości ogłoszeń o pracę wynagrodzenie nie jest ujawniane, ponieważ najczęściej uzależnione jest od doświadczenia danego pracownika.. Jednak 19 proc. firm decyduje się na upublicznienie oferowanych na danym stanowisku zarobków.  Podanie

Shell otwiera nową siedzibę największego centrum usług biznesowych w Europie

Firma Shell właśnie zainaugurowała nowe biuro jednej z największych małopolskich inwestycji – Shell Business Operations. Zatrudnieni w centrum menadżerowie podejmują strategiczne dla firmy decyzje, które mają przełożenie na globalny rynek. Ponad 2,7 tys.

Firmy rozwijające innowacje i utalentowana kadra

Polska stoi u progu transformacji cyfrowej, mając atuty, które pozwalają na odegranie istotnej roli w wymiarze globalnym. Krajowe firmy zwiększają potencjał swojej ekspansji zagranicznej dzięki wdrażanym innowacjom cyfrowym. Pomagają im w tym

Firmy zajmujące się odświeżaniem wizerunku marek spodziewają się zleceń z zagranicy

Polskie firmy zajmujące się wizualizacją placówek handlowych i usługowych czy doradzające przy zmianie logotypów chętnie są zatrudniane przez zagranicznych zleceniodawców ze względu na wysoką jakość usług i niższe ceny. Najważniejsze we wzajemnych relacjach

Firma 1Comments

Małe firmy widzą swoją przyszłość optymistycznie

Połowa mikro- i małych firm spodziewa się, że w I półroczu ich sytuacja będzie stabilna. W pozostałych firmach delikatnie przeważają optymiści, choć wyjątkiem jest tu branża handlu. Co trzeci przedsiębiorca w tym sektorze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź