Nowości w ustawie o podwójnym opodatkowaniu z Norwegią

Nowości w ustawie o podwójnym opodatkowaniu z Norwegią

Od prawie roku funkcjonuje w Polsce przepis, który pozwala na omijanie podwójnego podatku z Norwegią. Jest to swojego rodzaju porozumienie międzypaństwowe i umożliwia połączenie podatków dochodowych. Na czym opiera się wprowadzona całkiem niedawno poprawka? Czy naprawdę przyda się Polakom pracującym na terenie Norwegii?

Modernizacje prawne dotyczyć mają głównie marynarzy, którzy pracują na statkach pływających między Polską a Norwegią. W myśl nowych ustaleń będą oni objęci jedną stawką podatku dochodowego i skończą się problemy w czasie uzupełniania zeznania rocznego.

Bardzo istotne również jest to, że zatrudniony na obszarze obu krajów będzie mógł uchronić się przed podwójnym opodatkowaniem. Głównie dzięki temu, że strona norweska zrezygnuje z praw do podatku od polskich marynarzy, a polska strona od norweskich.

Wprowadzone zmiany są nie bez znaczenia, ponieważ bezspornie ułatwiają i upraszczają całą procedurę rozliczania się z wskazanego podatku dochodowego oraz funkcjonującego opodatkowania. Rewolucja ustawowa z 2012 roku wpłynie na przyspieszenie całego mechanizmu uzupełniania rocznych zeznań podatkowych i pozwoli uniknąć niechcianych błędów.

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Zmiany w podwójnym opodatkowaniu z Norwegią
Next Kiedy możemy wykorzystać dodatkowy urlop rodzicielski?

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Jakie podmioty nie mogą być zwolnione z podatku VAT?

Ze zwolnienia od podatku VAT mogą skorzystać podmioty, u których wysokość sprzedaży opodatkowanej nie przewyższyła limitu określonego w przepisach prawa podatkowego. Jeżeli biuro rachunkowe świadczy usługi polegające na doradztwie nie

Prawo podatkowe 0 Comments

Czy można korzystać z jednej kasy fiskalnej w wielu miejscach?

W ostatnich dniach pojawił się problem odpowiedniego użytkowania kas przez lekarzy, którzy świadczą usługi w wielu miejscach. Obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży w gabinetach lekarskich jest już od jakiegoś czasu uregulowany

Prawo podatkowe 0 Comments

Google Adsense a podatki

Każda firma, która swoje oferty kieruje przede wszystkim do internautów może oczekiwać na wysokie pieniądze. Przede wszystkim w związku z zamieszczanymi na swojej stronie internetowej reklamami. Z pomocą przychodzi Google

Prawo podatkowe 0 Comments

Reforma administracji podatkowej ma zwiększyć ściągalność podatków

Przychody z podatków VAT i CIT są coraz niższe. W ubiegłym roku luka podatku od towarów i usług była szacowana na 53 mld zł, o 12 mld więcej niż rok wcześniej. Dzięki zmianom w organizacji

Prawo podatkowe 0 Comments

Sprzedaż czy umorzenie akcji?

Wielu spadkobierców nie wie co zrobić z otrzymanymi po bliskiej osobie akcjami lub udziałami. Zazwyczaj procedura pozyskania wiąże się z podatkiem, dlatego prawie każdy zgadza się na sprzedaż przyznanych dóbr.

Prawo podatkowe 0 Comments

Czy wpłata całego zobowiązania może być traktowana jako zaliczka?

Biznesmeni często oczekują od nabywców uiszczenia zaliczki na poczet wykonywanej dla nich usługi. Kwota owa stanowi czasem równowartość kosztów całego zlecenia. Kiedy powinno się odprowadzać podatek od tego rodzaju przychodów?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź