Ubezpieczenie OC kalkulator – sprawdź ile zapłacisz w tym roku

Ubezpieczenie OC kalkulator – sprawdź ile zapłacisz w tym roku

Każdy właściciel samochodu raz do roku musi pamiętać o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej OC. Zwykle w tym czasie może podjąć decyzję o rezygnacji z dotychczasowego towarzystwa asekuracyjnego, na rzecz bardziej korzystnej oferty. W takim wypadku może pomóc ubezpieczenie OC kalkulator, który pozwoli w łatwy sposób obliczyć wysokość płaconej składki.

Przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych wymagają aby każdy właściciel pojazdu posiadał aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Wysokość składki oraz polisy jest obliczana bardzo indywidualnie i zależy od wielu czynników. Nie ma co ukrywać jest to dość spory koszt, porównywalny z rocznym tankowaniem czy niezbędnymi naprawami. Jednak można spróbować go obniżyć przez poszukanie najkorzystniejszej dla siebie oferty firmy ubezpieczeniowej.

Składkę OC można łatwo obniżyć

Wysokość składki OC jest odzwierciedleniem wyliczonego ryzyka wystąpienia uszkodzenia pojazdu. Każde towarzystwo ma swoje kryteria oceny przez co wysokość składek na rynku są diametralnie różne. Właśnie dlatego w tym wypadku pomocnym narzędziem do obliczenia składki może okazać się ubezpieczenie OC kalkulator. Zanim jednak rozpocznie się poszukiwania najlepszej dla siebie oferty warto sprawdzić jakie czynniki są najczęściej brane pod uwagę przez ubezpieczycieli.

Jednym z ważniejszych kryteriów, od którego zależy wysokość płaconej składki ubezpieczeniowej jest wiek kierowcy. Im starszy tym może liczyć na większe zniżki. W ten sposób promowane jest doświadczenie oraz rozwaga. Młodzi kierowcy, którzy mają krótko prawo jazdy zwykle powodują dużo więcej wypadków na drodze. Właśnie dlatego płacą oni zwykle największe możliwe składki polisy OC.

Ubezpieczenie OC kalkulator pozwoli obliczyć składkę

Czynnikiem, który również znacząco wpływa na wysokość płaconej składki na ubezpieczenie OC jest rodzaj pojazdu. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej biorą pod uwagę markę, model,  rok produkcji oraz pojemność silnika. Na tej podstawie określają aktualną rynkową cenę pojazdu co przekłada się na wartość potrzebnej polisy.

Często istotny wpływ na wysokość składki OC ma miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Jak pokazują statystyki prowadzone przez firmy ubezpieczeniowe, w niektórych powiatach zdarza się więcej kolizji drogowych, przez co kierowcy mieszkających w nich są zmuszeni płacić wyższe składki.

Używając ubezpieczenie OC kalkulator do wyliczenia wysokości składki często należy podać znacznie więcej szczegółowych informacji. Na tej podstawie można otrzymać rzetelny wynik, jednak nie jest on wiążący. Zwykle to narzędzie ma dać tylko poglądową wysokość ubezpieczenia, a nie ostateczną informację, którą uzyskać można tylko od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Previous Zobacz więcej! Wybieramy kamery do monitoringu
Next Zamachy w Brukseli nie wpłyną w dłuższym terminie na rynki finansowe

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Ubezpieczenia inwestycyjne powoli wracają do łask

Polisy na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi od kilku lat mają złą prasę. Po zmianach prawnych, które nastąpiły przed dwoma laty, i wobec prowadzonych prac nad jeszcze większą ochroną inwestorów, konsumenci wracają

Nieruchomości 0 Comments

8 sierpnia ruszy pula środków z programu Mieszkanie dla Młodych

Według wstępnych informacji od 8 sierpnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych. Dzięki zmianom w zasadach programu na dopłaty dla kupujących własne M trafi dodatkowe ponad 100 mln zł, z tego

Finanse osobiste 0 Comments

Pozabankowa pożyczka online – czy warto?

Pozabankowe pożyczki online to jedne z najpopularniejszych produktów finansowych. Stanowią one doskonałą alternatywę dla osób potrzebujących pilnie gotówki, a spośród największych ich zalet wymienia się głównie dostępność oraz minimum formalności.

1 Comment

  1. ad
    Marzec 31, 09:31 Reply
    Warto porównywać ceny polis na kalkulatorach.Bardzo dobry jest kalkulator cuk.

Zostaw odpowiedź