Czy to koniec podwójnego opodatkowania dla przedsiębiorców?

Czy to koniec podwójnego opodatkowania dla przedsiębiorców?

W poprzednim roku ustalono inne przepisy dotyczące uiszczania zaliczki za listopad na rzecz PIT. Do tej pory należało dwa razy opłacić składkę, aby zmieścić się w roku podatkowym. Obecnie wycofano taki przymus. Jak zatem przekazywać opłaty, aby działać zgodnie z prawem?

Wedle zmian w ustawie przedsiębiorca może grudniową składkę uregulować dopiero w styczniu roku kolejnego. To korzystne rozwiązaniem, bowiem można uniknąć dużych opłat w okresie największych wydatków.

Okazuje się jednak, że nie każdy posiadacz własnego biznesu może skorzystać z nowych udogodnień. Limity obejmują głównie tych podatników, którzy notują wysokie przychody pod koniec roku kalendarzowego. Do 2012 roku składkę ustalało się na podstawie zysków z wcześniejszych miesięcy, jednak w stosunku do grudnia, jako świetnego okresu sprzedaży, byłoby to niesprawiedliwe. W związku z tym środki powinny być zatrzymane przez dłuższy czas, aby właściwie rozliczyć się ze swoich zysków.

Podsumowując, należy bardzo uważać, aby właściwie policzyć wszystkie składki i obowiązki wobec instytucji skarbowych. Wszystkie odstępstwa od wprowadzonych norm będą karane.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jakie kary za brak OC w 2013 roku?
Next Czy można pozostawić starą kasę fiskalną?

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Zakup licencji kosztem podatkowym

Każda firma, oprócz podwładnych, potrzebuje maszyn i urządzeń, do efektywnego spełniania powinności. Aby usprawnić działanie wszystkich technologii warto zakupić dodatkowe programy, które umożliwią wprowadzenie dodatkowych opcji, poprawią jakość i skuteczność.

Prawo podatkowe 0 Comments

Jaki podatek za wpłaty od internautów?

Obecnie podstawą prowadzenia działalności gospodarczej jest założenie i ciągłe odświeżanie strony internetowej. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zainteresowanych, którzy wiadomości szukają w sieci. Jak przedsiębiorca powinien traktować dobrowolne przelewy od internautów?

Prawo podatkowe 0 Comments

Kto odpowiada za zgodność formularza CIT -8?

Osoba, która podpisze się pod formularzem, świadczy o poprawności danych w nim opisanych. Nie każdy ma predyspozycje do wykonania takiego zadania. W sektorze spółek kapitałowych podmiotem upoważnionym do podpisywania CIT

Prawo podatkowe 0 Comments

Jakie są skutki w wyniku niezależnie pobranej kary umownej?

Stałym elementem prowadzenia działalności gospodarczej są kary umowne. Rezultatem kar dwie strony umowy czasami konfrontują się ze sobą na drodze sądowej. Niekiedy wyrok sądu wymusza na nas zwrot pobranej wcześniej

Prawo podatkowe 0 Comments

Kto może uzyskać ulgę prorodzinną?

Składając razem zeznanie podatkowe małżonkowie mogą uzyskać ulgę na wspólne dzieci oraz na, których rodzicem jest jedno z małżonków. Ulga prorodzinna należy do największych odliczeń w rocznych zeznaniach podatkowych, ponieważ:

Prawo podatkowe 0 Comments

Czy można dokonać zmian stawek amortyzacyjnych?

Przepisy dotyczące zmian pierwotnie przyjętych przez przedsiębiorców zasad amortyzacji są bardzo rygorystycznie interpretowane przez organy podatkowe. Spięcia pomiędzy przedsiębiorcami a fiskusem dotyczy możliwości podwyższenia stawki amortyzacyjnej przez tego pierwszego w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź