Ubezpieczenie nowego samochodu – gdzie najlepiej ubezpieczyć auto z salonu?

Ubezpieczenie nowego samochodu – gdzie najlepiej ubezpieczyć auto z salonu?

Ubezpieczenia komunikacyjne to jedna z pierwszych inwestycji po zakupie nowego samochodu. Oprócz obowiązkowej polisy OC ubezpieczyciele proponują atrakcyjne pakiety ubezpieczeń dodatkowych. Co wpływa na ich cenę i gdzie szukać najkorzystniejszej oferty?

Zakup samochodu może być sporą inwestycją, jednak samo nabycie pojazdu jest dopiero początkiem wydatków związanych z jego utrzymaniem. Listę opłat wynikających z posiadania własnego auta otwierają ubezpieczenia komunikacyjne. Każdy właściciel pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do wykupienia obowiązkowej polisy OC, do której dochodzą inne formy zabezpieczenia auta oraz osób z niego korzystających, np. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dla kierowcy i pasażerów, Autocasco (AC) czy pakiety assistance.

Co wpływa na cenę ubezpieczeń komunikacyjnych?

Cena ubezpieczenia w największym stopniu będzie zależała od liczby wybranych usług, ale też towarzystwa ubezpieczeniowego czy terminu i sposobu płatności. Szukając najkorzystniejszej oferty warto sprawdzić propozycje paru ubezpieczycieli analizując kilka podstawowych parametrów umowy:

 • zakres ochrony,
 • sumę ubezpieczenia,
 • wyłączenia odpowiedzialności,
 • sposób likwidacji szkody,
 • składkę ubezpieczeniową.

Przy wycenie polisy ubezpieczeniowej nie bez znaczenia są też dane o pojeździe. Wysokość składki na ubezpieczenie zależy m.in. od marki, modelu, wieku czy wyposażenia samochodu. Duży wpływ na cenę polisy ma również miejsce zamieszkania i wiek właściciela: pod tym względem więcej za ubezpieczenia komunikacyjne zapłacą mieszkańcy dużych miast oraz młodzi kierowcy (np. do 26 roku życia).

Ubezpieczenie u agenta czy w salonie samochodowym?

Zarówno zawarcie umowy z agentem ubezpieczeniowym, zakup polisy przez internet, jak i pakiety dealerskie oferowane przy zakupie nowego samochodu w salonie, mają swoje zalety. Jedno jest pewne, w każdym z tych przypadków korzystniejszym rozwiązaniem jest wykupienie pakietu ubezpieczeń. W ten sposób możemy liczyć na atrakcyjniejsze warunki umowy i dodatkowe zniżki. Klienci salonów samochodowych mogą ubezpieczyć zakupione auto od razu u dealera.

To wygodne i coraz popularniejsze rozwiązanie, głównie ze względu na atrakcyjną cenę. Klienci kupujący w ten sposób ubezpieczenie nowego samochodu z salonu, zwłaszcza w pierwszym roku mogą liczyć na największe zniżki, w dodatku mają możliwość doliczenia ceny pakietu ubezpieczeń do miesięcznych rat kredytu lub leasingu. Klienci często decydują się na przedłużenie takiej polisy również w kolejnych latach, np. przy okazji przeglądów serwisowych.

Previous Najciekawsze prezenty na Święta 2015
Next Przedświąteczne porządki w portfelu. Jak się za nie zabrać?

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia 0 Comments

W jakim celu organizuje się postępowanie likwidacyjne?

O postępowaniu likwidacyjnym należy myśleć, kiedy ubezpieczony wyrządzić szkody. Wówczas pracownik biura ubezpieczeniowego powinien pozyskać kilka istotnych informacji, żeby określić należną rekompensatę pieniężną. Jakie kwestie brane są pod uwagę podczas

Ubezpieczenia 0 Comments

Ruszyła świąteczna promocja w Providencie

Ruszyła właśnie nowa oferta firmy Provident „Twoja premia”. W ramach promocji każdy nowy klient,który weźmie pożyczkę w Pakiecie Przelew, Pakiecie Gotówka lub Pożyczkę konsolidacyjną ma szansę otrzymać premię w wysokości

Finanse osobiste 0 Comments

Przybywa nieruchomości wynajmowanych na krótki czas

Krótkoterminowy wynajem lokali turystom może być znacznie bardziej opłacalny niż wynajem na dłuższy czas. Zwłaszcza że taka forma noclegu zyskuje na popularności. Najem krótkoterminowy sprawdzi się w największych miastach i kurortach turystycznych.

3 komentarze

 1. Grz
  25 listopada, 09:29 Reply
  Ja zawsze szukam gdzie jest najtaniej na kalkulatorze CUK i tam ubezpieczam auto.
  • mfind
   26 listopada, 00:31 Reply
   Nie ma co ukrywać, że jeśli chodzi o auta salonowe to jednak pakiety dealerskie w 95% będą najlepszym rozwiązaniem ze względu na relację ceny i zakresu ubezpieczenia AC :) Oczywiście można szukać na własną rękę lepszej oferty jednak porównywarki/multiagencje sprawdzą się najlepiej w następnych latach ubezpieczenia takiego auta :)
 2. skoczek
  18 grudnia, 13:53 Reply
  a ja mam w D.A.S., tam najlepiej. Ubezpieczenie ochrony prawnej – mozesz wykupic na prywatne auto, na słuzbowe i na co jeszcze chcesz:)

Zostaw odpowiedź