Jak wygląda amortyzowanie jachtu?

Jak wygląda amortyzowanie jachtu?

Wynajęcie, a przede wszystkim zakup jachtu, wiąże się z dużymi kosztami, które są osiągalne dla małej grupy osób. W związku z tym dla średniej klasy społeczeństwa powstała opcja amortyzowania. Czy naprawdę opłaca się to w przypadku jachtu? Czy można ustalić indywidualne stawki?

Aby jednak skorzystać z opcji amortyzowania trzeba spełnić kilka najważniejszych warunków. Po pierwsze być małym podatnikiem lub właśnie otwierać własną działalność oraz nie przekraczać rocznego limitu amortyzacyjnego (do 50 tys. euro).

Metod amortyzacji jachtu jest przynajmniej kilka. Wybór zależy od indywidualnych oczekiwań firmy oraz możliwości finansowych. Dużym zainteresowaniem cieszy się metoda czasowego amortyzowania, tzn. regulowania składek w terminach, kiedy przedsiębiorstwo musi używać z jachtu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ w miesiącach zimowych stałby bezużytecznie. Można również kupić jacht, który wcześniej był w użytku i tym samym ustalić mniejsze stawki oraz dobre warunki spłaty. Należy jednak posiadać dowód na to, że były właściciel korzystał z jachtu minimum pół roku.

Na koniec trzeba wspomnieć, że nabycie jachtu traktowane jest jako wartość reprezentacyjna dla firmy i nie może zostać zakwalifikowane do kosztów uzyskania przychodów.

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Analiza Forex: Ropa
Next Za co płacimy korzystając z karty kredytowej?

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Od stycznia nowe zasady kontroli podatkowej w małych i średnich firmach

Od nowego roku już nie tylko największe firmy, lecz także małe i średnie będą miały obowiązek przekazywania w formie elektronicznej informacji o prowadzonej ewidencji VAT poprzez Jednolity Plik Kontrolny (JPK). Będzie to dotyczyło ok.

Prawo podatkowe 0 Comments

Co zmieniło się w metodzie kasowej?

Na początku poprzedniego roku wprowadzono poważne zmiany w metodzie kasowej. Przede wszystkim zlikwidowano okres trzech miesięcy, po upływie których przedsiębiorca był zmuszony uregulować podatek VAT mimo, że kontrahent nie dostarczył

Prawo podatkowe 0 Comments

Kogo nie obejmuje VAT?

Podatek VAT, inaczej mówiąc opodatkowanie towarów i usług, jest najczęściej wybierany wśród polskich przedsiębiorców. Prawo opisuje sytuacje, w których trzeba wskazać opodatkowanie oraz kiedy można ominąć dodatkowe płatności. Które przypadki

Prawo podatkowe 0 Comments

Zmiany w rozliczaniu VAT w budownictwie kłopotem dla branży

Nowe zasady rozliczania VAT za usługi budowlane, które weszły w życie z początkiem stycznia, mają uszczelnić system podatkowy oraz ograniczyć oszustwa i nadużycia. Nowe przepisy budzą jednak wątpliwości interpretacyjne. Sam podatnik musi sklasyfikować usługi.

Prawo podatkowe 0 Comments

Jaką wartość mają podatki rolne i leśne?

Wysokość podatku leśnego i rolnego zależy od gminy. W tym roku kwoty te wynoszą: 189,65 zł od 1 ha przeliczeniowego gruntów (równowartością 2,5 q żyta) i 379,30 zł od 1

Prawo podatkowe 0 Comments

Rozliczenia podatkowe sędziów sportowych

Każdy sędzia sportowy otrzymuje wynagrodzenie za prowadzenie zawodów lub sędziowanie spotkań. Musi jednak założyć jednoosobową działalność gospodarczą, aby wykonywać taki zawód. Jak zatem powinien rozliczać się sędzia sportowy? Czy może

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź